Kreće Horgoš-Požega

Jevdjevic

Obećava
Poruka
76
MINISTAR za kapitalne investicije Velimir Ilić potpisaće u petak koncesioni ugovor sa špansko-austrijskim konzorcijumom FCC - "Alpina majreder", koji je pobedio na tenderu za kompletiranje, korišćenje i održavanje auto-puta Horgoš-Požega.
- O svemu smo se dogovorili: usaglašen je tekst ugovora, što je prihvatila i Vlada Srbije - kaže za "Novosti" ministar Velimir Ilić. - Došlo je do manjih korekcija, pre svega, oko garancija. Banke su zahtevale da se garancije daju godišnje po deonicama, jer će jedino tako da prate projekat. To je pravilo koje važi u Evropi, pa smo to i prihvatili.
Koncesija će biti data na 25 godina. Izgradnja će trajati četiri godine. Za to vreme, koncesionar treba da izgradi levu traku od Horgoša do Novog Sada i pun profil auto-puta od Beograda do Požege.
Izvor.Vecernje Novosti.

I posle svih negodovanja i laznih informacija povodom ovog ugovora gradnja ipak krece.Svaka cast Velji.
 
Веељоооооооо Сррбииииииинееееееее !

Сррррррррббббииииијаааааа јеее уз тебееееееееее !





moravac2.gif
moravac2.gif
moravac2.gif
moravac2.gif




moravac2.gif
moravac2.gif
moravac2.gif
moravac2.gif




moravac2.gif
moravac2.gif
moravac2.gif
moravac2.gif
 
E kad bi dao Bog da se i Autoput Mali Pozarevac-G.Milanovac (ima se u vidu auto put koji bi spojio auto puteve Beograd-Nis i Horgos-Pozega,preko Mladenovca,Arandjelovca,Topole,Rudnika do G.Milanovca)uzme iz nadleznosti opstina i prebaci na odgovornost Veljinog Ministarstva,verujem da bi i on bio gotov skoro a ne ovako vec od 89g.pricaju o njemu al nista od toga.Sad su kobjagi opet podigli tu temu al ko zna sta ce biti od toga.Jedina opstina koja je obavila pripreme je Topola inace najmanja od svih navedenih opstina.
 
filatelista:
Jeb.te koji su to rezoni, pa valjda moramo imati vlast koja ne krade nikako i nikada, a ne malo krade, malo narodu daje...
kao srednji vek, jeb.m ti život
nije ni čudo da nam se to dešava sa takvim rezonima
LOPOVE U ZATVOR!
Ajde ti meni sad reci krade li se u Americi,Francuskoj ,Nemackoj itd.
Naravno da se krade al pretpostavljam u nekim granicama norme,e to je ono sto sam ja mislio da i nama treba.To teba da bude kao u privatnim firmama primer dajem-kada menadzer neke firme zakazuje naprimer stampane plocice tj.987 komada afabrika nije u mogucnosti zbog tehnickih problema da napravi tu kolicinu i napravi 1000 komada i onu razliku daje gratis.Menadzer to naravno ne prijavljuje firmi i sebi stavlja u dzep razliku novca.
E na takav nacin kradje sam ja mislio koji u stvari i nije kradja.
 
filatelista:
Jeb.te koji su to rezoni, pa valjda moramo imati vlast koja ne krade nikako i nikada, a ne malo krade, malo narodu daje...
kao srednji vek, jeb.m ti život
nije ni čudo da nam se to dešava sa takvim rezonima
LOPOVE U ZATVOR!

Чекај, хајде већ једном да расчистимо: ДА ЛИ ЈЕ ТЕБИ МИЛО ДА СЕ ГРАДИ ОВАЈ АУТО ПУТ - ИЛИ НИЈЕ ???

Ја сам одушевљен - а ти ???
 
Jevdjevic:
Ajde ti meni sad reci krade li se u Americi,Francuskoj ,Nemackoj itd.
Naravno da se krade al pretpostavljam u nekim granicama norme,e to je ono sto sam ja mislio da i nama treba.To teba da bude kao u privatnim firmama primer dajem-kada menadzer neke firme zakazuje naprimer stampane plocice tj.987 komada afabrika nije u mogucnosti zbog tehnickih problema da napravi tu kolicinu i napravi 1000 komada i onu razliku daje gratis.Menadzer to naravno ne prijavljuje firmi i sebi stavlja u dzep razliku novca.
E na takav nacin kradje sam ja mislio koji u stvari i nije kradja.

