Vlada Srbije prekršila Ustav i zakon

Polly Jean

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
239
Pošto odluka o privremenom finansiranju ističe 31. marta, tehnička vlada odlučila je da prekrši i Ustav i zakon i uredbom utvrdi privremeno finansiranje države za period januar-jun 2007. To je urađeno uprkos stavu predsednika Srbije Borisa Tadića da Vlada to ne treba da učini bez zasedanja parlamenta.
 
"Predsednik Srbije Boris Tadić smatra da Srbija mora da ima stabilno budžetsko finansiranje", saopšteno je iz kabineta predsednika.

U saopštenju se navodi da Tadić poziva sve političke partije da "hitno pristupe konstituisanju parlamenta, koji bi odmah izglasao izmene i dopune Zakona o budžetskom sistemu i time omogućio da Vlada Srbije na legalan način donese za Srbiju veoma važnu uredbu o privremenom finansiranju za naredni period".

Predsednik Srbije pozvao je Vladu da to sačeka, i odmah zatim, bez kršenja Ustava i zakona, donese uredbu o privremenom finansiranju za naredni period, navodi se u saopštenju.
 
Polly Jean:
Pošto odluka o privremenom finansiranju ističe 31. marta, tehnička vlada odlučila je da prekrši i Ustav i zakon i uredbom utvrdi privremeno finansiranje države za period januar-jun 2007. To je urađeno uprkos stavu predsednika Srbije Borisa Tadića da Vlada to ne treba da učini bez zasedanja parlamenta.


...ma to sto su uradili uprkos borisovom protivljenju ni po jada...."legalisti" su prekrsili ne samo zakon nego i ustav koji su sami doneli a ocekuju od medjunarodne zajednice da postuje ono sto pise u njemu...da nije zalosno bilo bi smesno...pa vi opet glasajte za takve ustave koji nicemu ne sluze pa ni njihovim 'donosiocima'
 
filatelista:
ma drž se Ustava, pa makar skapavali. Ja sam protiv toga. Ironično je što to rade "legalisti", ali je to pragmatično rešenje. Malo je bedno što su se toga setili u četvrtak 29.
Ma hebe se njima svima za državu

Filatelisto svaka ti cast, ti si izgleda jedini pravi lik ovde bolji od svih DS/LDP i DSS likova ovde, DS i LDP su uvek za pragmaticno resenje ali samo kada to njima odgovara (Isporucili su Milosevica bez zakona, itd itd itd) a DSS celnici za postovanje zakona kada njima odgovara. Ja sam za DSS ali smatram da je ova uredba sramotna.

Treba biti dosledan, a ovi sto se zalazu za ono sto njima odgovara su.....

:shock: :shock:
 

Back
Top