Evia

Molim Vas ako je neko bio na letovanju:
GRČKA,ostrvo EVIA,mesto Pefki
da mi nešto napiše.Kako je,kakva je plaža.Bilo šta.
Pa i neku sliku.
Unapred hvala :razz:
 
Ja sam bila na Eviji, ali mesto Stira i nije bilo nesto, ali ne mogu nista konkretno da ti kazem za Pefki. Probaj da nadjes na internetu nesto
 
Agencije ove godine prvi put rade Pefki,tako da ce opisa turista biti tek verovatno krajem juna kad se vrate(moji su u toj prvoj turi od 14.6) ali imas dosta opisa na internetu i slika.
 
Poslednja izmena od moderatora:
verbena27:
Agencije ove godine prvi put rade Pefki,tako da ce opisa turista biti tek verovatno krajem juna kad se vrate(moji su u toj prvoj turi od 14.6) ali imas dosta opisa na internetu i slika.
HVALA
 
Poslednja izmena od moderatora:
Upravo sam se vratio sa Evie i Skiatosa. Obisao sam sva mesta koja su u ponudi. Izmedju ostalih i Pefki na Eviji. Ok je, nista spec. Za te pare koliko kosta sasvim pristojno. Od manjih mesta meni je ako tražite mir lepši Agios Georgios (Sveti Đorđe) Meni je najlepsi Edipsos na Eviji, ali je on skuplji. Ali je vrh!
Kamena vurla koja se nalazi u kontinentalnom delu (preko puta Agios Georgiosa) je extra! Kao neki italijanski gradic na moru. On me je bas odusevio...
Skiatos je vrh. O tome kada shvatim koja je tema sada validna.
Ako imate pitanja, raspoložen sam da ispričam detalje...
 
Molim Bezimenog77 za sve informacije o Eviji.Vredi li ici?Ja sam mislila da rentiramo kola u Pefkiu pa obilazimoostrvo i odemo u Atinu? Ima li se sta videti na celom ostrvu? jel ima lepih plaza? kakav ti je generalni utisak o celom ostrvu? Halkidi?
 
Evija je potpuno drugacija i od drugih ostrva i od kontinentalnog dela koji je nama poznat, ali najviše ima duh Grčke.
Treba otici upravo iz tih razloga. Ako želite miran odmor bez mnogo gužve to je Pefki i Agios georgios. Mesta od 800-1500 stanovnika. U samim mestima plaže nisu ništa spektakularno, ali se mogu pronaći na ostrvu. Sve plaže su šljunkovite, ali se mnoge za sezonu naspu peskom.
U Pefkiju, pošto je na severu, na otvorenom meštani kažu da češće duva vetar, pa je i more nemirnije. Pa je za one koji vpole mirnije more bolji Agios Georgios i Edipsos koji je priča za sebe.
Lutra Edipsos je mesto koje me je fasciniralo. Gradić od 5000 stanovnika se potpuno izdvaja od drugih mesta na Eviji po svojoj urbanosti i istorijskim značajem. Ujedno je to i jedna od dva najznačajnija banjska centra u Grčkoj,a ujedno je kao takav i među najstarijima. Značaj je dobio kada je čuveni vojskovođa Sila izlečio tada smrtonosan sifilis pomoću ove vode. Kupao sam se ispod slapa vode koja dostiže 70 C, a pri tome sam stajao u moru koje je imalo 16-17 C. Extra kombinacija.
Ima li jos pitanja?
 
A jel znas kakav je bus saobracaj na ostrvu? Da li moze da se provoza od mesta do mesta i koje su cene? Posto idu moji roditelji, oni nece iznajmljivati kola, ali vole tako da "utrce" u neki bus i da se provozaju. I jel ima nekih izleta sa ostrva ili na ostrvu i cene? I ako znas da li ima trajekt do Skiatosa sa Evie i koliko je karta?
 
Kakva je Halkida? Jel vece mesto ili selendra? OK mi je mir i tisina preko dana, ali bih uvece nesto zivlje, sa prodavnicama, kaficima i sl. ili se mora ici u Atinu?
 