Ma pusti ti SAD, Francusku i ostale zemlje...ne može ministar da kaže, "ajde da ste malo kraduckali pa da vam gledam kroz prste"...hej, oni kradu tvoje i moje pare...ko bre da kraducka? Ko je on da gleda nekome kroz prste?? Pa što ne bi gledali onome što malo kraducka po samoposlugama, što je on gori od nekih veljinih pulena...
lopov u zatvor, ukrao on malo, malo više ili Mišković
 
Izvini neznam koliko si na poslu u dodiru sa finansijama firme a verovatno nisi pa zato i nerazumes.Ali slusaj sad ovaj sistem.Kad pocne da se gradi taj auto put Spanci nece dovoziti asfalt iz Spanije ili neke druge materijale vec ce kupovati u Srbiji.I sad dolazi Spanac u neku od asfaltnih baza u Srbiji(naravno koji je zaduzen za nabavku)i pita posto je asfalt kod vas Srbin odgovara, Spanac se cenka i dobija nizu cenu,ali trazi od Srbina da mu on kroz papire propusti prvobitnu cenu a njemu resto.E sad prolazi 3 meseca i Spanac zove Srbina i kaze izvinite ali mi smo nasli jeftiniji asfalt kod druge firme,i tu pocinje ubedjivanje pri kojem Spanac dobija jos i proviziju od Srbina samo da nebi menjao postavljaca asfalta.
Esad ti meni reci jel to kradja ili jednostavno snalazljiv covek.
 
filatelista:
Jeb.te koji su to rezoni, pa valjda moramo imati vlast koja ne krade nikako i nikada, a ne malo krade, malo narodu daje...
kao srednji vek, jeb.m ti život
nije ni čudo da nam se to dešava sa takvim rezonima
LOPOVE U ZATVOR!
Па,ено имаш и тему како је после 7 година Милошевић крив за све?!
А за корупцију и монополе нико,нити зато што се не спроводе и проширују постојећи закони за сузбијање истих???:evil:
 
filatelista:
Jeb.te koji su to rezoni, pa valjda moramo imati vlast koja ne krade nikako i nikada, a ne malo krade, malo narodu daje...
kao srednji vek, jeb.m ti život
nije ni čudo da nam se to dešava sa takvim rezonima
LOPOVE U ZATVOR!

Pa trenutno imas izbor izmedju onih sto malo kradu i onih sto sve sebi trpaju u dzep. Menadzera BG-a su prozvali mister procenat pa ti vidi. Sva Veljina imovina vredi koliko jedan stan N. Micic u BG-u, a ona ih ima 10, i to sve u jednoj vili na Vracaru sa bazenom. Mora da je i ona nosila gajbe zajedno sa Markom, a Bogdanovic ima gajbicu od 300 kvadrata i to u strogom centru gde je 1 kvm 3000 - 4000 evra. Djilas ima zgrdaicu na NGB od 5 miliona evra.Srdja Popovic ima casopis Vreme itd itd, a kad je mlatarao rukicama da je Neda Arneric bila u skupstini na glasanju nije imao ni za nove patike.

Nije da sam ljubomoran ali odakle im bre, Siptaru, Kumu, Sljuki smo svi znali odakle i tako su zavrsili ali ovi .........
y
A slazem se sa tobom ali onda bi ostali bez politicke elite, Zanima me da li su oni toliko bolji u sparanju para od Kostunice koji ima dvosoban stan nasledjen od roditelja i vikendicu
u Belanovici koja vredi 20,000 - 30,000 evra, a ovi.

PS Ovo nije pitanje pristrasnosti nego zdravog razuma.
 
bravo toriuse nema vecih lopuza i kriminalaca od ovih samozvanih demokrata

eto koliki su DS-ovci lopovi mozete da im vidite po voznom parku . Otidjite do sedista DS-a u Krunskoj pa pogledajte vozni park - sve najnovije limuzine od kojih nijedna ne kosta ispod 30.000e pa onda prosetate do magistrata u Zemunu, vidite vozni par radikala koji voze neke skode felicije, polovne golf 3 i ostale sklopocije koje kostaju nekih 4-5-6k eura - i onda odmah znate ko je posten covek a ko kriminalac i lopina.
 
Secam se samo kad je Velja asfaltirao 5-6 kilometara puta kroz svoje selo kako su ovde frktali pojedinci kako je lopov kako je ovakav onakav,a niko negleda sta su ostali radili.Asfaltiranje puta je sasvim normalna investicija jer ga nece samo Velja koristiti,ali kupovanje firmi fabrika i skupocenih nekretnina je vec stvar za ispitivanje.
 
