Kako da se izlecim od anoreksije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ines1864:
da, da ti imaš anoreksiju ti bi želela da budeš još mršavija....ovako, najbolje je da se obratiš nutricionisti.

Jel ti to o sebi?????? jer tvoj komentar nema veze sa onim sto je napisala Gosca25

Gosca25:
Svesna sam da sam mrsava i zaista zelim da se ugojim ali ne znam kako da to postignem.

Uostalom anoreksija spada u psihosomatske poremecaje i angazovanje nutricioniste jeste neophodno ali ne i dovoljno!
E sad sta je ovde u pitanju to zna samo Gosca25.Problem je sto se koliko mogu da primetim taj termin ANOREKSIJE odomacio u nasem svakodnevnom govoru i poprimio neku figurativnu formu pa kad je neko isuvise mrsav okruzenje ima obicaj da ga naziva anoreksicnim i tu dolazi do zabune.
 
Ivanana:
Jel ti to o sebi?????? jer tvoj komentar nema veze sa onim sto je napisala Gosca25
Ja sam imala i anoreksiju i bulimiju i veoma dobro znam da kada je neko anoreksičan nikada ne kaže ovo:
gosca25:
Svesna sam da sam mrsava i zaista zelim da se ugojim ali ne znam kako da to postignem.
Anoreksičari nisu svesni da su mršavi, sebe vide kao debele, svaki nabor kože za njih je salo, i stalno žele da smršaju još i još...E ukoliko je tako onda treba da se obrati psihologu za početak jer je tu problem u glavi....ali meni se na osnovu ovih njenih par rečenica čini da se ona pati sa mršavošću. Naravno, osim ako stvarno nije anoreksična i sada nekako shvatila da je zaista mršava i da mora da se ugoji. Ukoliko je tako, ja se izvinjavam.
 
Ma nije stvar u izvinjenju...niko nikog ne napada niti vredja.
Misli su ti dosta kontradiktorne i konfuzne pa se ja sad pitam koliko si se ti stvarno izborila sa svojim problemom......mozda i gresim-daj boze, ali ako je taj problem jos aktuelan moja topla preporuka je da resavas tu stvar pod hitno i bez odlaganja!
Puno srece obema.
 
Ne znam sta je bilo kontradiktorno ili konfuzno u onome sto je Ines rekla: da je postavljacica teme zaista anoreksicna ona bi zelela da bude jos mrsavija, nikako ne bi imala uvid u to da je mrsava i potrebu da se ugoji: to je nespojivo sa anoreksijom. Savet za javljanje nutricionisti je sasvim bio na mestu s' toga (Ines) i ja se pridruzujem onome sto su rekle dr i ines: gosca25 da se javi nutricionisti koji ce joj napraviti plan ishrane u odnosu na aktuelnu procenu indexa telesne mase, masnog tkiva i opsteg zdravtsvenog stanja. Takodje, dalju raspravu na temu eventulane anoreksije molim na postojecoj temi o PSIHIJATRIJI, a ako se rasprava razvija u pravcu zdrave ishrane i nutricionisticke pomoci - postoji vise tema koje se ovim bave pa vas molim da ubuduce koristite pretrazivac.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top