Bezimeni....ajd kad ovde zavrsis "preplivaj"na temu Skiathos-interesuje me tvoje vidjenje,da malo dodam svom odusevljenju koje me je na nevidjeno obuzelo 8)
 
Postoji saobracaj na Eviji koji sada nije bio toliko cest i ne ide do svih mesta. Znam da je karta 1-1,5 eura.
Ja iskreno nisam ni video te autobuse, jer smo bili našim minibusom koji nas je prevozio.
Između ostrva i kopna postoji redovna linija iz bukvalno svakog mesta. Iz Agios Georgiosa obišao sam Kamenu Vurlu koja je vrh za letovanje. Vožnja trajektom je 1,5 EUR i put traje pola sata. Kasnije vam treba bus (ili bajs - ima da se iznajmi povoljno - za par kilometara) koji je u tom kopnenom delu mnogo češći i koji košta 1 EUR. U nastavku mesta, posle 10 km imate Termopile, mesto aktuelno jer je po istorijskoj bitci upravo snimljen film. tu se nalaze i termalni izvori vrlo lekoviti, ali meni su smrdeli pa se nisam tu kupao.
Do Skiatosa se stiže trajektom, preporučujem ELIZABET 1, vlasnika Kostasa koji je lik do bola. Na brodu tokom dvosatne vožnje pravi ludu žurku. Karta košta 17 EUR. Što nije strašno. Mislim da su mi rekli da je u sezoni malo skuplja, oko 20 EUR.
 
halkida je glavni grad Evije, ali je nisam obišao. Čuo sam da je lep mediteranski brdovit gradić sa prilično sadržaja. Blizina mosta kojim je Evia povezana sa kopnom garantuje brzu komunikaciju sa Atinom, tako da je razdaljina oko pola sata vožnje, po mojoj proceni.
 
Sa druge strane, obišao sam, kao što rekoh Lutra Edipsos koji je takođe prelep gradić veličine približno kao i Halkida, ali značajno bliže nama. Preporučujem ga svima koji vole urbanija mesta za boravak na moru.
 
Evo, sad sam pronašao. 14 EUR je i u sezoni u jednom pravcu karta za trajekt.
Može i gliserom, cena je 25 EUR u jednom pravcu. Dao sam pogrešnu informaciju da se cena razlikuje sad i u sezoni.
 
Pozdrav svima i pitanje za Bezimenog (ili bilo koga ko zna odgovor). Procitala sam tvoje postove vezane za Eviju i videla da te je odusevio pre svega Edipsos. Malo sam surfovala i odusevila sam se i ja (na nevidjeno). Agencije uglavnom i jedino, koliko ja znam, rade Pefki. Znas li da li neko radi Edipsos (ili Agios Georgios)? Uh, bas bih otisla tamo ...
 
Moj kum je sa devojkom bio na ostrvu Evia pre dve godine. Kaze da je dobro za pasivan odmor. Mladji ne treba da ocekuju neko ludilo. Ono sto je zanimljivo je da je Skiatos prilicno blizu. Za 1,5-2 sata moze se brodom stici do Skiatosa.
 
....Bezimeni, mozes li da mi kazes kakve su cene, posto je moj aranzman bez hrane, kao i to sta obavezno da probam?

Verovatno nisi primetio da je Bezimeni svoj post napisao jos daleke 2007. tako da verovatno ne posecuje ovaj forum.
I ja idem na Eviju od 20.6. do 30.6. u Pefki pa sta nam Bog da. Retke su reci hvale o ovom ostrvu,ali nema veze, idem s tim da mi bude lepo.:pivce:
 
Verovatno nisi primetio da je Bezimeni svoj post napisao jos daleke 2007. tako da verovatno ne posecuje ovaj forum.
I ja idem na Eviju od 20.6. do 30.6. u Pefki pa sta nam Bog da. Retke su reci hvale o ovom ostrvu,ali nema veze, idem s tim da mi bude lepo.:pivce:

Kako ides , preko agencije neke i koje ili si se sama organizovala ?
 

Back
Top