operacija kolena

istatkov3

Početnik
Poruka
6
vestacko koleno

--------------------------------------------------------------------------------

Pocetkom decembra moj otac je imao saobracajnu nezgodu u kojoj je povredio koleno - luksacija kolena. Naravno pokidani su i ligamenti.Te iste noci uradjena je operacija kojom je sanirana povreda cašice i vraceno je koleno. Nakon toga, nosio je fiksator mesec ipo dana.Ali, doktor nije bio zadovoljan stanjem kolena - "nije dobro leglo". Ubrzo je uradjena još jedna operacija - skinuta plocica sa čašice. Tom prilikom, dr je pokušao da namesti zglob bez otvaranja, ali nije uspeo. Otvorio je koleno i video da je oštećena hrskavica. Ocistio je to, zatvorio, stavio fiksator i tom prilikom rekao da bi veštačko koleno bilo idealno rešenje obzirom na njegove godine i povredu (58 godina). Kasnije valjda nije bio siguran u to, pa je konsultovao više stručnjaka. Sada ga šalje na konsultativni pregled doktoru Ganiću Na Banjici da on proceni da li da se radi veštačko koleno ili spoljna proteza(nisam sigurna da se ovo tako zove) ili da se ukoči koleno.
Volela bih da čujem mišljenje o ovome. Hvala.
 
Ja zivim u Nisu, operisao me strucnjak, Peda Pavlovic, on je bas specijalista za kolena, naravno i Ganic je dobar lekar, a sto se tice proteze tvog oca, verovatno ce u Nisu ici mnogo brze, jer ipak manja sredina... Pokusaj u Nisu , i ako mozes idi kod Pede Pavlovica, on je vrhunski.... Sve najbolje
 
Da li neko može da mi kaže koliko se čeka veštačko koleno? Obavljen je pregled i pacijent je stavljen na listu čekanja.

Postovana/i, ja sam u utorak bio na VMA. Neznam u koji zanr bi smestio moje visecasobno iskustvo iz te institucije, verovatno triler/horor. Ukratko, klan doktora vam otvoreno, nepregledajuci vas, odmah ko na stocnoj pijaci kazu: decko ako imas lovu, 3.000 evrica mozes sutra da budes na stolu ako ne onda na listu cekanja pa se nadaj da cemo te zvati za 4 GODINE !!!
Pa sad prijatelji placajmo socijalno/zdravstveno.
 
6.11.2014. Idem na operaciju kolena. Radi se o centraži desne čašice, jer mi već 30 godina iskaču obe čašice na kolenima.

Koliko se dana ostaje na Banjici, ukoliko je sve ok sa kolenom? Znam da ću kod kuće imati gips.

Hvala unapred na odgovorima.
 

Back
Top