najava napada na iran

:confused:
ZORANNS83:
evo navescu ti samo jedan primer sta je hrabrost, i slucaj kada su americki piloti bili prozvani na ''crtu'; ali se pozivu nisu odazvali,ovde se to malo spominje,ali u svetu itekako i to se i dan danas americkoj avijaciji nabija na nos!! dali se secas i znas za slucaj kada je lukasenko izjavio u sred bombardovanja srbije da ce doci da poseti srbiju? onda je zatrazio slobodan prelet i garant za sebe i svoju pratnju,odbijen je, i poruceno je da ce se svaki strani avion nad srbijom smatrati za neprijateljski i bice oboren! Posto svi mi znamo koliko je lukasenko plasljiv, on je uradio sledece! najavio se , i pored upozorenja da nije dobio dozvolu za prelet,i da ce se to smatrati neprijateljskim cinom, zatim je podigao 50 borbenih aviona i sleteo u beograd! u sred bombardovanja, on je covek seo u avion poveo ogromnu pratnju i sleteo u beograd!samo je poslao poruku da dolazi, i da ce svaki vazduhoplov koji ugrozi belorusku delegaciju,i koji joj se priblizi biti ekspresno neutralisan! taj dan su otkazani svi avio napadi iznad beograda u vreme kada je on dosao! prica se da su tada pored najboljih beloruskih, u sukhojima leteli i nabolji ruski piloti...zasto tada gospoda nisu smela da lete iznad srbije? njima je udaren tada diplomatski samar... on je kasnije cak izjavio da je pogresio uopste i sto je trazio dozvolu... i stace njemu njihova dozvola! sto to sada niko ne spominje? sto nisu poleteli ti cuveni americki lovci? kada su sami tri dana govorili da ce to uraditi... nisu jel znaju kako bi prosli,pa zna se sta su izjavljivali americki piloti kada im je data mogucnost da probaju ruske avione... i zna se kako bi prosli tada da su pokusali da sprece tu posetu! i dali bi se pilotima f15 f16 miraza,tornada, harijera tresle noge dok ulaze u avion na crtu sa 50 suhoja u kojima su po svemu sudeci 50 najboljih pilota na svetu.... e tada je trebalo da budu hrabri!!!

????????????????????????????????? :confused: :confused: :confused:
zorane ja te smatram za ozbiljnog coveka, ali ovo
 
jbt, ovo nisam ni procitao...
stavise, citao sam tekst od nekoga sa viseg polozaja tadasnje vojske, koji je bio u komandi oko beograda, i covek, koji ima ime i prezime i cin, je izjavio da je tada nato aktivnost bila i te kakva ...
jbt, moram da pronadjem knjigu iz koje zoran izvlaci ovo....
 
СВОБОДА 4.376:
Не само да не смеју у рату, не смеју ни у миру.
Михаил Петрович Симонов, први човек Сухоија, је изазвао Амере да са било којим авионом се сукобе са Су-37, и ови нису одговорили на изазов.

.
To je bilo na aero mitingu u Buržeu i tražio je od Amera da oni sa bilo koja dva avinona istovremeno izvedu fingiranu borbu u vazduhu ali su oni to odbili ;)
 
stemark:
To je bilo na aero mitingu u Buržeu i tražio je od Amera da oni sa bilo koja dva avinona istovremeno izvedu fingiranu borbu u vazduhu ali su oni to odbili ;)
Nije stvar u pilotima ,vec u letelicama.Uvrezeno je misljenje da je Su27 nej bolji avion na svetu.Medjutim po tvrdnjama Rusa u duelima Mig29 i Su27 kao pobednik izlazi Mig29.Ruske letelice su daleko bolje od NATO u aerodinamici, i pobedjivale bi uvek u dog feightu.Kad si toga svestan lako je izazvati suprotnu stranu na crtu ;)
 
sumnjivo lice:
Nije stvar u pilotima ,vec u letelicama.Uvrezeno je misljenje da je Su27 nej bolji avion na svetu.Medjutim po tvrdnjama Rusa u duelima Mig29 i Su27 kao pobednik izlazi Mig29.Ruske letelice su daleko bolje od NATO u aerodinamici, i pobedjivale bi uvek u dog feightu.Kad si toga svestan lako je izazvati suprotnu stranu na crtu ;)


U kom su to segmentu aerodinamike "ruske" letilice (vidim da se ovde pominju samo sovjetske) bolje od NATO letilica, molim te?
 
