na kosovu bebi bum?

ja mislim da je to i od ranije bilo
pa pogledajte samo slike familija odzodo kad pokazu Srbe koji su dole ostali copori djece oko njih a ima ih pun k.... sto su starije od 10 godina znaci nije se pocelo radjati zbog situacije u zadnjih 7 8 godina
a inace jos ljepsa vjest je da siptarski na drugoj strani drasticno pada
jos kad bi Srbi po ostatku Srbije i u RS i po Hrvatskoj tako radili gdje bi nam kraj bio:)
 
Goat with bongo:
lako je decu praviti ali ih treba posle hraniti...

Da, ali ne pričamo o cifri 11-15 kao kod Šiptara već o 3-4 (prosek). Srbi na Kosmetu su oduvek podizali decu pod tenzijom zategnute političke situacije. Vodili su se onom narodnom da uvek rađaš više dece (jedno za sebe, jedno za Boga, jedno za otadžbinu) i zahvaljujući tome mnoga se srpska ognjišta nisu ugasila, iako su Srbi s Kosmeta učestvovali i ginuli u ratovima na prostoru bivše SFRJ.
A ima i ona narodna :) para i dece nikad dosta :)
 
nj@nj@:
Da, ali ne pričamo o cifri 11-15 kao kod Šiptara već o 3-4 (prosek). Srbi na Kosmetu su oduvek podizali decu pod tenzijom zategnute političke situacije. Vodili su se onom narodnom da uvek rađaš više dece (jedno za sebe, jedno za Boga, jedno za otadžbinu) i zahvaljujući tome mnoga se srpska ognjišta nisu ugasila, iako su Srbi s Kosmeta učestvovali i ginuli u ratovima na prostoru bivše SFRJ.
A ima i ona narodna :) para i dece nikad dosta :)

koji si ti %^&*($% pa kod nas je prosek oko 4 [i slovima cetiri] htedoh da stavim 4 do 5, ali mi se ucini previse, e sada to sto negde ima i po 8 ili 10, to ne znaci da je nekakav prosek, a za srbe, drago mi je da ih ima... mislim pametnih i radnih ovde , valjda je to postalo najzad prelazno
 
bubobubo:
cuo sam da su srpkinje pocele da radjaju mnoooogo dece. kazu da ima 127 porodica sa 6 ili vise dece. i da je 3-4 sasvim normalno?
otkud to? strah? manjak srpskog programa na tv-u? nemaju adsl?
Ma cuti:)...bolje ikad nego nikad... mozda i jeste nedostatak struje...a mozda je ona stara "All you need is love!" Svoj onoj muci, teskom zivotu...uvek je lepo okrenuti se ljubavi,zar ne?
 
boki1979:
ja mislim da je to i od ranije bilo
pa pogledajte samo slike familija odzodo kad pokazu Srbe koji su dole ostali copori djece oko njih a ima ih pun k.... sto su starije od 10 godina znaci nije se pocelo radjati zbog situacije u zadnjih 7 8 godina
a inace jos ljepsa vjest je da siptarski na drugoj strani drasticno pada
jos kad bi Srbi po ostatku Srbije i u RS i po Hrvatskoj tako radili gdje bi nam kraj bio:)

u Srbiji i u RS mogu...

nego za Hrvatsku malo teže, jer su uglavnom starija populacija
sumnjam da će se bakice i dedeki odlučiti na djecu;)
 
adem_ks:
koji si ti %^&*($% pa kod nas je prosek oko 4 [i slovima cetiri] htedoh da stavim 4 do 5, ali mi se ucini previse, e sada to sto negde ima i po 8 ili 10, to ne znaci da je nekakav prosek, a za srbe, drago mi je da ih ima... mislim pametnih i radnih ovde , valjda je to postalo najzad prelazno

Nisi iskren, ti za tvoju populaciju uzimaš prosek iz gradova.
Pa čak i u gradu je više od 4-5.
I šta ti znače ovi hijeroglifi? Je li nešto izrečeno u lošem kontekstu? E sad što tebe boli pa se ta jadna deca sama snalaze od malih nogu prodajući cigarete, bubreg, sebe...i rastući na kori hleba to je već druga tema.
Moj komšija iz Prištine, Šiptar, živeo je u adaptiranim podrumskim prostorijama koje su stanovnici tog ulaza dobrovoljno dali da bi se on uselio jer je imao 10-toro dece. E, muka je nastala kad mu umro mlađi brat pa on uzeo i bratovu ženu pa izrodio još 6-toro. Najstariji Fazlijin sin, Maliq, imao je sina koji je bio isto godište kao prvi mu polubrat. I svi su oni živeli onako čoporativno u tih nekih 100 kvadrata, odakle su se širili opojni mirisi od memle i koječega. I to nije bio usamljen primer u Prištini.
 
Goat with bongo:
lako je decu praviti ali ih treba posle hraniti...

glupost...
samo cekaj da se sredis ..i kupis kucu...i kupis kola...i ustedis pare...i ...
...i onda si previse sebican,da mislis na klince...
...ili prestar...
novac ne znaci nista....shvatis onda, kad ga imas :roll:

ps. a to za bum na kosovu...bolje se raspitajte koliko 35+godina muskaraca, ima neozenjenih :shock:
 
Torrente-BG:
Hahaaa! Pa ti siptari se familijarno krkaju ko koga stigne.
Sin oplodi sestru,otac cerku,deda unuku,unuk babu.... nije bitno ko koga vec samo da su sve trudne ;)

Pazi, da zlo bude veće, u tom ulazu od 15 stanova, 13 su bili srpski, a 2 šiptarska, i pripadali su profesorima s albanološkog fakulteta. Ta dve familije su se najviše bunili protiv Fazlije, a od Srba niko. I opet im Srbi loši.
 

Back
Top