Restart

VoRtReKS

Početnik
Poruka
42
Neznam gde tačno da postavim ovo pitanje , možda je više software nego hardware ali nema veze.Stvar je u tome da PC neće da se isključi , ja ga lepo shut down-ujem i kada spusti Windows on se ponovo podigne.Može biti do BIOSa , nije do windowsa sigurnoali možda ako nešto nije uredu sa hardware-om a neko zna u čemu je problem nek mi javi :-D
 
Mojne iskljucujes komp...salim se...Na starom kompu sam imao takav problem...resenje je bilo u nekom prostom podesavanju...ako se setim javi cu...( 99 posto nije problem u hardveru....)
 
Prvo moras da vidis koji proces ti vuce kada zelis da iskljucis kompijuter,skeniraj kompijuter sa nekim antivirusnim programom i sa nekim ad ware programom, ukloni necistoce sa ccleanerom,i vidi sta sve imas u startu.Koji se programi pokrecu prilikom startovanje kompijutera.
 
ma znam sve to i nije 100% problem u windowsu ili nekom programu , formatirao sam HD pre 3-4 dana i instalirao proverenu verziju windowsa i opet neće .Verovatno je problem u BIOSu al probao sam sve tamo i opet isto.
 
Problem ces resiti ovako:
1. Resetuj BIOS pomocu jampera ili izvadi bateriju na 30sec.
2. Reinstaliraj sve drivere od ploce (prvo ih deinstaliraj pa ponovo instaliraj)

Problem bi trebao da nestane ;)

Pozdrav!
 
VoRtReKS:
ma znam sve to i nije 100% problem u windowsu ili nekom programu , formatirao sam HD pre 3-4 dana i instalirao proverenu verziju windowsa i opet neće .Verovatno je problem u BIOSu al probao sam sve tamo i opet isto.



i ja sam imao ISTI problem i uspeo sam da ga resim tako sto sam PRODAO komp-i-juter
 
Oce to od virusa... nabavi neki jak antivirus i skeniraj ceo racunar....!!!

mrzi me da sada razmisljam i vadim iz malog mozga da ti objasnjavam gde je u vindovsu podesavanje za reset i power dugmad...
uglavnom... imas negde u podesavanjima u vindowsu da podesis kako ce ti reagovati ti dugmici na kucistu... mozes da im menjas funkcije...recimo namestis tako da kada pritisnes dugme na kucistu za restart racunar upadne u hibernaciju ili stend baj...!

pozdrav!
 
Vrlo moguće da je problem do BIOS-a, kao što je i pretpostavljeno. Doznaj koju verziju istog imaš i proveri na sajtu proizvođača postoje li nove verzije i kakva poboljšanja donose. Ako se pominje power ili ACPI, pravac flashovanje ;)
 

Back
Top