Halkidiki Metamorfozi ili Metamorfosi

todor1

Početnik
Poruka
5
Planiramo da u septembru idemo u Metamorfozi.
Kakvo je vreme u tom periodu?
Da li ima meduza?

Konkretno smo hteli u metamorfozi bungalove.

Da li je neko bio da nam opiše kako je tamo?

Prvenstveno nas zanima hotelska plažica pošto smo sa malom decom
KOJI "MATERIJAL" JE U VODI, da li je pesak, kamen, šljunak...

Da li je moguće došetati do samog mesta, a da se to nazove prijatnom šetnjom?

Hrana?
 
Pozdrav svima,
Nisam uspela da nadjem ni u jednoj turistickoj agenciju, turisticku ponudu za Metamorfozis (Longos, Halkidiki). Htela bih da letujem na tom prstenu Halkidikija ovo leto. Dakle Psakodukia, Sermili ili Nikiti, da li je neko imao iskustva sa ovim delom Halkidikija.
Pomagajte ljudi, mnogo sam se zaljubila.
 
Elnos ima dve lepe kuce u Metamorfoziju ali budu bukirane vec pocetkom leta. Zato pozuri.
To je malo mirno mestasce sa jednim parkicem u centru okruzeno borovom sumom. Na plazu se silazi strmim stepenicama, ali nije preterano visoko. Plaza je pescana, lepa ali nije preterano uredjena. Sta je u samoj vodi- ne znam jer se nisam tu kupala. Svidja mi se sto ima i prirodnog hlada borova.
Blizu ima par predivnih plaza, pa ako idete kolima od srca preporucujem Kalogriju.
Mislim da su u Psakudiji oni lepi Philoxenia bungalovi. Prolazila sam tuda i lepo izgleda i mnogi ih hvale.Jedino sto je i to mestasce jako malo.
 
Mi smo se na kraju odlučili za METAMORFOZI BUNGALOVE....
nalaze se na oko 1,5km od samog mesta.
To su apartmanski bungalovi koji imaju AI uslugu, znači ima i kuhinjica....
Uplatili smo preko Turist trejda.

Inače čuo sam od kolege da je samo mesto prijatno, malo i da je plaža lepa.

Idemo od 8-20 septembra, pa kada se vratimo pisaćemo kako je bilo....
 
Zelela bih da idem sledece leto na Halkidiki, mozete mi prepororuciti koje mesto je najlepse.Idemo moj muz , ja i dvoje male dece, tako da nam treba mirnije mesto i da je more blizu smestaja.:klap:

Glasam za Metamorfozi:ok:. Malo mesto, ali ima sve sta je potrebno - prodavnice, pekaru, ribaru, nekoliko taverni.. Preslatko mestasce, onako, sa dusom.. Plaza je sljunkovita, sitan sljunak, i veeeoma duuugacka.. Ima prirodnog hlada. Samo mesto je okruzeno sumom i vazi za vazdusnu banju. Na svakom koraku su mini parkici sa decjim igralistima. Bili smo 2006. u vili Asimina - dvoje dece, suprug i ja. Preko puta park sa decjim igralistem, a ispod parka plaza.. Deca su bila odusevljena. Naravno i mi jer nismo morali da ih animiramo - celog dana su imali neku zanimaciju.. U Nikitiju (koliko se secam nekih desetak km.) se nalazi megamarket "Lidl" sa veoma povoljnim cenama.

I, SRECNA NAM NOVA GODINAz:dm5:!!!!
 
Da, isli smo preko "Elnos"-a. I njima sve pohvale za organizaciju. Prevoz je bio udobnim autobusima, i sto me je obradovalo, svako dete je imalo po DVA sedista u autobusu. Tako putovanje nismo ni osetili i odmorni stigli u Metamorfozi.
Asimina je tipicna grcka kuca. Znaci, veoma skromna, bez luksuza (tada nisu imali ni klimu, ne znam kako je sada..), skromne kvadrature, ali je higijena zaista bila na zavidnom nivou. Asimina se sastoji iz dve vile. Mi smo bili smesteni u starom delu, i bilo je ok. Do plaze nam je trebalo, mislim, ne vise od par minuta.
Metamorfozi nas je osvojio. Imamo u planu povratak, da nam Metamorfozi bude baza i da obidjemo Sitoniju. Narocito me zanima njen istocni deo (Sarti, Vurvuru..). To je mana kada si bez auta - ogranicen si na okolinu, narocito ako si sa malom decom.. Zato sledeci put - auto i pravac SITONIA..
p.s.To kazemo svakog leta, ali lepote Grcke nas povuku na drugu stranu..:zaljubljena:
 
Ja sam isla sa dvoje male dece i za njih je raj.4 decija igralista i nista vise.Ima jedan veci park na samoj obali,ali sve se vrti oko dece.Ima jedna glavna ulica,automobili parkirani sa obe strane pa je nemoguce prosetati.po retoranima nismo jeli.svaki dan smo prelazili po 60km,obilazili plze po celoj sitnoniji i ima prelepih.u samom mestu je uzasna plaza,prljava,nesredjena,bez ikakvih sadrzaja.
 

Back
Top