Najbolja pizza u Beogradu?

Picerija Simpatiko na okretnici 53.23 na Vidikovcu :ok:

Pecena u peci na cumur, tanko i dobro testo, sunka je sunka, kulen je kulen a sir je EXTRA!
IDobru picu čini testo i samo testo i ono mora da se peče u ozidanim pećima na drva.Takvih peći je uglavnom bilo na hrvatskom i slovenačkom primorju.Do pre pet godina dok samživeo na Vidikovcu stalno sam išao u Simpatiko, testo i pica uopšte je odlična.
To vam je isto kao i roštilj na ćumu i na plinskom šporetu
 
Picerija Simpatiko na okretnici 53.23 na Vidikovcu :ok:

Pecena u peci na cumur, tanko i dobro testo, sunka je sunka, kulen je kulen a sir je EXTRA!
IDobru picu čini testo i samo testo i ono mora da se peče u ozidanim pećima na drva.Takvih peći je uglavnom bilo na hrvatskom i slovenačkom primorju.Do pre pet godina dok samživeo na Vidikovcu stalno sam išao u Simpatiko, testo i pica uopšte je odlična.
To vam je isto kao i roštilj na ćumu i na plinskom šporetu
Kulen i pica? Interesantno... :think: Doduše, domaćim "poznavaocima" na picu možeš da baciš i pljeskavicu, šta fali...
 
Espanol@Kulen i pica? Interesantno... Doduše, domaćim "poznavaocima" na picu možeš da baciš i pljeskavicu, šta fali...

To sa kulenom je citat jance@.Ja sam hteo da postavim deo citata samo o piceriji Simpatico.Inace se slazem za deo o pljeskavici,biće bolje sada kada su ukinuli vize.Neka probaju pa neka prave poredjenje sa našim picerijama.Nekada se jela i u Beogradu dobra pica.Robertino u "27 marta"npr.
 
Врачарац, са пицом је вероватно као и са кинеском храном - укус се прилагођава локалним условима. Била сам јуче у Ботаку (по препоруци), мени и ћерки је пријало.
 
Uhhh kud pomenu kinesku hranu.
Prvi put u BGD video sam spring rools na Cvetnom trgu, 'majstorica' bosanka pravila i cim sam video reklamnu tablu posla mi voda na usta.
Pretpostavljas da su spring rools vise licile na pitu savijacu nego na kinesku hranu.Unutra SAMO kupus?!

A za pizu pre 20-30 godina bio bi problem jer je iz Italije stizao samo LEVIS, danas medjutim imas i mozzarellu, ima italijanske sunke a i vecine drugih stvari.Zet mi je Italijan (i jos head chef) pa kad u Beogradu nesto kuva znam da za neke stvari koristi srpski ekvivalent,
bilo da je zacin ili povrce jer i povrce nam je drugacije, npr.tikvice a neceg i nema uopste.
Ali NIKAD ne stavlja origano i ne razvlaci testo da bude 2-3 mm debljine sto je ovde obicaj -cak se ljudi izgleda dive kad se testo providi.

Da ne pricam o prelivima i kecapu na pizi.

Evo covek otisao u Italiju i iskopirao 'maminu' domacu pizu. Jel ima tako nesto u SRB

http://www.jamieoliver.com/recipes/pizza-recipes

.
 
Poslednja izmena:
A picerija Furuna? Pica pec na drva i ostalo. ja sam dosta lutao, sad samo kod njih..
Do sad sam se uvek osecao prevarenim kada narucujem pizzu. sve je ok dok ne platis i zatvoris vrata.. onda ostajes sa pizzom od kartona... Furuna je ok, ne menja se kvalitet, uvek dobijes kao i prosli put. Vruce i brzo. A pizza im je ekstra.. Sto se tice orla on je krs.. Bucko isto, ista skola stim sto kad stavim govedju ili pilecu dobijem extra sendvich!! :) ali to nije pizza :) Furuna je najbolja za dostavu. Piazza je podjednako dobra ali nemaju dostavu.
 
Pa praktično je sve u testu koje se super ispeče,da bude tanko i hrskavo ali na specifičan način...Ovi svi ostali sastojci su klasični pica sastojci,ali ne pravim samo ja cela porodica učestvuje,tako da sigurno ima nešto što svako posebno doprinese...:)
 
Jako dobra pica je u Pekari"Lazarevic",nije ona pekarska,prava,vidim da pica majstori razvlace,ono bacaju testo levo-desno,u vid:hahaha:
Velika je,na 6 parcica...
Mi narucujemo i neke kao,zovu ih "mini pizze",sa kulenom,mmmm..130.00 kinti,cena-kvalitet-sjajna.
I nisu na plehovima kao kod Bucka,tanka je,hrskava..
I pica Caribic naravno..
eto,glasam za te dve,mada danas ima tako reci svuda dobrih pica..ali ovi su moji blagi favoriti
 
dobro brate da te pitam onako matematicki 6x130=780 kolko vas se zasiti od te pice,dvoje troje?ja sam nekad celu sam jeo,e sad koliko na to testo stave kulena sira kecapa kojecega..po 50g? znaci jedno 10 pizza bi napravili u domacoj reziji 5x boljih realno
 
Kako moja mama pravi...
10801605_10204807281256055_7964163513807458523_n.jpg
:)
 

Back
Top