Veterinar za lutalice

belcici

Zainteresovan član
Poruka
129
Na koji nacin ljudi koji nisu u najboljoj materijalnoj situaciji mogu da pomognu povredjenim zivotinjama, konkretno psima lutalicama kojima treba veterinar? Da li u Beogradu postoji neki veterinar koji bi to uradio besplatno ili po minimalnoj ceni ili su svim veterinarima vazne samo pare a ne humanost?
 
Besplatno jos uvek ne postoji, ali pojedine ambulante daju popuste za mesance (narocito za lutalice). Medjutim vet. ambualnte najcesce nemaju mogucnost privremenog smestanja povredjenih zivotinja.
 
Trenutno u pitanju nije mnogo povredjen pas, ima 2-3 rane na sapi od ujeda, verovatno se potukla. Prekjuce su bile skroz sveze, jos krvave, juce su bile bolje, verovatno zarastaju. Ali sam se zabrinula jer su rane sa unutrasnje strane prednjih sapa, pa kad pas legne, lezi na njima i verovatno da moze neka infekcija da se stvori. Verujem da je rane trebalo samo ocistiti i mozda previti. Da li znas nekog dobrog veterinara koji daje popust? Pitam ovo i zbog ostalih pasa. Hvala ti na odgovoru
 
belcici:
Na koji nacin ljudi koji nisu u najboljoj materijalnoj situaciji mogu da pomognu povredjenim zivotinjama, konkretno psima lutalicama kojima treba veterinar? Da li u Beogradu postoji neki veterinar koji bi to uradio besplatno ili po minimalnoj ceni ili su svim veterinarima vazne samo pare a ne humanost?

Pa ne znam dali su svim veterinarima vazne pare ali jedno stoji,pare se moraju zaraditi,racuni se moraju platiti,porodica se mora nahraniti.Od lekara niko ne ocekuje da radi besplatno a od veterinara se to ocekuje. I pored sve saosecajnosti ipak ne moze se proci bez placanja,jel kao sto ti radis za platu tako radi i svaki veterinar
 
ima veterinara koji rade za dzabe..ima i onih koji daju ne popust nego lekove po nabavnoj ceni..samo trebas da nadjes pravog veta koji voli zivotinje i da mu objasnis...
a za tu kucu i nije neki veliki posao ni trosak..u kom kraju je ta kuca?
 
Radi se o tome da neki veterinari deru. Evo meni je uzeo 500 dinara sto je psu lutalici u dva poteza ocistio jodom uho koje je psa evidentno bolelo. Sa druge strane veterinar kod koga sam tog psa posle odvela, i objasnila mu situaciju mu je besplatno izvadio 2 krpelja, izmerio temperaturu, ocistio uho mnogo temeljnije i dao 2 inekcije. Pritom mi je dao i savet koji antibiotik da kupim i kako da mu cistim uho. Tako da Srdjane, ne radi se tu o tome da siroti veterinar ako ucini dobro delo posle nece imati sta da jede, vec samo o humanosti.Koliko nas koji brinemo o lutalicama jedva sastavljamo kraj s krrajem pa ipak uspevamo da kupimo hranu za njih? Pouzdano znam da bi vecina veterinara da im odvedes psa pregazenog ili mrtvog bolesnog, i kazes da nemas da platis lecenje, reklo-pa onda nista, i ja moram od necega da zivim. E sad se tu namece pitanje-zasto su oni postali veterinari? Kad nemaju ni trunke humanosti...
Sta biste vi, Srdjane, uradili u takvoj situaciji?
Mina, ovo sam pisala u martu i ta kuca je sada dobro, mazala sam joj neku mast koju sam imala kod kuce i rane su zarasle. Ali posto u mom kraju ima puno pasa lutalica, cesto se desi da ih vidjam povredjene. I ne mogu nista da uradim. Jel mozes na pp da mi posaljes broj tog veterinara ili ulicu gde mu je ordinacija, posto ovaj kod kog sam vodila psa sa upaljenim uhom ne radi vise?
 
ne naplacuje drugom vise.drugom naplati normalno kao i uvek...ali ako je neki pas jako ugrozen i bolestan kao jedan moj(ima demodikozu...svi smo dali po malo para i platili veterinaru a ostalo on snosi troskove jer mu je zao kuce..on lekove na veliko nabavlja jeftino..isto ko sto ja iz svog dzepa dam tako i on..samo je potrebna njegova dobra volja...
pogotovo ako treba samo da ocisti neku ranu ,previje i da antibiotik..to je smesna cifra za njega..
 