Tex707:
U kom su to segmentu aerodinamike "ruske" letilice (vidim da se ovde pominju samo sovjetske) bolje od NATO letilica, molim te?
Manevarske sposobnosti.Ruske letelice su u stanju izvesti izuzetno zahtevne manevre.Plasticno, NATO avioni bi se bukvalno raspali pri pokusaju izvodjenja nekih manevara sto izvode Migovi i Suhoji.Ni na jednom aero mitingu neces videti da NATO letelice izvode manevre kao Ruske zato sto to nisu u fizicki u stanju.
 
sumnjivo lice:
Manevarske sposobnosti.Ruske letelice su u stanju izvesti izuzetno zahtevne manevre.Plasticno, NATO avioni bi se bukvalno raspali pri pokusaju izvodjenja nekih manevara sto izvode Migovi i Suhoji.Ni na jednom aero mitingu neces videti da NATO letelice izvode manevre kao Ruske zato sto to nisu u fizicki u stanju.
Još jedna bitnija stvar što Ruske letelice to mogu učiniti i naoružane a Američke i bez naouržanja to ne mogu učiniti. :grin:
 
Sale81:
Sta kazete sad za ovo da su pustili one Britance?Dali je to bio pritisak Britanije i SAD ili se kao Iranci smilovali?
Sam Bog zna koja je to diplomatska igra. Nesto sam nacuo i da je Sirija tu odigrala neku ulogu, to bar oni kazu. Ali u propagandnom smislu, Iranci su dobro namagarcili Engleze, to kazu i sami gradjani Britanije (Sky anketa), a ni sto "Tajmsova" ili BBC-ja ih nece sad ubediti da su Bler i kompanija bili u pravu...
 
sumnjivo lice:
Manevarske sposobnosti.Ruske letelice su u stanju izvesti izuzetno zahtevne manevre.Plasticno, NATO avioni bi se bukvalno raspali pri pokusaju izvodjenja nekih manevara sto izvode Migovi i Suhoji.Ni na jednom aero mitingu neces videti da NATO letelice izvode manevre kao Ruske zato sto to nisu u fizicki u stanju.


Hoces da kazes da su "manevarske sposobnosti" aerodinamicka karakteristika aviona?

To sto americki avioni na mitinzima ne izvode neke manevre uopste ne znaci da nisu u stanju da ih izvedu.
 
Tex707:
Hoces da kazes da su "manevarske sposobnosti" aerodinamicka karakteristika aviona?