Веља је цар ако је заиста потписао тај уговор и ако заиста креће градња тог ауто-пута ХОРОШ - ПОЖЕГА.........

Па видиш да ови форумски антисрби неће ни да дођу на тему да кажу ОДЛИЧНО, СУПЕР, треба да имамо добре путеве.... него као неке фуњаре.... хајде да их не прозивам, али бедно...
 
pa ovo je fantasticna vest za sve nas koji zivimo u centralnoj srbiji!

konacno cemo moci da se vozimo normalnim putevima mesto da od ljiga do beograda vozimo 40 guseci se u izduvnim gasovima nekog slepera natovarenog ko zna cime!

Bravo Veljo!
 
filatelista:
Jeb.te koji su to rezoni, pa valjda moramo imati vlast koja ne krade nikako i nikada, a ne malo krade, malo narodu daje...
kao srednji vek, jeb.m ti život
nije ni čudo da nam se to dešava sa takvim rezonima
LOPOVE U ZATVOR!
Tacno tako a to samo govori kako je deo naroda u Srbiji jos primivan i zaostao pa mu je Velimir Ilic idol a ustvari verovatno u njemu vide sebe .Jos svi kazu"jeste seljacina je i prostak al radi" a kad pitas sta radi onda sledi glupost epskih razmera kao odgovor "gradi puteve" pa ***** mu sunce minisitar kapitalni investicija na pocetku 21. veka kao svoje glavne uspehe uspehe predstavlja tekovine sa pocetka 20. veka.Mislim lepo je to sto gradis al nemoj se time hvaliti zamislimo da u nekoj normalnoj evropskoj zemlji ministar kapitalnih investicija kaze "glavni uspeh mi je sto sam gradio puteve" pa svi bi mu se smejali a o daloj funkcciji bi mogao samo da sanja, a da ne govorim sto bi za izjave poput "rekao sam im kradite malo ..." zavrsio iza brave a ovde mu se jos stoka i divi. Sta je sledece da nam ministar energetike pocne da se hvali kako smo imali struje ili ministar vodoprivrede sto smo imali vode ?.Druga jos vaznija stvar je sto primitivna i zaostala stoka navikla da se divi svome cobanu ima te rezone "bravo Veljo' i slicna sranja kao da te putve i mostove Velja gradi od para koje mu je tatko testamentom ostavio a ne narodnim parama.Iako neki u Vojvodini se opravdano bune protiv ovog ugovora jer im je trecinu autoputa koje su pokrajna i republika gradile Velja prakticno poklonio da ubiraju putarinu meni livno ne smeta ta koncesija i drago mi je sto ce i taj deo Srbije dobiti autoput jer ce to poboljsati kvalitet zivota svih njenih gradjana .
 
Jerry Ropero:
eto koliki su DS-ovci lopovi mozete da im vidite po voznom parku . Otidjite do sedista DS-a u Krunskoj pa pogledajte vozni park - sve najnovije limuzine od kojih nijedna ne kosta ispod 30.000e pa onda prosetate do magistrata u Zemunu, vidite vozni par radikala koji voze neke skode felicije, polovne golf 3 i ostale sklopocije koje kostaju nekih 4-5-6k eura - i onda odmah znate ko je posten covek a ko kriminalac i lopina.
U suce ti ***** pa tebi je toliko ispran mozak kao da si iz 45. ispao cudo je crvena propaganda vidim da se nije promenila uopste.I tada su mladi skojevci isli po gradovima a za njima i starije kolege u koznim kaputima i gledali su ko je imao auto ,ko je nosio englesko odelo ili sesir ,a ne radnicki kacket ko je imao malo vecu kucu pa su ga momentalno po tim tvojim krierijumima proglasavali za lopova ,burzuja ,narodnog neprijatelja ... .Jos jedan dokaz da se radikali uopste nerazilikuju od svojih otaca komunista.
 