U redu je pomoci i sam sam mnogo putao pomoga(svakako i ovo ovde radim bez ikakvog interesa) ali ne mozete ocekivati da ce veterinar uvek raditi besplatno,pogotov ako ima troskove oko lekova,jedno je savet a drugo ako se trose lekovi.Jel kazete i lekaru zasto ste postali to kada naplacujete usluge.
 
ne mogu da ti ostavljam njegov broj ni adresu ordinacije jer se sad seli i on iz te odinacije...a on meni sve te usluge cini jer zna da se brinem i hranim preko 10 pasa i zna koliko ih lecim i sta sve platim...
znamo s eprivatno i naravno kad je situacija zeznuta on uvek izadje u susret..
inace je mnogo zauzet i neverujem ni da bi stigao da pregleda sve kuce koje ti imas...ja sam u sremcici i on radi u sremcici a zivi u centru i plus ima svoje konje u nekom selu tako da je po ceo dan zauzet...kad dodje ovde zavrsava moje pa ide u to selo i tek nocu ide kuci..ali mogu naravno da ti nabavim neke stvarcice po nabavnoj..samo da zamolis nekog veta zqa uslugu..tipa ja ti nabavim inekciju a ti molis da mu da za dz..kapiras..

u kom si ti kraju??
 
srdjane naravno da ne moze uvek za dzabe..ako on nabavi neki lek za 200 dinara a naplacuje ga 400 on moze po toj nabavnoj da da lek i tako pomogne..kao sto cu ja dati pare tipa 500-1000dinara i on ce ucestvovati samo u vidu lekova npr...i naravno takav veterinar treba da bude bas bas najbolji..i da voli kuce i mace...nece svi naravno..a mozes da dogovoris sa nekim vetom da imas snizenu cenu na lutalice a da mu saljes musterije i preporucujes ga vlasnicima pasa itd...to je sve do dobre volje vaterinara
 
vet moze lako da pomogne psu,ali onda ce se procuti kako je on human i svi ce dovoditi lutalice kod njega,i sta je onda uradio. ne moze meni da ucini a nekom drugom ne,ovako nikom nista ne ucini i mirno spava.
 
U principu ovi psi o kojima ja brinem nemaju neke ozbiljnije bolesti(da kucnem u drvo)-znaci treba pokekad neka rana da se ocisti(za sta sam sigurna da vet nece umreti od gladi), problemi sa usima, posebno u ovom periodu s popinim prasicima itd...Drugo je demodikoza i ozbiljne bolesti koje zahtevaju dugo lecenje i normalno da nisam mislila da vet leci lekovima psa tako dugo. Ali sta je njemu da da inekciju koja ce psu sniziti temperaturu, da ga pregleda, vidi od cega pas boluje itd. A druga stvar, sto prica vilus, u Srbiji nema nesto mnogo ljudi koji pomazu zivotinjama (psima u ovom slucaju) pa ni jednom veterinaru nece pasti kruna s glave ako zaleci 2-3 kuce mesecno, s obzirom na to koliko veterinara ima. Posebno u Beogradu na svakoj opstini, to je za njih nista.
Srdjane, malko se pravite naivni. Naravno da svi naplacuju svoje usluge ali je surovo sto nece da pomognu onome ko ne moze da plati, a ocito je da pas pati. Pa isto tako sam sigurna da bi vecina lekara pomogla coveku ko nema socijalno recimo. Makar za ono osnovno, da ne umre. I da, razumem da morate da branite svoju profesiju, ali nema potrebe da se pravite da ne razumete ovo o cemu pisem.
Mina, nisam ni mislila da pregleda sve moje kuce:-) OK, razumem zauzet je covek i hvala puno sto hoces da mi pomognes za lekove po nabavnoj ceni, imacu te u vidu ako nekoj kuci nesto zafali;-) Ja sam sa Kanarevog brda
 
Ja ne kazem da ne treba biti human i da treba pomoci zivotinjama sto i radim kad god mogu.Malo je ovde previse gneva prema veterinarima,u svetu ce vam veterinar nesto besplatno uraditi samo ako ce to pokriti neki charity fond,a ovde to veterinar radi sa svoju ruku.Ne kazem da ce neko umreti od gladi ali svako posao se vrti oko jedne zakonitosti-profitabilnost,znam da je to brutalno i da se treba truditi da se sto vise ublazi.Zalosno je sto nema neka organizacija koja pomaze lutalicama,jel organizacije koje imamo samo prave buku i nista vise.
P.S Vadjenje popinog praseta iz uveta cesto nije jednostavna procedura i zahteva vrednu opremu.
 
