Zezalice

*Anchy*

Ističe se
Poruka
2.631
E, pa, dragi moji, evo vam neke(zezalice), pa vi stavljajte tako nesto:
u prilogu je pismeni zadatak jednog beogradskog gimnazijalca :
zasluzuje da se pazljivo procita do kraja
*Napomena posiljaoca pre nego pocnete da citate ovaj pismeni zadatak Vladimira Seve (pisan 12.10.1997.) - teme na pismenom su bile:*
- * **Kostana*
- * **Svetlosti nesta, prestadoh da citam i tuga me obli: opet zivim*
Seva je izabrao ovu drugu...

"Gledam, al' oci su mi sklopljene. Osecam miris sveze lakiranog drveta. Pomislih kako je moj mrtvacki sanduk prilicno dobar za pare koje sam dao. Da, konacno sam umro. Slusam popa koji narice i decu koja se deru:
"Kuku! Strikooo!"
Odlucih da se malo prosetam, da vidim je l' mi baba Bosa dosla na sahranu. Zacudio sam se kad sam shvatio koliko se lako krecem. Moram priznati da sam zadovoljan. Sahrana je prilicno dobro uradjena.
Mile, prvi gucevacki trubac sa svojim bleh orkestrom dobro je obavljao posao. Svinja se okretala na raznju, dok se moj pijani zet valjao u blatu. Baba Stana je sa dedom Milojicom zamisljeno gledala u moj grob i uzdisala.
Poceh da vicem: "Sta kukas stara, nije Omoljica mrtav, opet zivim", ali se setih da ne moze da me cuje. Pogledah jos jednom moje sirote unucice i pomislih: "E deco, deco, ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti."
Osetih u tom trenutku kako me nesto vuce na gore: "E pa dodje vreme da se rastajemo". Putovao sam, mogu vam reci, dobrih pet sati. Na vratima raja stajao je Sveti Petar. "Zdravo Petre, pa dodje vreme da se i mi ispricamo". Petar me je mrko gledao, ali konacno prozbori: "Ne pise ti se dobro, Omoljice, puno si gresio. Bog te ceka."
Priznajem, malo sam se uplasio, jer ovo mi je, znate, bio prvi susret sa Bogom, a to nije mala stvar. cutim ja, cuti on. I tako cutimo mi jedno pola sata i konacno se odvazih pa rekoh: "Dobar dan, Boze!". Opet cutimo, a mene vec pocele i noge da izdaju. Znate, ne umire covek svaki dan.
Konacno Bog popravi kravatu, promeckolji se malo na svom oblaku i rece:
"Kazi Omoljice."
Ovaj govor sam prilicno dugo spremao pa sam resio da mu kazem sve od prve do zadnje rec:
"O Boze, vladaru carstva nebeskog, Ti koji nebom hodas, Tvorcu mog psa Marka, sinova Mirka i Zuje, baba Bose i deda Radovana, mog kuma Spasoja i izvinjavam se ako sam nekoga u svoj brzopletosti zaboravio da spomenem.
Tu stadoh i primetih da se zbunio. Zamislite - Bog tako veliki, ja tako mali, pa se zbunio preda mnom. Medjutim nasao je nekako prave reci, pa rece:
- Jesi li ti Omoljice procitao "Kostanu"?
- Nisam - velim ja.
- A jesi li, Omoljice, primetio da svetlosti nesta?
- Nisam - opet cu ja zbunjeno.
- Da li te tuga obli, Omoljice?
- Ne Gospode - rekoh - a zasto?
- Zato sto je to, Omoljice, tema ovog pismenog zadatka, i bojim se da si promasio temu.
Bog je mocan - pomislih u sebi"
 
Evo jednog zanimljivog pisma:

