SOLUN

popito

Zainteresovan član
Poruka
407
Da li neko zna u kom delu soluna je najbolje odsesti kada se vracate sa odmora, negde gde je njihov soping centar, a ne morate da koristite kola, gde mozete peske od hotela do trznjaka?
 
ima puno hotelčića iznad ignatie.
da bi bilo jeftinije bitno je da je iznad;)
mada nije strašno ni niže.
bitno je da ne odete odmah u kapsis hotel.
ima malih pansiona po celom gradu.
robaću da iskopam neki telefon,adresu...
 
Pajamaco sjajna si.Obrati paznju: vracamo se sa odmora, para sve manje, ostalo je samo za sitna zadovoljstva. Da li u periodu jula - avgusta ima smestaja na blef- telefonski poziv? Znas ono nemoguce lepo a jeftino. :lol: :lol:
 
popito:
Pajamaco sjajna si.Obrati paznju: vracamo se sa odmora, para sve manje, ostalo je samo za sitna zadovoljstva. Da li u periodu jula - avgusta ima smestaja na blef- telefonski poziv? Znas ono nemoguce lepo a jeftino. :lol: :lol:

Znaci neznas kakav smestaj mozes naci tamo. Dovoljno je samo da odes i da po prodavnicama pitas ima li ko da izdaje sobu za nocenje i tako to (a da pitanje postavis na nasem jeziku) a zatim da se odusevis smestajem. Mnogo je jeftino i da oni ce da se uvrede ako se necenkas tako da slobodno i sa malo para mozes nesto dobro kupiti..
 
kacamak:
Da li zna neko kakav kamp oko Soluna ili planinarski dom ali sa tacnim podacima broj tel i tako to.

Nedaleko od Soluna na pola sata voznjom ima mesto Stavros ima veoma dobra kampic tamo mesto je prelepo i tako.... A inace je i turisticko pored svega mnogo lepo....

Za vise informacija kucaj www.google.gr pa mesto stavros pozdrav...
 
Posto nisam bila u Solunu , koji deo Soluna ( kako se zove) ima najvise prodavnica, znate ono krpice i tako to...Da li u tom delu ima neki hotelcic ili mogu da pitam na srpskom za najam sobe? ;) ;)
 
Pajamaco, vidim da poznajes teren. Ja i moja drugarica idemo u ponedeljak za Solun na nekoliko dana i to / neverovatno/ prvi put. Dali imas neki predlog za smestaj a da naravno nije nesto preterano skupo. Dobili smo vize individualne na foru, ja lutam po netu da nadjem smestaj ali me bune njihovi nazivi i tapkam u mestu. Neznam ni koji bas-prevoz da izaberem. IMAMO SAMO JAKU ZELJU DA ZBRISEMO FAMILIJI NA NEKOLIKO DANA.. POOOOOOOOOMAGAJ I HVALA
 
ivab10:
Pajamaco, vidim da poznajes teren. Ja i moja drugarica idemo u ponedeljak za Solun na nekoliko dana i to / neverovatno/ prvi put. Dali imas neki predlog za smestaj a da naravno nije nesto preterano skupo. Dobili smo vize individualne na foru, ja lutam po netu da nadjem smestaj ali me bune njihovi nazivi i tapkam u mestu. Neznam ni koji bas-prevoz da izaberem. IMAMO SAMO JAKU ZELJU DA ZBRISEMO FAMILIJI NA NEKOLIKO DANA.. POOOOOOOOOMAGAJ I HVALA
Idi basom agencije Falkon, ja sam sa njima putovala ranije par puta i bili su ok, oni imaju redovnu liniju Bg-Solun-Atina i krecu cetvrtkom u 16h ako nisu nesto promenili evo tel: 2626-330, 2624-707 pa se raspitaj
 
@ tamigo
ti si bas imala srece!
ja sam putovala falcon-om 2005-e do paralije,i natrag (znaci,samo put)-toliko su neprofesionalni da nemam reci!! pogotovo pri povratku!! cela tel kartica i po mi je otisla na zivkanje vodica i agencije kada smo trebali da krenemo jer su menjali dogovor i zamalo da pola grupe ostane u paraliji..a i autobus je bio krntija! a i oni "shiberi" u autobusu umesto klime,brrrr...da se razbolis! pa sedista...uf...
 
popitooooo
dakle..solun ti je jedan veliki šoping centar.
gde se okreneš ima radnje:)
ali ima jedan fazončić...
dakle sve ulice su paralelne sa morem...
i sad...gledano od ignatie, veeelika ulica koja ide na tajgu, idu busevi ...nema šanse da promašite...
pa nizbrdo što ste bliže moru to su radnje skuplje i firmiranije.
u solunu nisam bila od 2002, ali nema puno iznenađenja;)
tako je od 88 od kada sam prvi put samostalno išla u šoping.
ima tu još nekih fazona..
kafići su neretko u stambenim zgradama na trećem spratu npr.
izbegavajte kafu pored mora...udara po ušima
ne palšite se uveče, tamo nisu sileđije.
ali povedite računa o ponašanju.
ne budite preupadljive;)
daklen..
što se hotela tiče...pansiona ima na svakom ćošku.
kada hodate ulicom gledajte u svetleću reklamu.
desiće vam se da preođete ulaz u pansion, i da ga ne primetite.
ja ko za inat ne mogu da nađem ni jednu katicu od nekoliko.
ali za one koji tek naleto idu valjda iskopam nešto.
popito...
javi kako si se provela.
kalo dromos:p
 
Pajamaco,cula si koliko sam te zvala, hvala na informacijama, mi ce mo stici u Solun tek u avgustu, a pre toga na Thassos.Tako, ako znas jos neku informaciju tu sam do polovine jula.Jos ima da se ceka do kupanja,brckanja i pravog odmora, to nam fali, mislim svima. :p :p :p Vita jela, zelen bor....
 