svetolik trpkovic:
Tacno tako a to samo govori kako je deo naroda u Srbiji jos primivan i zaostao pa mu je Velimir Ilic idol a ustvari verovatno u njemu vide sebe .Jos svi kazu"jeste seljacina je i prostak al radi" a kad pitas sta radi onda sledi glupost epskih razmera kao odgovor "gradi puteve" pa ***** mu sunce minisitar kapitalni investicija na pocetku 21. veka kao svoje glavne uspehe uspehe predstavlja tekovine sa pocetka 20. veka.Mislim lepo je to sto gradis al nemoj se time hvaliti zamislimo da u nekoj normalnoj evropskoj zemlji ministar kapitalnih investicija kaze "glavni uspeh mi je sto sam gradio puteve" pa svi bi mu se smejali a o daloj funkcciji bi mogao samo da sanja, a da ne govorim sto bi za izjave poput "rekao sam im kradite malo ..." zavrsio iza brave a ovde mu se jos stoka i divi. Sta je sledece da nam ministar energetike pocne da se hvali kako smo imali struje ili ministar vodoprivrede sto smo imali vode ?.Druga jos vaznija stvar je sto primitivna i zaostala stoka navikla da se divi svome cobanu ima te rezone "bravo Veljo' i slicna sranja kao da te putve i mostove Velja gradi od para koje mu je tatko testamentom ostavio a ne narodnim parama.Iako neki u Vojvodini se opravdano bune protiv ovog ugovora jer im je trecinu autoputa koje su pokrajna i republika gradile Velja prakticno poklonio da ubiraju putarinu meni livno ne smeta ta koncesija i drago mi je sto ce i taj deo Srbije dobiti autoput jer ce to poboljsati kvalitet zivota svih njenih gradjana .

Pa ti nisi zdrav covek.Cime treba da se hvali jedan Ministar kapitalnih investicija ako ne investicijama u infrastrukturu zemlje.Ajde idi prosetaj dva kruga oko zgrade duboko udahni svez vazduh i razmisli o ovim glupostima koje si ovde napisao.
 
Ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić potpisao je juče ugovor sa konzorcijumom „FCC Construccion S.A. - Alpine Mayreder Bau GmbH“ o koncesijama na autoputu Horgoš - Požega.

Ilić je na konferenciji za štampu u Vladi Srbije rekao da ugovor finansijski ne opterećuje Vladu Srbije i da će biti finansiran od prihoda koji će se ostvarivati na samom putu.
- Ovaj ugovor se uklapa u projekte obilaznice kod Beograda i mosta kod Beške, a koncesija se uklapa u rokove EU - rekao je Ilić.
On je rekao da su koncesije dodeljene na 25 godina, a da radovi mogu da započnu čim se formira koncesiono preduzeće.
- Radovi su, maltene, spremni za sutra, čim se formira koncesiono preduzeće - objasnio je Ilić i dodao da će se radovi raditi parcijalno, a nakon svakog izvođačkog projekta krenuti u rad deonice, dok će se sledeća projektovati. Ministar je objasnio da će se odmah krenuti sa paralelnim radom na deonicama od Horgoša do Novog Sada i od Beograda ka Požegi. Inače, prema njegovim rečima, deonica Horgoš - Novi Sad je uslov EU da bi se ovaj put uvrstio u evropske koridore.
Ilić je objasnio da je vrednost koncesije oko 800 miliona evra, ali da u tu cenu nisu uračunate kamate za 25 godina, niti ostale obaveze koje idu na kreditne linije.
Na pitanje novinara koje su nove promene u ugovoru, Ilić je rekao da je jedna od važnijih promena to što su, na zahtev banaka, neki delovi ugovora prilagođeni tako da će garancije banaka biti po lotovima, a da se neće davati garancije na ceo put odjednom.
Predstavnici dve koncesione firme zahvalili su se Vladi na pruženoj šansi da gradi koncesije i naglasili da su i ranije imali iskustva u tom poslu.

Ilić napao B92
Ministar Velimir Ilić je i juče imao verbalni duel sa novinarkom Televizije B92. Ilić je burno reagovao na njeno pitanje da prokomentariše najavu nekih vojvođanskih političara da će tražiti poništavanje koncesija.
- Vi sa B92 biste poništili i srpsku istoriju i srpsku kulturu i naše korene i sve biste poništili. Prema tome vi ste jednostavno televizija koja radi svoj posao i mi nemamo ništa protiv vas, a u ozbiljne poslove što se manje petljate, to je bolje za Srbiju...

Kostreš opet protiv
Predsednik Skupštine AP Vojvodine Bojan Kostreš najavio je da će od novoformirane vlade tražiti da se ugovor o davanju koncesije za autoput Horgoš-Požega poništi.
„Pokrajinski parlament je svoje rekao, ocenjujući da je ovakav aranžman višestruko štetan za Vojvodinu“, rekao je Kostreš za novosadski „Dnevnik“. Međutim, ministar Velimir Ilić ocenio je juče da su to „dečje priče“.
Izvor-Blic
 

Back
Top