To sto americki avioni na mitinzima ne izvode neke manevre uopste ne znaci da nisu u stanju da ih izvedu.
Pazi brale,je nisam strucnjak za sve oblasti kako se neki predstavljaju.Manevarske sposobnosti,aero dinamika to meni dodje slicno.Cinjenica je da NATO avioni nisu u stanju da naprave komplikovane figure u vazduhu.Nadam se da sam se sad izjasnio bez greske.To sto NATO avioni ne izvode tako nesto, je zato sto nisu u stanju da to urade.Neznam vise na kom forumu MyCity,avijacija bez krila ,.. lik je postavio link gde neki Americki pilot tvrdi da su u simulacijama borbi redovni pobednici su Su 27 i Mig 29 u odnosu na NATO avione.U Medjusobnom duelu ta dva aviona pobednik je Mig 29.
Pazi ja nisam opterecen strucnim izrazima,pamcenjem gomile podataka jer mi to nije struka.Ali imam oci i mogu da zakljucim da ono sto Rusi rade sa svojim Avionima je cesto na granici fizickih zakona.A ti ako si zaslepljen zapadnom vojnom tehnologijom to je drugo.
Ovde su cesto prisutna dva tipa ljudi,Jedni koji postuju sve Rusko i podcenjuju sve zapadno.I oni koji precenjuju zapadno naoruzanje i pokusavaju u svakoj oblasti da ga bar izravnaju sa Ruskim.Ja nespadam ni u jednu od tih grupa.Zato nepristrasno posmatrajuci za mene su licno Ruski ili Sovjetski vazduhoplovi sa daleko boljim manevarskim karakteristikama od NATO.I upravo to im daje prednost u bliskoj borbi sto je Lukasenko zahtevao na tom mitingu.Da li sam sad bio dovoljno jasan.
Za kraj :"Hristros voskrese".Zelim ti srecan Uskrs.
 
sumnjivo lice:
Pazi brale,je nisam strucnjak za sve oblasti kako se neki predstavljaju.Manevarske sposobnosti,aero dinamika to meni dodje slicno.Cinjenica je da NATO avioni nisu u stanju da naprave komplikovane figure u vazduhu.Nadam se da sam se sad izjasnio bez greske.To sto NATO avioni ne izvode tako nesto, je zato sto nisu u stanju da to urade.Neznam vise na kom forumu MyCity,avijacija bez krila ,.. lik je postavio link gde neki Americki pilot tvrdi da su u simulacijama borbi redovni pobednici su Su 27 i Mig 29 u odnosu na NATO avione.U Medjusobnom duelu ta dva aviona pobednik je Mig 29.
Pazi ja nisam opterecen strucnim izrazima,pamcenjem gomile podataka jer mi to nije struka.Ali imam oci i mogu da zakljucim da ono sto Rusi rade sa svojim Avionima je cesto na granici fizickih zakona.A ti ako si zaslepljen zapadnom vojnom tehnologijom to je drugo.
Ovde su cesto prisutna dva tipa ljudi,Jedni koji postuju sve Rusko i podcenjuju sve zapadno.I oni koji precenjuju zapadno naoruzanje i pokusavaju u svakoj oblasti da ga bar izravnaju sa Ruskim.Ja nespadam ni u jednu od tih grupa.Zato nepristrasno posmatrajuci za mene su licno Ruski ili Sovjetski vazduhoplovi sa daleko boljim manevarskim karakteristikama od NATO.I upravo to im daje prednost u bliskoj borbi sto je Lukasenko zahtevao na tom mitingu.Da li sam sad bio dovoljno jasan.
Za kraj :"Hristros voskrese".Zelim ti srecan Uskrs.


OK, naravno da ne moras da budes strucnjak da bi nesto komentarisao. Sto se aerodinamickih karakteristika tice to bi bile npr. koeficijent uzgona aviona, koeficijent otpora aviona, polara aviona (kao sumirana prezentacija prve dve pomenute karakteristike). Manervabilnost je vec nesto drugo, to je kompleksnije pitanje koje itekako ukljucuje i strukturu letilice.

Nisam siguran da su forumi mesto gde se mogu naci apsolutno pouzdani podaci, napriotiv. Mislim da bi se zacudio kakve stvari mogu da se nadju u ozbiljnoj strucnoj literaturi (recimo kakve je uspehe pokazao skoro 30 godina stari HIMAT program, pa stara istrazivanja DARPA-e na F-14 npr ili AFTI program za F-16).

Nema cinjenice da NATO avioni ne mogu da naprave neke figure u vazduhu, cinjenica je samo da ih ne pokazuju na mitinzima. Medjutim, stoji cinjenica da su NATO avioni u drasticnoj (da ne kazem apsolutnoj) prednosti kada se sumiraju svi pravi vazdusni dueli u skorije doba.

