Bol u grudima

Eugenie

Početnik
Poruka
40
U poslednje vreme mi se javlja bol u grudima toko celog meseca (ranije mi se to desavalo samo pre menstruacije, sto je, koliko sam shvatila, nomralno). Medjutim, ovo sada vec pocinje da me zabrinjava. Mozda bi trebalo da napomenem da sam u poslednje vreme dobila par kilograma i da su mi se grudi i povecale.
Sta moze biti uzrocnik bola i da li bi trebalo da odem kod lekara?
HVALA!!!
 
Mislis dojkama?
Moras preciznije da se izjasnjavas jer sam u prvi mah pomislila da neko ima anginu pektoris ili infarkt.
Naravno da bi trebala da odes kod lekara,dojke se moraju redovno kontrolisati a idealan period za to je izmedju 9 i 14.dana ciklusa jer su tad najmanje bolne i osetljive i moze se uraditi adekvatan pregled.
Sto se tice tog bola,mislim da ce se vecina zena sloziti samnom da ih dojke bole malte ne ceo mesec,od ovulacije do samog zavrsetka menstruacije sto je u proseku nekih 15-20 dana,sve zavisi od konstitucije,perioda godine,godina osobe...vrlo individualno.
No,bez obzira na sve to do neke 30 godine zivota bar jednom godisnje treba uraditi pregled dojke kod lekara,i ultrazvuk.Nakon tih godina mamografija.
 

Back
Top