Е, наивних ли "Европејаца" !!!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Predsednik Evropske federacije sindikata Toni Jansen gost Nezavisnosti

Seoba prekobrojnih radnika iz Evrope

Beograd - Usklađivanje zakonskih propisa sa zakonodavstvom Evropske unije, nezaposlenost i nedovoljan priliv direktnih stranih investicija bile su glavne teme tokom dvodnevne posete Srbiji predsednika Evropske federacije sindikata Tonija Jansena. On je kao gost Granskog sindikata metalaca Nezavisnost razgovarao sa predstavnicima Vlade Srbije, zaposlenima i rukovodstvom preduzeća "Milan Blagojević", US Stil i "Goša šinska vozila", a imao je priliku i da prisustvuje sudskoj parnici koju vode otpušteni radnici smederevske fabrike "Milan Blagojević" protiv vlasnika Predraga Rankovića Peconija.
Prvi čovek Evropske federacije sindikata, koja okuplja 70 sindikata sa sedam miliona članova, na jučerašnjoj pres konferenciji izneo je pozitivne utiske o aktivnostima Nezavisnosti, rekavši da taj sindikat na pravi način sagledava i političke i privredne okolnosti u Srbiji.

Višak radne snage jedan je od zajedničkih problema privreda svih evropskih zemalja, kazao je Jansen. Rešenja koja se, kako je rekao, primenjuju u Evropi su prekvalifikacije i preusmeravanje "prekobrojnih" radnika na jeftinija tržišta van Evrope. On je naglasio da tržište Evrope postaje tesno i da radnici za kojima je prestala potreba sve više premeštaju u Brazil, Rusiju, Indiju i Kinu.

I. K.
*****************************************************************************************************

И само се питам У КОЈУ ТО ЕВРОПУ ТРЧЕ НАШИ ЉУДИ... и где се налази сада та Европа о којој они маштају..... 8-)
 
jomini:
I sad ja postavim ovde tekst gde se vidi otužan život naroda u Srbiji... I? Ne valja tamo, ne valja ovde... Crni eremita... Kao da si postavio sliku nekog klošara u Americi i ispod napisao - evo kako se živi tamo...
Mnogo neozbiljno i nezrelo. Bez uvrede...

Свашта од тебе Јом, извини ја сам пренео текст из, по вама, веома уваженог и много цитираног листа "Данас"...

Ја мислим да су твоји, и не само твоји, снови О ДИВНОМ ЖИВОТУ НА ЗАПАДУ тотална утопија... тако је заиста било некада а тога је тамо све мање... тј. све је више бедних људи а све је мање богаташа (јер је мали број бизМисмена исто као и код нас приграбио све што се отети може)...
 
eremita:
Свашта од тебе Јом, извини ја сам пренео текст из, по вама, веома уваженог и много цитираног листа "Данас"...

Ја мислим да су твоји, и не само твоји, снови О ДИВНОМ ЖИВОТУ НА ЗАПАДУ тотална утопија... тако је заиста било некада а тога је тамо све мање... тј. све је више бедних људи а све је мање богаташа (јер је мали број бизМисмена исто као и код нас приграбио све што се отети може)...
Kad smo kod snova, baš sam sinoć sanjao da sam se preselio u USA... I zakasnio sam na posao, izgleda nisam želeo da se probudim i vidim gde sam...
Toga što si napisao ima svuda, zato ne treba praviti razliku.
 
jeremijabg:
ne znam sto se ti zalis osim ako se nisi salio kada si jednom napisao da vozis subaru imprezu.to u americi ne bi mogao tek tako da kupis :confused:
Molim? Pa tamo je Ford Mustang 18000 dolara!!! NOV! A plata običnog šljakera ( dakle ne nekog zanatlije ili nekoga sa koledžom) oko 2000 dolara.... Kredit bez kamate ako nećeš popust na ovu cenu... A ja dadoh hipoteku na stan prika moj... Tamo da dam hipoteku, vozio bih Auto od 150000 dolara... Pusti to...
 
jomini:
Molim? Pa tamo je Ford Mustang 18000 dolara!!! NOV! A plata običnog šljakera ( dakle ne nekog zanatlije ili nekoga sa koledžom) oko 2000 dolara.... Kredit bez kamate ako nećeš popust na ovu cenu... A ja dadoh hipoteku na stan prika moj... Tamo da dam hipoteku, vozio bih Auto od 150000 dolara... Pusti to...
Izgleda da ti shirish CHISTO ANTISRPSTVO na ofom forumu !
Pa kakav si ti to Srbin koji voli USA ?!?!? :lol: :lol: :lol:
 
jomini:
Molim? Pa tamo je Ford Mustang 18000 dolara!!! NOV! A plata običnog šljakera ( dakle ne nekog zanatlije ili nekoga sa koledžom) oko 2000 dolara.... Kredit bez kamate ako nećeš popust na ovu cenu... A ja dadoh hipoteku na stan prika moj... Tamo da dam hipoteku, vozio bih Auto od 150000 dolara... Pusti to...
Pa sto onda ne ides tamo kad je toliko tamo bolje?Vozis imprezu i kukas!!!!
 
jeremijabg:
pa dobro ,onda ti nastavi da verujes u ono u sta ocigledno pogresno verujes,a da te ne bi nervirao da se vidimo ovde za jedno 3 godine posle vladavine ovih sto i danas vladaju cisto da proverim da li si promenio misljenje...
ma da,ti najbolje znas u sta ja pogresno verujem :roll:
kad se toliko neukog i politicki potpuno neobrazovanog naroda ocekuje da glasa za nesto za sta i ne zna sta znaci,a pritom se jos i drzi u neznanju,nije ni cudo sto smo u govnima...a svi bi nesto da se pitaju,makar nemali o cemu se radi... :roll:

i ja sam zensko.
 
vanesssa56:
Izgleda da ti shirish CHISTO ANTISRPSTVO na ofom forumu !
Pa kakav si ti to Srbin koji voli USA ?!?!? :lol: :lol: :lol:
Kakav? Onaj koji želi miran život u kojem imaš veće šanse za uspeh nego za neuspeh ili neko sivilo. A pod ''uspehom'' ne mislim na milione dolara ili eura, samo posao i platu od koje mogu da živim i idem na mora, planine, u inostranstvo... Ponekad i da se počastim nečim većim... Ovde kad uradim tako nešto, npr. odem na glupavo more u CG, 6 meseci moram da sam samo na hrani i računima, ne daj Bože da posle mora detetu zatreba nova obuća...

Takav...
 

Back
Top