Kod pominjanja grupa ljudi zaboravio si onu gde su ljudi koji realno procenjuju stvari i shvataju nadmoc NATO naoruzanja nad ostalim (logicki nastavak tvog nabrajanja raznih "podgrupa" na forumu).

Zahvaljujem na cestitkama, uzvracam.
 
Tex707:
Nema cinjenice da NATO avioni ne mogu da naprave neke figure u vazduhu, cinjenica je samo da ih ne pokazuju na mitinzima. Medjutim, stoji cinjenica da su NATO avioni u drasticnoj (da ne kazem apsolutnoj) prednosti kada se sumiraju svi pravi vazdusni dueli u skorije doba.
e sad bi trebao da nam objasnis kako to jedna cinjenica ne stoji, ali zato druga stoji, kada ni za jednu nemas merodavne cinjenice osim spekulacija
kada se sumiraju vazdusni dueli mislis nasi migovi 21 i ostarele 29 protiv najmodernijih nato aviona, ili oni dueli u rs ili u iraku, koji to pravi dueli u skorije doba?
 
puzzled:
Tex707:
Nema cinjenice da NATO avioni ne mogu da naprave neke figure u vazduhu, cinjenica je samo da ih ne pokazuju na mitinzima. Medjutim, stoji cinjenica da su NATO avioni u drasticnoj (da ne kazem apsolutnoj) prednosti kada se sumiraju svi pravi vazdusni dueli u skorije doba.
e sad bi trebao da nam objasnis kako to jedna cinjenica ne stoji, ali zato druga stoji, kada ni za jednu nemas merodavne cinjenice osim spekulacija
kada se sumiraju vazdusni dueli mislis nasi migovi 21 i ostarele 29 protiv najmodernijih nato aviona, ili oni dueli u rs ili u iraku, koji to pravi dueli u skorije doba?


Ne, to stvarno ne treba da se objasnjava...ono oko polare bi jos mozda i trebalo, ali ovo svakako ne.

Pravi dueli su svi u kojima se koristi ubojita municija. Sto se perioda tice, mozes da uzmes cak i sve duele od nastanka NATO/OTAN.
 
Tex707:
puzzled:
Tex707:
Nema cinjenice da NATO avioni ne mogu da naprave neke figure u vazduhu, cinjenica je samo da ih ne pokazuju na mitinzima. Medjutim, stoji cinjenica da su NATO avioni u drasticnoj (da ne kazem apsolutnoj) prednosti kada se sumiraju svi pravi vazdusni dueli u skorije doba.



Ne, to stvarno ne treba da se objasnjava...ono oko polare bi jos mozda i trebalo, ali ovo svakako ne.

Pravi dueli su svi u kojima se koristi ubojita municija. Sto se perioda tice, mozes da uzmes cak i sve duele od nastanka NATO/OTAN.
vazi, ako ti kazes da je tako svi cemo sigurno verovati, jos jedan demagog
konkretno koji dueli u skorije doba? od korejskog rata ne znam za duele najmodernijh ruskih i americkih aviona
 
puzzled vazi:
Ne, to nema veze sa demagogijom, mozda nisi pazljivo procitao sta sam napisao, ono su krajnje jednostavne stvari...zao mi je ako zvuci demagoski.

Niko ovde ne prica o duelima najsavremenijih ruskih i americkih aviona vec o duelima NATO i sovjetskih aviona (pri cemu korisnici, naravno, ne moraju da budu clanovi NATO ili Varsavskog ugovora) ma kakvi oni bili. Sada moze da se nadje neko da razmatra stanje letilica, broj sati naleta, cak i to da li je neki pilot bio gladan ili sit, ali sve to postaje prilicno bespredmetno kada uzmemo u obzir da je stvarnost takva kakva jeste, kill rate is all that counts!
 

Back
Top