mala tema o pepsi teroru

moje srce

Iskusan
Poruka
6.073
pojava u beogradskim kaficima od nedavno.
mozda je ovo trebalo da ide na podforum beograda, ali me zanima da li se desava jos negde.
narucis koka kolu, kazu - ne drzimo, ali ima pepsi.
ljudi koji vole koka kolu ne vole pepsi. i ne bez razloga, bljutaviji je i bzvz.
u istim kaficima nema ni schweppes proizvoda - imaju neke mirinde i gluposti...

je li primetio ovo jos neko, i ako jeste - gde?
 
ja sam primetila da u vecini kioska kada hoces da kupis jbn koka-kolu ne mozes,jer je skoro niko ne drzi.jeste da mi se retko pije,i da inace retko uzimam sokove,ali kad mi se pije koka-kola light ocu koka-kolu light :x takodje sam primetila da na vecini kioska prodaju pepsi.

a kada u kaficima trazim schweps - jedan od ona dva gorka - uglavnom mi kazu imamo samo clear lemonade,koji je meni odvratan,ko zacesecerena vodica (stvarno ne volim slatka pi.ca: :roll:
 
jeste istina.
valjda tako mora. štede. verovatno ima neka fora ako se prikloniš nekom od ta dva proizvođača?
hm.
ja sam koka količar. ne podnosim pepsi. i ne pijem kada mi donesu umesto cc.
pitam ih jesu li pismeni;)
kada me pogledaju telećim pogledom. ja kažem..
naručila sam c-o-c-a-c-o-l-u. ovde piše p-e-p-s-i.
idem kod frizera.
a i n adijeti sam. ne pijem ništa vodu i limunadu.
 
nije mi se desilo...ali da jeste, bunio bih se...odnosno..tad bih im došao i nikad više.... kaži da nema, super je bio pele, najbolje su bile te reklame sa peleom...ali sam odan c-c......................

sviđa mi se da kada naručim c-c.......dobijem cc u novim, staklenim flašama......lepše izgleda i zdravija ambalaža.....jedva čekam da se pojave te male staklene flaše u prodavnicama,a ne samo u ficimala... da opskrbim svoje domaćinstvo, treba naglasiti i to da to znači manje piti c-c, nema nalivanja...nije zdra'o............ živeo šećer , dole aspartam....ako ću da pijem aspartam, onda mogu i fervex, a ne coca-colu............
 
uh, mozda ja nisam lepo objasnila sta pitam.
dakle, idem u neki kafic sticajem okolnosti cesto.
i, manje vise, uvek narucujem C-C.
dok jednog dana (nedavno) konobar ne kaze - e, ne drzimo to vise.
i ne samo CC, nego ni ostale sveps priozvode.

zanimalo me je koliko je to rasirena pojava u BG i sire.
 
moje srce:
pojava u beogradskim kaficima od nedavno.
mozda je ovo trebalo da ide na podforum beograda, ali me zanima da li se desava jos negde.
narucis koka kolu, kazu - ne drzimo, ali ima pepsi.
ljudi koji vole koka kolu ne vole pepsi. i ne bez razloga, bljutaviji je i bzvz.
u istim kaficima nema ni schweppes proizvoda - imaju neke mirinde i gluposti...

je li primetio ovo jos neko, i ako jeste - gde?


Ja bi sve te imperijalističke otrove i bućkuriše izbacio iz prodaje - i Kolu i Pepsi. Koka kolu treba piti samo kad danima ne možeš da kakiš, i to na tašte.

Na žalost, i ja po nekad pijem pepsi ili koka kolu. Vrlo neozbiljno od mene. Neću više - časna pinirska!
 
Od Pepsi-a ili CC dobijaju stolice, suncobrane, frizidere i sl. Ako se priklone u tom smislu jednoj grani, podrazumeva se da se ne *urvaju sa drugim brand-om. Kako CC Co. proizvodi i Fantu i josh niz slichnih zahebancija, razume se da nema ni njih...A da je Pepsi dresh, dresh je. Dodushe i CC Light je *ovno...
 
rastamann:
A da je Pepsi dresh, dresh je. Dodushe i CC Light je *ovno...
saglasna.

ti delujes kao da znas o cemu pricas... razumem ja da vlasnici kafica udju u dil sa nekim od njih, ali da losija marka istisne bolju - pa ljudi koji dolaze ce popizdeti... sto dalje vodi pitanju hoce li na duzi rok ovi sto su u pepsi klanu biti na gubitku gostiju?
 
moje srce:
saglasna.

ti delujes kao da znas o cemu pricas... razumem ja da vlasnici kafica udju u dil sa nekim od njih, ali da losija marka istisne bolju - pa ljudi koji dolaze ce popizdeti... sto dalje vodi pitanju hoce li na duzi rok ovi sto su u pepsi klanu biti na gubitku gostiju?

Ma poenta je samo shta oni nude vlasnicima barova i naravno, imaju li vlasnici sopstvenih sredstava i da li zele da uloze u izbegavanje brendiranja lokala.

Shto se iskustva tiche, bavio sam se time, te znam...
 
ulazim ja u kafic u Petrovcu na moru prosle jeseni sa devojkom...pocetak septembra...
narucim gusti od kajsije..NEMAMO! (uz blago nadrndan stav)...od breskve?..NE!..hmm...imate li sprite?..NIKAKO!...vec pocinjem da kipiim..COCA COLU?...NE!!!!!!!...PA STA ONDA IMATE??????
a jado nijedna, ocekujes pice u septembru mesecu kad je prolsa sezona....imamo samo sveps...
 
Pepsi nudi kafićima, izmedju ostalog: promocije,nagradne igre, uz ono već klasično: frižidere, čaše, pepeljare i slično....Uz to oprema kafiće stolovima, stolicama, uredjuje bašte, kreči fasade i nudi još stotine pogodnosti. Za ugovor od godinu, dve ili tri daju u robi hiljade eura. Sve se to dobija od jednim uslovom: coca-cola - OUT!

A šta radi coca cola?
Osim frižidera i par kompleta čaša, što već daje svaka šuša u ovoj državi, reklama na tv-u, ništa drugo.
Krenuli su u prošloj godini agresivno na naše tržište, a coca cola se ponaša kao neka stara društvena firma.
Eto zašto nema coca cole.
 

Back
Top