Za ivub10. Mozes ici busom, preko Alamanisa. Povratna karta je 50e. Super su. Imas predstavnistvo u Beogradu i Nisu. Ne znam, mozda jos negde.
Primetila sam da mnogo mladih ide vozom. Mozete uzeti spavaca kola, cene su jako male, a imate sve udobnosti. Preporucujem voz!
 
SVI STE SJAJNI ! Toliko dobrih informacija da mi se cini da sam vec bila u Solunu. Zvala sam Falkon ali mi termini ne odgovaraju. Cena 60e + 600 din ali kazu da nijedna agencija nece voziti za vreme uskrsa , pogotovo grci ???????? Njihova preporuka je voz ! Odustali smo od rezervacije hotela preko neta jer ste me ubedili da to i nije tako tesko naci na licu mesta . Osim sto smo culi da nista ne radi pa mozda malo pomerimo odlazak. Dobrodoslo je sve cega se setite ! Dali je neko isao vozom ili basom iz Soluna za Meteore? HVALA SVIMA :-D :-D :-D
 
ufh...busom za meteore:p
pajz vako ima jedno 4-5 sati vožnje.
u stavri zavisi na koji bus naiđete.
ali nemojte da se šlogirate kada se poizuvaju i ponesu kokoške u kavezima:mrgreen:
pitajte odmah na štajgi gde staje bus.
oni nemaju baš klasičnu bus stanicu, već zavisno od destinacije je i stanica.
mislim da je to isti koji ide za janninu, igumenicu i krf.
ne mogu da se setim.
poslednji put busom pre više od 10 godina na tu stranu:p
(čitaj nikad više busom)
eh da..za uskrs ništ ane radi.
ni petkom popodne u solunu ne rade radnje.
ni ponedeljkom.
imaju neko debilno radno vreme.
 
Posto si odustala od Falkona mozes preko Alamanisa. Oni idu (tj. isli su) ponedeljkom i petkom, a vracaju se utorkom i cetvrtkom. Karta je bila oko 50e. Broj telefona 0112446022.
Ja sam inace prekjuce dosla do Soluna vozom. Drugarica me ubedila i nisam se pokajala. Mali problem je sto kroz Srbiju dosta kasni jer se radi na pruzi, dakle ide sporije, ali veruj mi da nije nimalo dosadno u vozu. Problem je samo sto izgubis pola dana, jer stizes oko 13:30 u Solun umesto u 11:17. To je ako ides nocnim vozom. Mozes da krenes i onim jutarnjim. (Pajamaco promenili su red voznje tako da sada polazi i stize nesto kasnije). I za vracanje imas dva termina. Po meni najpametnije je da se putuje nocu u oba smera.U spavacim kolima je sasvim druga atmosfera nego u kupeu. Tu kao imas domacina vagona, koji je jako ljubazan i obraca vam se s maksimalnim postovanjem, prosto da ne poverujes. Mozete da narucite kafu i sl. On vam pomaze oko svega. Njemu date kartu tako da nemate posla sa kondukterima, dakle i ne vidjate ih, da vas ne bi uznemiravali ako spavate. Njegova je obaveza da vas budi na granici, obavestava unapred da pripremite pasose i sl. Zakljucate se i spavate kao u svojoj kuci. Naravno mozete i da se druzite. Sada kada sam dosla u vozu je bilo mnogo mladih iz celog sveta. Nisam mogla da verujem. Bilo je dvoje iz Meksika, nekoliko iz Australije, Francuske, Nemacke, Ceske...Krenuli su u Solun na Uskrs.(Makedonci su par iz Meksika izbacili iz voza zato sto nisu imali vizu za Makedoniju. Vratili su se prvim vozom za Beograd da uzmu vize. Posto ambasada ne radi zbog praznika, bice primorani da Uskrs docekaju u BG. Ljudi nisu mogli da pretpostave da im treba viza za Makedoniju).
Sto se radnog vremena tice Grci ne rade ponedeljkom, sredom i subotom popodne. To vecina vlasnika radnji postuje u Solunu iako se taj zakon promenio. Ovog ponedeljka nece raditi uopste, ali treba i to videti. Steta bi bilo da sve vreme potrosite na soping. Ako odete u ponedeljak videcete kako izgleda kada Grci slave, a to je poseban dozivljaj. Kod njih se Uskrs zaista slavi i sigurna sam da cete se fenomenalno provesti.
 

Back
Top