Da li će Olja Bećković dobiti otkaz na B92

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
U današnjoj emisiji "Utisak nedelje" Olja Bećković inače poznata po emisijama u kojima je nedvosmisleno ukazivala na svoje simpatije ka "proevropskim, demokratskim, naprednim... itd. snagama" ugostila je ambasadore SAD i Velike Britanije.
Na moje veliko čuđenje i zaprepaštenje, vodila je emisiju veoma dobro i pošteno isprozivala ovu dvojicu dileja koji su pokušali nekim nemuštim i smešnim odgovorima da podrže otcepljenje KiM od Srbije.
Koliko su bili smešni ukazala im je i sama voditeljka pitajući ih npr.:
Da li vi stvarno verujete da će ovakva objašnjenja ubediti ijednog Srbina kako je otimanje 15% srpske teritorije stvarno najbolje rešenje za Srbe i Srbiju... ili
Da li ste vi sreli ili upoznali ijednog Srbina osim onih iz LDP-a koji smatraju da ste u pravu i da je to najbolje za Srbiju...
Bilo je još mnogo ovakvih pitanja, a meni ostaje nedoumica jesu li ova dvojica stvarno toliko loši službenici svojih zemalja ili je u pitanju pokazivanje tih zemalja koliko im je Srbija nevažna kada u nju šalju za ambasadore ovakve neuke i glupe ljude...
 
shta se chudish drago... ambasadori otpravnici i atashei ambasada su inteligentni ko mravojedi. veoma mali broj se mozhe smatrati dostojnim reprezentima svoje profesije. rade samo ono shto im se kazhe. chovek koji ima iole mozga ne bi onako lupao ko oni... sad zashto je ovo napravljeno ovako, ko zna. obichno se tako ne ofiraju...
 
Zanima me samo šta bi odgovorio onaj smetenjak od Britanskog ambasadora da ga Olja pita da li bi najbolja opcija za Severnu Irsku bila "Međunarodno nadgledana nezavisnost" sa mogućnošću da u budućnosti (ako budu poštovali prava manjinskih protestanata - Britanaca) mogu da se prisajedine matici Irskoj??? :)
 
Знаш како , имаш нажалост људе којима нису важна објашњења, него ко су они одакле су и шта "сугеришу". И за подржавање таквих и сами смишљају разлоге праве климаву логику, а иза тога стоји мишје срце и нада у неку количину новца. То су очи којима је све туђе лепше, боље ...

А ова два пајаца би лепо могли бити проглашени за персоне "нон грата" јер директно раде против суверене (бар на папиру) државе Србије. Ни мање ни више.
 
U diplomatskim skolama na zapadu imaju predmete.
1. Govoriti da im je hrana dobra
2. Govoriti da vasa zemlja moze da nauci mnogo od zemlje domacina.
3. Govoriti da im je stanje ekonomije lose, zbog kriminala
4. Govoriti da ce im biti najbolje ako i oni slusaju vaseg sefa
5. Biti pun razumevanja prema nerazumnim stvarima, i obratno
... ali za suceljavanje sa novinarskim azdajama (tipa O.B) nisu nista ucili ... na zalost!
 
Ne znam da li je suština u tome da su ova dvojica dileja stvarno "Glupan i tupan" ili je to poruka iz njihovih zemalja tipa: "Toliko ste nam nevažni da smo vam za ambasadore poslali ove dileje" ili je možda u pitanju njihova želja da ovde opet na vlast dođu SPS i SRS...
Ali ostaje gorak ukus da nas demokratiji uče ovakvi likovi...
Zamislite samo da se Olja setila da im postavi ovakvo pitanje:
"Gospodo, šta mislite je li licemerno da nas vi ovde ubeđujete kako je najbolja opcija za Srbe i Srbiju da nam neko otme 15% teritorije, kada ste vi predstavnici zemalja koje još uvek imaju nekoliko stotina "prekomorskih teritorija" tj. kolonija udaljenih i po nekoliko desetina hiljada kilometara od "matice zemlje"?"...
Ili...
"Zar vaša politika prema KiM nije logičan nastavak one politike iz 1999. godine kada ste svoje vazduhoplovstvo i mornaricu "iznajmili" na upotrebu šiptarskim teroristima pošto su oni imali samo kopnenu vojsku?" :)
 