e sad trebas da se dobro zapitas nad time sto si napisao..organizacije prave buku?ako ti smetaju pojedinci koji su bucni ili kakvi god to ne znaci da ne spasavaju pse i macke..licno sam videla i upoznala mnoge ljude iz raznih organizacija koji zaista skupljaju mace i kuce i lece ih i pokusavaju da ih udome..i nije na mestu da tako kazes..kada budes imao svoju organizaciju i budes radio bolje nego drugi onda kazi..
kako moze jedna ili par organizacija da pomogne svim psima?znas li koliko ih je...oces da ti nabrojim koliko pasa na ulici je samo pod mojim nadzorom i koji zavise od mene...i tako za svakog pojedinca...ni jedna organizacija koju ja znam nema stacionar niti mesto gde moze da smesti zivotinje i pomogne!!
ako sada ima 10-20 zivotinja kako onda da pomogne drugima?pa i da po ceo dan ide i spasava ne moze...samo treba nahaniti i lecioti ti 10-20..
 
Pogresno si me razumela,organizacije koje zaista rade i pomazu ne prave buku i nemaju medijski zastupljenost nazalost.Mediji daju paznju onima samo koji prave buku a malo pravih dela.
Svaka cast onima koji kao ti rade human posao,takvima sam uvek spreman da pomognem koliko mogu.
Izvini ako se te je pogodilo ono sto sam rekao,to nikako nije upuceno protiv humanih ljudi,nego samo protiv onih koji prave licnu promociju od toga.
 
Ja, vala, ocekujem da lekar radi besplatno ukoliko covek nema novca da ga plati, a ukoliko se radi o zivotu i smrti naravno da treba da radi besplatno! Pa valjda je izgovorio onu famoznu zakletvu, ljudi moji...

Mislim da isto vazi, ili bi trebalo da vazi, i za veterinare. Ja sam dete veterinara i moj otac je mnogo puta lecio zivotinje besplatno, pogotovo stoku, i nikada zbog tga nisam bila gladna. Doduse, moj otac je bio drzavni veterinar, tada nije bilo privatnih, ali ipak se covek zapita...

Poenta je: onaj ko ne postaje lekar zato sto voli ljudie i zeli da bude human bolje da ni ne bude lekar. Onaj ko ne voli zivotinje... shvatili ste poentu.
 
Druga je stvar kada neko radi u drzavnoj vet stanici,njima je plata zagarantovana.
Nije problem u tome pomoci,treba uvek pomagati ljudima koliko se moze,problem je sto to lako uzme tolike razmere da je jako tesko to firmi da izdrzi.
Sto se ponete tice i frizer postaje frizer zato sto to voli ali niko ne ocekuje da radi dzabe.
 
Srdjan_NS:
Druga je stvar kada neko radi u drzavnoj vet stanici,njima je plata zagarantovana.
Nije problem u tome pomoci,treba uvek pomagati ljudima koliko se moze,problem je sto to lako uzme tolike razmere da je jako tesko to firmi da izdrzi.
Sto se ponete tice i frizer postaje frizer zato sto to voli ali niko ne ocekuje da radi dzabe.
Srdjo, evo i ja sad imam problem. Prošle godine pokupili smo mače u parku. Običnu domaću mačku. Sad ima ozbiljan zdravstveni problem s nogicom. Kad bih je odnela kod veterinara, uši bi mi bridele par dana od cene lečenja. Ili bi mislio da sam luda, ili da sam puna love, kad lečim običnu, uličnu mačketinu. Da je u pitanju neka rasna mačka, stvar bi bila drugačija. Uzeo bi mi lovu svakako, al barem ne bi mislio da sam luda. E, sad zbog toga, moje mače lečim sama kako znam i umem. Nit je ono krivo što nije persijsko, nit sam ja kriva što mi je svaka životinjka ista, bila ona persijska ili kontejnerska. Najviše trpi životinja u ovom smutnom vremenu u kome živimo.
 
Mislim da nisu tu veterinari ništa posebno krivi. Jednostavno ponašaju se kao i svi drugi. Takav je "trend". Svako gleda samo svoj džep.
E,sad, veterinar za lutalice? Hm..teško. Zašto bi neko radio za džaba? Jedino, ako bi država finansirala neku takvu ordinaciju, rad lekara i ostale dažbine, a mi samo da snosimo troškove lekova. Eto, to mi pade na pamet.
 

Back
Top