CRYSIS VS. S.T.A.L.K.E.R.

sarabubasara

Poznat
Poruka
9.927
od koga vishe ocekujete i zasto mislite da je bolji?
od crysisa,nezvanicnog nastavka Far Cry-a po mome misljenju reklami za jake graficke
ili S.T.A.L.K.E.R. dugotrajni projekat polu-debitanskog Ukrajinskog tima?

evo ja cu reci S.T.A.L.K.E.R:Shadows Of Chernobyl ybog toga jer ima yanimljivu pricu i vidjela sam trailer...opako izgleda...momci koji ga prave su se svojski potrudili...izbacivsi bagovitu beta verziju produzili su rad na 2 godine!s.t.a.l.k.e.r. je mjesavina RPG-a i FPS-a...realan je...npr. dva metka mrtav...i ne mozete da nosite sto kila u svojoj torbi...

??????
p.s. molim vas nemoj te sada da kazete:half life episode 2 jer ovo nije tema za to...
1:0 sa s.t.a.l.k.e.r :-) !
 
S.T.A.L.K.E.R., pokupio je vise paznje a i nedavno je izasao, posle 4 godine developinga. Perfektna grafika i prica.
Crysis ce biti jos jedna batina za ATI i nVidiu.....ne ocekujem nista spektakularno sem grafike. Da, nastavak je Far Cry-ja i izace na jesen ove godine.
Ko ceka BioShock? Bice najbolja u zanru, video sam par gameplay prezentaciju na YouTube, fotorealizam.....a tek malu devojcicu koja bode nozeve u leseve i uzima im DNK materijal (?! tako sam procitao) treba "spasavati" od Big Daddyja.....tacnije opakih bossova.....
 
stalker ocena prosecna 85/100.. crysis ne izlazi jos i verujem da ce biti bolji, bar onima koji budu mogli da ga igraju. manje paznje mu je posveceno samo zato sto jos nije blizu izlazak... ali dok su obe igre jos bile daleko... o crysisu se pricalo mnogo vise! crysis bi trebao da bude cudo, ali sa dx10 na visti! crysis bolji za mocne racunare, stalker bolji za moj :D
 
S.T.A.L.K.E.R. za optimalno igranje trazi Ihtel C2D E 6400 ili AMD x2 4200+ i grafichku Nvidia 7900 ili ATI x1950 i pishe da je optimizovan za Dual Core ali nije :-? ! ! Igra nezna da koristi 2 procesora nego koristi samo prvi :-? ! Igrao sam je oko pola sata na mom E 4300 @ 2.25 GB ( da samo toliko poshto imam Box Cooler ali cim kupim Hyper TX ide @ 3.0 GHz 24/7 ) 1 GB 800 Mhz ram / 7600 GS Goes Like Hell 256 MB ddr3 @ default / sata II 320 GB @ 7200 rpm i igra na 1024*768 na medium setings ide samo 35-40 fps s tim da zna da padne na 5 fps :-? :-? :-? u peek-ovima
Zauzece procesora: CPU 0 = 100 % CPU 1 = 0 % ( da dozvolio sam igri da koristi i drugi procesor ali ona jednostavno nece ) znachi glupa igra trazi Dual Core procesor a nezna da ga koristi :roll: :roll: :shock: :shock: Znaci neoptimizovana kanta ( mislim na igru ) :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???:
 
polarnimeda:
ne trazi zverinu... sa 1GB RAM, 3GHz, i 7*** GT grafikom mozes na high!

Meni sa 1.5gb rama swapuje ko blesava, prosto neverovatno da igra koja je razvijana 5 god (valjda) bude ovako neoptimizovana, strasno....mogu da zamislim kako bih se osecao da sam dao ~40e za igru
Crysis je koliko vidim odlozen do daljneg odnosno dok ekipa koja radi na njemu ne dostigne zadovoljavajuci nivo optimizovanosti
 
AMD 2800+, 1GB RAM, 7600 GS... igra se skoro isto ponaša na min i na max detaljima i ponekad secne ali je u potpunosti igriva.

Mislim da je neoptimizovana kao sto je u pocetku bio Oblivion pa se kasnije sve resilo jednom zakrpom.

Što se tiče same igre iritira nepostojanje quick save-a i malo bahat pristup selektovanju stvarcica iz inventara.
 

Back
Top