DraGo70:
Ne znam da li je suština u tome da su ova dvojica dileja stvarno "Glupan i tupan" ili je to poruka iz njihovih zemalja tipa: "Toliko ste nam nevažni da smo vam za ambasadore poslali ove dileje" ili je možda u pitanju njihova želja da ovde opet na vlast dođu SPS i SRS...
Ali ostaje gorak ukus da nas demokratiji uče ovakvi likovi...
Zamislite samo da se Olja setila da im postavi ovakvo pitanje:
"Gospodo, šta mislite je li licemerno da nas vi ovde ubeđujete kako je najbolja opcija za Srbe i Srbiju da nam neko otme 15% teritorije, kada ste vi predstavnici zemalja koje još uvek imaju nekoliko stotina "prekomorskih teritorija" tj. kolonija udaljenih i po nekoliko desetina hiljada kilometara od "matice zemlje"?"...
Ili...
"Zar vaša politika prema KiM nije logičan nastavak one politike iz 1999. godine kada ste svoje vazduhoplovstvo i mornaricu "iznajmili" na upotrebu šiptarskim teroristima pošto su oni imali samo kopnenu vojsku?" :)
Aliluja!
 
danas sam cuo da ovo americki ambasador izgovara nekoliko puta.
izgubili?
pa nije kosovo novcanik da se izgubi? kao, idem ulicom i izgubim novcanik.
covek je hteo da kaze, mi smo vas bombardovali, vi ste se povukli, mi smo vam to oteli?
a mogli su da stave u poznatu rezoluciju da je to deo srj...
ko ameru ikad poveruje, taj se iz mesta zajebo...
 
Они су јадни кренули "у дипломатску офанзиву" преко медија, као сада ће они да објасне народу... јер очигледно нису задовољни ставовима Владе...

Ја сам им бескрајно захвалан што овако јавно и отворено лупетају - тако да најзад народу буде потпуно јасно шта нам мисле, јер тек сада се види колико су наши политичари покушавали да "умекшају" њихове ставове и да их прикажу у бољем светлу.

Тупан и глупан, неко рече, баш одговара.....
 
Veran Matić ne krije da mu niko - u dugoj karijeri punoj opasnosti, pa i najprljavijih udaraca u vreme Miloševićevog režima - nije naneo više zla od Latinkinih ljudi. "Mislim da je Luković meni naneo nesagledive štete, veće od svih koje sam imao u zivotu", tvrdi Matić. Da bi odbranio svoju kuću od laži koji su širili ovi ekstemisti, Matić je omogućio da se njihovo glavno glasilo, Peščanik, emisija koja od pada Miloševića neguje u Srbiji tako retko jednoumlje, premesti u bolji termin i reprizira, te tako postane jedina emisija na ovom radiju koja je emitovana dva puta. I sam Matić i urednici informativnog programa «devedesetdvojke» dugo su se opirali pritiscima, ucenama i ultimatimatumima koji su dolazili od ove "liberalne" klike.

Matić i njegova kuća su platili veliku cenu svom otporu osvetoljubivom vračarskom salonu. Na kraju, Matić ne samo da je širom otvorio etar Peščaniku, već je sklopio i prljavi pakt sa najgorim "građanskim" đavolom. Naime (su)vlasnik B92 je dozvolio i da vulgarni, klevetnički tekstovi koje je Petar Luković objavljivao u sarajevskim BH Danima i i splitskom Feral Tribunu budu prenošeni na popularnom B92 forumu, iako njihov sadržaj predstavlja flagrantno kršenje i strogih pravila ovog foruma, srpskih zakona, kao i normi elementarnog građanskog morala. Matić je tako na kraju, da bi zaštitio sebe i svoju kuću od (ne samo) Lukovićevih laži i prljavih udarca, omogućio da ovaj primitivni društveno-politički radnik (i «Latinkin ratnik») kleveće koga poželi i da to, prenošenjem na sajtu B92, bude mnogo dostupnije javnosti u Srbiji.

Zoran Ćirjaković
http://www.nspm.org.yu/koment2006/2006_cirj_vreme.htm
 
svetolik trpkovic:
Kakva zemlja takvi i ambasadori ko bi jos u ovakvu banana zemlju slao ugledne karijerne diplomate to bi bilo cisto razbacivanje resursa i kadrova.

I ja sam pomislio na to. Međutim, tu se otvara još jedno zanimljivo pitanje.
Ako jedna država poput SAD ili Velike Britanije koje se diče školskim sistemom, obrazovanjem, elitom... imaju na tako visokim pozicijama kao što su ambasadorska mesta (da se ne lažemo - oni imaju samo dve političke stranke koje postavljaju ambasadore), dakle ako su ovi ljudi (bez obzira što smo mi za njih banana država) vrh tj. elita njihovog državnog aparata, onda nešto ozbiljno nije u redu sa tim kadrovima...
Ili mi (kao i celi svet) precenjujemo njihove koledže i univerzitete ili su ova dvojica očigledan primer da svaka dileja može dogurati do diplome i visoke funkcije samo ako su mu roditelji u stanju da plate visoke školarine...
Mislim ima tu dosta materijala za razmišljanje...
 

Back
Top