Dragi sine,

Pišem ti ovo pismo kako bi znao da ti pišem. Ako dobiješ ovo pismo znaci da je dobro stiglo. Ako ga ne primiš javi mi, tako da ti ga ponovo pošaljem. Pišem sporo, jer znam da sporo citaš. Neki je dan je tvoj otac procitao u novinama da se po statistikama vecina prometnih nezgoda dogada 1km udaljeno od kuce, tako da smo se nedavno i mi preselili malo dalje od kuce. Kuca je prelijepa, imamo cak i veš mašinu, ali ne znam radi li. Jucer sam stavila veš da se pere, povukla vodu i veša više nije bilo... Ovdje vrijeme i nije tako loše. Prošle sedmice
samo je dva puta padala kiša - prvi put je trajalo 3 dana, a sljedeci put 4. U vezi one jakne koju si želio, tvoj ujak Pjer mi je rekao da ako ti je budemo slali da skinemo dugmad, pošto su dosta teška, jer to bi više koštalo, tako da smo skinuli dugmad i stavili ih u džep. Napokon smo sahranili tvoga djeda: pronašli smo njegovo tijelo kada smo cistili kucu.
Bio je u ormaru od onog dana kada je pobijedio dok smo se igrali skrivaca. Prije nekoliko dana eksplodirala je boca od plina u kuhinji: tvog oca i mene je izbacilo van kroz prozor: koji osjecaj! Nakon toliko godina, otac i ja smo izašli van zajedno. Pošto vec spominjem tvoga oca - dobio je novi posao! Jako je ponosan. Ispod njega se nalazi oko 500 ljudi... zaposlili su ga na gradskom groblju... održava travnjak. Tvoja sestra Julia, znaš ona koja se udala za svog muža... napokon je rodila! Ne znamo još spol, tako da ne znam jesi li postao tetka ili ujak...
ako bude curica, tvoja sestra ce je zvati po meni... Cini mi se malo cudno da svoju kcerku zovem "mama". Tvoj rodak Pol se oženio.. po cijeli dan se moli pred ženom, jer je djevica. I da znaš da više ne vidamo tvoga Ujaka Isidora, onoga koji je umro prošle godine... A da ne govorim o tvom bratu Žanou.. on je grozan.. zatvorio je vrata od auta, a unutra su ostali kljucevi. Morao se vratiti u stan kako bi uzeo duplikat i kako bi nas sve izvukao iz vozila.
Katastrofa !!!!!!
Dobro sine, necu ti napisati adresu, jer ne znam koja je. Porodica koja je ovdje prije nas živjela, uzela je kucni broj sa zida i ponijela ga sa sobom. Ako vidiš Margarit pozdravi je, a ako je ne vidiš nemoj još ništa govoriti.

Mama koja te voli.

P.S. Htjela sam ti poslati nešto novaca, ali sam vec zatvorila kuvertu.
 
>M a m e
>
> Mama i tata su gledali TV u trenutku kada je mama rekla " umorna sam,
> kasno
> je, idem spavati"
>
> Otisla je do kuhinje napraviti sendvice za sutrasnji rucak.
> Napunila je zdjelu sa kokicama, ispekla meso, provjerila kakvo je stanje
> sa
> kornfleksom, stavila zlicice, secer i salice za kavu, za naredno jutro.
> Zatim je jos malo spremala po kuhinji, vratila bezicni telefon na njegovo
> mjesto i imenik u ladicu u kojoj stoji. Zalila je biljke, ispraznila kantu
> za smece i okacila ves da se susi.
>
> Malo se istezala, pa je zatim krenula ka spavacoj sobi. Zaustavila se
> pored
> stola, napisala poruku uciteljici, ostavila nesto novca za izlet i podigla
> knjigu koja je zapala iza stola.
>
> Napisala je rodendansku cestitkuprijatelju, upakirala je u kovertu i na
> nju
> napisala poruku za cvjecara koji ce nositi tu cestitku.
..
> Zatim je stavila pored torbe.
> Mama je potom oprala lice, stavila razne kozmeticke preparate, oprala zube
> i
> nalakirala nokte...
>
> Tata joj se obratio : "Ucinilo mi se da sam cuo da ides u krevet?"
> "Krenula sam"
> Zatim je nasula vodu u zdjelu za psa, istjerala macku
napolje, uvjerila se
> da su sva vrata zakljucana i da su svjetla pogasena.
> Ususkala je djecu, odnijela njihov prljavi ves do masine i popricala malo
> sa
> njima.
> Konacno je usla u svoju sobu, ukljucila alarm za budenje, izvadila odjecu
> koju ce obuci sutra. Dodala je jos 3 obaveze na listu od
> 6 najbitnijih obaveza za sutrasnji dan. Pomolila se, postavila ciljeve za
> sutrasnji dan.
>
> Tata je za to vrijeme ugasio televizor i u sebi izgovorio "idem u krevet"
> I bez razmiljljanja je otisao u krevet ..
> Da li primjecujete nesto neobicno ovdje? Pitate se zasto zene zive duze..?
> Zivimo duze zato sto uvijek imamo jos obaveza koje treba zavrsiti..
 
Hmmm, malo je ovo cudno

1981. godine:

1. Princ Charles se ozenio

2. Liverpool osvojio Evropsko fudbalsko prvenstvo

3. Umro papa.



2005 godine:

1. Princ Charles se ozenio (opet)

2. Liverpool osvojio Evropsko fudbalsko prvenstvo (opet)

3. Umro papa.

U buducnosti, ako Princ Charles odluci da se ponovo ozeni ili Liverpool zeli jos jedno Evropsko prvenstvo ... molimo vas upozorite Papu!
 
marija_forza:
U buducnosti, ako Princ Charles odluci da se ponovo ozeni ili Liverpool zeli jos jedno Evropsko prvenstvo ... molimo vas upozorite Papu!

