Чернобиљ-несрећа или нешто друго

nesreca
dokazano pokazano razmotreno i od rusa i od amera...
da je tu neko nesto podmetnuo nastala bi katastrofa koja bi dobar deo evrope ucinila "neupotrebljivim" narednih 1000 godina.

u tom smislu odajem pocast onim vojnicima koji su vadili radioaktivni materijal jer su oni spasili evropu. robotska vozila su se jednostavno kvarila zbog svega toga....
 
Obersturmfuehrer:
nesreca
dokazano pokazano razmotreno i od rusa i od amera...
da je tu neko nesto podmetnuo nastala bi katastrofa koja bi dobar deo evrope ucinila "neupotrebljivim" narednih 1000 godina.

u tom smislu odajem pocast onim vojnicima koji su vadili radioaktivni materijal jer su oni spasili evropu. robotska vozila su se jednostavno kvarila zbog svega toga....

Негде сам чуо да нису бетонирали остатке реактора, цела Европа и Русија би биле изразито озрачене, подједнако оне у близини и оне 2000км далеко.
 
puzzled:
postavljen je betonski sarkofag nad reaktorom

nakon katastrofe.
problem o kom sam ja govorio je nastao nekoliko sati posle nekontrolisane reakcije, i nekoliko sati pre betoniranja.....a betoniranje je usledilo kada je sve bilo ugaseno....

inace, kad smo kod toga, ova cura (http://www.kiddofspeed.com/) je blejala po okolini i, po meni, napravila nevetovatnu pricu....

ja sam se najezio dok sam gledao njenu reportazu.....
 
LIBERTY 3.1:
Сва кривица се сваљује на реактор руског типа, да је лош,несигуран... Ако је тако, зашто се несрећа десила само на овом а има много реактора тог типа широм бившег Варшавског пакта?

NE!
krivica je iskljucivo na neiskusnoj posadi tog reaktora! ti ruski reaktori nisu nista bolji ni losiji od zapadnih. nazalost, niko iskisan se u tom trenutku nije nasao u blizini da kaze tim gusterima, kada je temperatura pocela da se povecava "ne vadi uranijumske sipke, vrati ih u reaktor"....
e i od tog trenutka pocinje sranje....
 
Obersturmfuehrer:
NE!
krivica je iskljucivo na neiskusnoj posadi tog reaktora! ti ruski reaktori nisu nista bolji ni losiji od zapadnih. nazalost, niko iskisan se u tom trenutku nije nasao u blizini da kaze tim gusterima, kada je temperatura pocela da se povecava "ne vadi uranijumske sipke, vrati ih u reaktor"....
e i od tog trenutka pocinje sranje....

Нећеш ваљда рећи да је неискусна посада крива. Крив је онај ко их је поставио, дакле министарство енергетике или како већ.
 
LIBERTY 3.1:
Нећеш ваљда рећи да је неискусна посада крива. Крив је онај ко их је поставио, дакле министарство енергетике или како већ.

ne znam, necu da ulazim u to, ko ih je postavio, zasto kako i ostalo...
jedino, citava katastroga mogla je biti izbegnuta pritiskom dugmeta....
 
Pa katastrofa je imala i neke korisne efekte, pokazala je kolike su razmjere odgovarajuće intervencije, kako liječiti oboljele itd. Nažalost koštalo je života, ali tako je i u saobraćaju i svim drugim aspektima života...
koliko sam shvatio najveća greška bila je upumpavanje dodatnih količina vode što je prouzrokovalo još veću proizvodnju pregrijane pare...
 
Ko lupa?

"U večernjim satima u petak, 25. aprila 1986, noćna smjena reaktora Černobilj - 4 se pripremala da izvede test kojim bi utvrdili koliko dugo turbine mogu nastaviti da se vrte i proizvode energiju ako bi se isključio spoljašnji izvor napajanja strujom. To je bio opasan test, ali već je i ranije bio izvođen. Kao dio priprema, posada je isključila nekoliko bitnih kontrolnih sistema - među njima i mehanizam za automatsko isključivanje reaktora u slučaju incidenta." ...
 
Pjer_Nis:
Ko lupa?

"U večernjim satima u petak, 25. aprila 1986, noćna smjena reaktora Černobilj - 4 se pripremala da izvede test kojim bi utvrdili koliko dugo turbine mogu nastaviti da se vrte i proizvode energiju ako bi se isključio spoljašnji izvor napajanja strujom. To je bio opasan test, ali već je i ranije bio izvođen. Kao dio priprema, posada je isključila nekoliko bitnih kontrolnih sistema - među njima i mehanizam za automatsko isključivanje reaktora u slučaju incidenta." ...
Osim tebe i par koji razmisljaju,citaju,ZNAJU.pa,VECINA
 

Back
Top