Plotovanje

Mina_Ml

Početnik
Poruka
6
Drugari, planiram da kupim ploter PHZ3100 44", jeftiniji je od istog koji ima oznaku "ps" za oko $2000 da li neko zna stvarnu razliku osim one koja se moze naci u specifikaciji (memorija i format koji podrzava). Svaki savet za ovaj ploter je dobrodosao. Hvala unapred
mina
 
Prvo cenu koju spominjes je super,a drugo razlika je u samo u kao sto si rekla u memoriji koja daje razlicitu brzinu stampanja!Hvalitet je isti!

A zasto si se bas odlucila za ovaj model?Imas jeftinije sa istim funkcijama.Pored toga mislim da treba da postavis tehnicki opis tvog Plottera da bi se dalje razgovaralo.Kao i da pojasnis za koji tip stampe zelis da kupis ploter.Moj savet ti je da se ne zaleces o da dobro razmislis pre kupovine.Drugara je nasao ploter za 1800$ preko e-Bay!Evo ti neki primeri!

http://search.ebay.com/Plotter_W0QQfromZR40

a ovde mozes naci tehnicke informacije o tvom zeljenom modelu :

http://www.plotterpros.com/new-products.html

Pozz!
 
Verovatno nisam bas bila dovoljno jasna, evo karakteristika.
Light Cyan, Magenta, Light Magenta, Yellow, Red, Green, Blue, Light Grey, Grey, Photo Black, Matte Black, Gloss Enhancer

Compatible ink types
HP Vivera pigment inks

Ink drop
4 pl (lc, lm, lg, pK, E, G), 6 pl (M, Y, mK, R, GN, B)

Maximum media width
1117 mm

Maximum print length
91 m (OS and application dependent)

Print quality (colour, best quality)
Up to 2400 x 1200 optimised dpi from 1200 x 1200 input dpi with maximum detail selected

Print head nozzles
12672 (1056 nozzles per colour)

Standard printer languages
HP PCL 3 GUI

Standard memory
128 MB

Standard connectivity
Hi-Speed USB (compatible with USB 2.0 specifications), 10/100 BT Ethernet RJ-45, EIO Jetdirect accessory slot

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cs/s...3068-12413068-12805460-12805576-77883619.html

Njegova cena je oko 6100 evra bez PDV-a, dok je takav isti Ploter sa oznakama "PS" skuplji za razliku koju sam pomenula.
Znam da postoje mnogo jeftinije varijante za ove karateristike, ali eto situacija je takva da cu verovatno nabaviti ovaj.
A sada imam jos jedno pitanje: Da li je tacno da je dok ploter radi jako stetno boraviti u istoj prostoriji, i da ploter zbog boja ispusta otrovne gasove/supstance. Znam da postoje i eko boje, da li one mogu da se primene za ovakav ploter i koliko je to razlika u ceni....ideja mi je da bar upocetku radim usluzno stampanje banera i bilborda....
Pozz....
 
Nisi pogresila kada si spomenula da je stetno boraviti u istoj prostoriji gde je i ploter, ali ukoliko ne postoji dodatna prostorija gde bi postavila takav ploter onda ti preostaje jedino da budesh u istoj prostoriji.

HP-ovi ploteri su dosta dobri, jedino sto je bitno jeste to izabrati onaj koji ce tebi naj vishe odgovarati.
Mislim da je kod gore napomenutog mana sto ima mali kapacitet memorije, mozda bi bilo bolje da pogledash josh malo pre kupovine, dakle neki sa vishe memorije, ili nadograditi taj isti.

Isto tako nije loshe proveriti i nabaviti kontakte proizvodjacha vezano za (boju) kako bi zavrsila jednim udarcem sav posao oko nabavke i stampe.
 

Back
Top