Nezavisnost Kosova i Promena Ustava!?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.035
Citat iz Ustava Srbije:

Народна скупштина је највише представничко тело и носилац уставотворне и законодавне власти у Републици Србији.

Надлежност
Члан 99.

Народна скупштина:

1. доноси и мења Устав,

2. одлучује о промени границе Републике Србије,

-------------------------------------------------
Pitanje: Ako belosvetski 'pametnjakovići' priznaju Kosovu nezavisnost, hoćemo li da ratujemo, ili ćemo da menjamo Ustav?
 
Citat:

Замењивање председника Републике
Члан 120.

Када је председник Републике спречен да обавља дужност или му мандат престане пре истека времена на које је биран, замењује га председник Народне скупштине.
Председник Народне скупштине може да замењује председника Републике најдуже три месеца.
Изборе за председника Републике председник Народне Скупштине је обавезан да распише тако да се одрже најкасније три месеца од настанка спречености председника Републике односно престанка мандата на који је биран
-----------------------------------------------------------------

Ako sam dobro shvatio, teoretski se može dogoditi da država bude bez predsednika? Ako vd Predsednika bude Predsednik Skupštine najviše tri meseca, izbore raspiše za tri meseca, a ko će biti predsednik dok ne prođe procedura izbora i proglašenja novog?
 
Citat:
-----------------------------------------------------------
Аутономне покрајине

Појам, оснивање и територија аутономне покрајине

Члан 182.

Аутономне покрајине су аутономне територијалне заједнице основане Уставом, у којима грађани остварују право на покрајинску аутономију.
Република Србија има Аутономну покрајину Војводину и Аутономну покрајину Косово и Метохија. Суштинска аутономија Аутономне покрајине Косово и Метохија уредиће се посебним законом који се доноси по поступку предвиђеном за промену Устава.
Нове аутономне покрајине могу се оснивати, а већ основане укидати или спајати по поступку предвиђеном за промену Устава. Предлог за оснивање нових или укидање, односно спајање постојећих аутономних покрајина утврђују грађани на референдуму, у складу са законом.
Територијa аутономних покрајина и услови под којима се може променити граница између аутономних покрајина одређује се законом. Територија аутономних покрајина не може се мењати без сагласности њених грађана изражене на референдуму, у складу са законом
-------------------------------------------------------------

Ukratko, zna li neko objasniti ovaj boldani deo?
Zar smo OPET dobili A.Pokrajine? Slobo, vidiš li ti šta rade ovi?:)
 
ratnistrateg:
Kostunica :p

On popunjava prazan prostor xa xa

Mislim da ne vredi raspravljati o ustavu posto ga DOS i onako ne postuje ni sada a ni za vreme hapsenja Milosevica tj. u tom vremenu.

U osnovi postoje članci Ustava i po pitanju smene i ukidanja imuniteta predsednika, moglo bi se raspravljati jel' sve baš 'odrađeno' po Ustavu?
Pogotovo što mi se čini da je i Sloba neke stvari radio protivno Ustavu, dakle, bilo je osnova za njegovu smenu!?:)
 
Citat:-------------------------------------------
Република Србија

Члан 1.

Република Србија је држава српског народа и свих грађана који у њој живе, заснована на владавини права и социјалној правди, начелима грађанске демократије, људским и мањинским правима и слободама и припадности европским принципима и вредностима.
------------------------------------------
Nema više pojma NARODNOST? Huuuurrrrrrrrraaaaaa, konačno smo i to doživeli?
 
fosilvaso:
Citat:-------------------------------------------
Република Србија

Члан 1.

Република Србија је држава српског народа и свих грађана који у њој живе, заснована на владавини права и социјалној правди, начелима грађанске демократије, људским и мањинским правима и слободама и припадности европским принципима и вредностима.
------------------------------------------
Nema više pojma NARODNOST? Huuuurrrrrrrrraaaaaa, konačno smo i to doživeli?
mislim da to niste jos doziveli... teba proci jos malo vremena, mislim jos imate muslimane [sandzak] i madjare [vojvodinu] haha... ha
 
Mene samo zanima kako ce ta vasa "zamisljena" drzava Kosovo da funkcionise sve i da dobije nezavisnost, mada od toga nema nista :D

Imat ce te eventualno 4 ministartstva....

Ministartstvo za prehranu (tuljumbe, semenke itd.)
Ministarstvo za narkotike (to vam je zanimanje 21vog veka, dok je ovo iznad zastarelo)
Ministarstvo za prostituciju (isto kao i ovo iznad)

i eventualno Ministarstvo za terorizam (to ce braca po veri da vam vode)


Ja stvarno ne vidim nacina da ta "vasa" drzava funkcionise, jer 'sem ova cetiri zanimanja gore navedena, Bog vas za nista drugo nije dao :D .... ja bi voleo da me ti demantujes, ali nebi Albanija i albanci bili ono sto jesu kroz istoriju da ista vrede ... vi na KiM ste imali dosta bolje jer ste bili stranci u stranoj naprednoj drzavi, ali kako ste krenuli prema samoupravi pokazalo se da su svi albanci isti na obe strane prokletija.....tj. bezvredni za ljudski napredak.
 
Citat iz Ustava Srbije:

Народна скупштина је највише представничко тело и носилац уставотворне и законодавне власти у Републици Србији.

Надлежност
Члан 99.

Народна скупштина:

1. доноси и мења Устав,

2. одлучује о промени границе Републике Србије,

-------------------------------------------------
Pitanje: Ako belosvetski 'pametnjakovići' priznaju Kosovu nezavisnost, hoćemo li da ratujemo, ili ćemo da menjamo Ustav?

Onda, šta smo odlučili?
 

Back
Top