По мени је боље овако:

У будућности кад се Принц Чарлс трећи пут одлучи женити и папа умре, отиђите у кладионицу и све пара што имате ставите на Ливерпул. :)
 
soma1:
По мени је боље овако:

У будућности кад се Принц Чарлс трећи пут одлучи женити и папа умре, отиђите у кладионицу и све пара што имате ставите на Ливерпул. :)

Odlichna ideja. :lol:
 
Mislili ste da je "Ana voli Milovana" jedini PALINDROM (s obje se strane isto cita)?
Eventualno ste culi jos za koji. E pa ima ih jos mnogo...

Ana nabra par banana.
Udovica baci vodu.
Idu ljudi.
Evo love.
U Rimu umiru.
Mace jede jecam.
Anja sebe sanja.
Ana voda Radovana.
Avda tera jareta dva.
Imaju Arapi i para u jami.
Uguraj u jarugu.
Sir ima miris.
E sine, ženi se!
I jogurt ujutru goji.
A mene tu ni minute nema.
Ružan Edo ode na žur.
Evo sada sove.
Nema Kata kamen.
Imamo ono o mami.
Ujak ima radar, a mi Kaju.
Mišu pita Dara: "Da ti pušim?"

pa sad vi vidite koji vam je najzanimljiviji...
 
PRVI ŠKOLSKI DAN U JEDNOJ AMERIČKOJ SREDNJOJ ŠKOLI. UČITELJICA PREDSTAVLJA NOVOG UČENIKA TAKERA SUZUKIJA
IZ JAPANA I POČINJE ČAS. UČITELJICA ZATIM ISPITUJE:

- Sada ćemo vidjeti koliko poznajete američku istoriju. Ko je rekao ''sloboda ili smrt''?
Odjednom tišina u razredu i samo Suzuki digne ruku:
- Patrik Henri 1775. u Filadelfiji!
-Vrlo dobro Suzuki. A ko je rekao ''Država je narod i kao takva ne smije nikad umrijeti''?
- Abraham Linkoln 1863. u Vašingtonu, - ustane Suzuki i odgovori!
- Stidite se. Suzuki je Japanac a bolje od vas poznaje američku istoriju, reče učiteljica.

Začuje se tihi glas iz zadnjih klupa:
- ****** se posrani Japanci!
-Ko je to rekao ? - viknu učiteljica
- Suzuki digne ruku i reče:
-General Mekartur 1942. u Guadalkanalu i Li Iaoka 1982. na skupštini akcionara Krajslera u Detroitu!
-Razred u tišini samo se iz pozadine čuje
- Pusi ku*ac!
Uciteljica sva bjesna, izvan sebe:
- Ko je to rekao???
Suzuki:
-Bil Klinton Moniki Levinski 1997. u Vašingtonu - ovalna soba.
Drugi učenik se prodere
-Suzuki je sranje !
Suzuki :
- Valentino Rosi u Rio de Žaneiru na moto grand pri-ju u Brazilu 2002.

Razred pada u histeriju,učiteljica u nesvest a na vrata ulazi direktor škole:
-U pi*du materinu nikada jos nisam video takav haos.
Suzuki:
-Premijer Srbije ministru finansija prilikom predstavljanja državnog budžeta ,Beograd 2003.
 
RAZREDNOJ OD SRCA
Nasa razredna, Vesna Ilic, je stvarno pra-
va dusa od zene. Medju nama uopste nema nesugla-
sica! Mi mislimo da nju definitivno treba pre-
dloziti za direktora. Ona bi to zasigurno mogla
biti, iz vise razloga. Na primer, kako nas je samo odr-
zavala u redu u Sremskim Karlovcima, ili organizov-
ala u Budimpesti... To je za pricu! Sve pa-
sose, karte, novac, i one najvaznije papi-
re je uzela kod sebe i tako nas znacajno
obezbedila od neke lopuze koja bi nas sigurno
pokrala. A i da ne govorimo o njenim krajnje us-
pesnim, interesantnim, kvalitetnim i sofistici-
ranim predavanjima iz matematike, posle kojih sve bo-
lje razumemo, maltene kao da smo sve to od ranije zna-
li. Zbog svega toga stvarno zasluzuje da je pose-
bno pohvalimo, i nadalje kao i do sada u svemu posupi-
remo. Dok imamo nju, imacemo i najveceg ga-
ranta uspesnosti i svetle buducnosti naseg razre-
da. I na kraju, sta reci? Samo ovo: Vesna, te-
be najvise volimo. Vodi nas i dalje, i ne uma-
raj se. To je sve sto smo imali da kazemo.

PROCITATI TEKST PONOVO, SVAKI DRUGI (PODVUCENI) RED!!!
 

Back
Top