Istocnoevropska unija - bolje resenje od EU

Poruka
8.488
Sta u stvari mi dobijamo ulaskom u EU?
Meni se cini da cemo u toj prici, kao i do sada, biti gubitnici!
Da li je bolje resenje ujediniti se sa zemljama koje su nam kulturoloski, jezicki, istorijski... i kako god hocete blize?
Sa zemljama koje imaju takoreci neiscrpna prirodna bogatstva (vodu pre svega) i gde bi bili ravnopravan partner a ne jevtina radna snaga.

P>S> ne secam se da me je neko pitao da li hocu u EU!!! A vas, jesu li pitali? Mozda nisam bio na casu:)
 
Silent Bob:
Zašto mi uvek želimo da se udružimo sa siromašnima... kad smo i mi sriomašni...
Siromasnima? Onima sto imaju nafte, sto imaju (posle JAR) najvece rudnike dijamanata i zlata, gde imas stotine hiljada kv. kilometara gde jos ljudska noga nije krocila, onoj sirotinji koju niko ne sme da bombarduje? Sta mi tu mozemo da izgubimo? Mrvice sa stola EU? Najteze tek dolazi (ako udjemo u EU) pitajte Rumune i Bugare kako im je.
 
KoscheiBesmertnii:
Siromasnima? Onima sto imaju nafte, sto imaju (posle JAR) najvece rudnike dijamanata i zlata, gde imas stotine hiljada kv. kilometara gde jos ljudska noga nije krocila, onoj sirotinji koju niko ne sme da bombarduje? Sta mi tu mozemo da izgubimo? Mrvice sa stola EU? Najteze tek dolazi (ako udjemo u EU) pitajte Rumune i Bugare kako im je.


A, znash li ti koliko NIGERIJA ima NAFTE ?

A znash li koliko NIGERIJA ima DIJAMANATA?

A, znash li koliko NIGERIJA ima ZLATA?
 
KoscheiBesmertnii:
Siromasnima? Onima sto imaju nafte, sto imaju (posle JAR) najvece rudnike dijamanata i zlata, gde imas stotine hiljada kv. kilometara gde jos ljudska noga nije krocila, onoj sirotinji koju niko ne sme da bombarduje? Sta mi tu mozemo da izgubimo? Mrvice sa stola EU? Najteze tek dolazi (ako udjemo u EU) pitajte Rumune i Bugare kako im je.
Идемо у ИЕУ. Такође, у моје име, ови на власти говоре о интеграцији са ЕУ, а ја нећу.
Хоћу ИЕУ. И да је сиромашније, природније је, иста смо сорта.
 
KoscheiBesmertnii:
Sta u stvari mi dobijamo ulaskom u EU?
Meni se cini da cemo u toj prici, kao i do sada, biti gubitnici!
Da li je bolje resenje ujediniti se sa zemljama koje su nam kulturoloski, jezicki, istorijski... i kako god hocete blize?
Sa zemljama koje imaju takoreci neiscrpna prirodna bogatstva (vodu pre svega) i gde bi bili ravnopravan partner a ne jevtina radna snaga.

P>S> ne secam se da me je neko pitao da li hocu u EU!!! A vas, jesu li pitali? Mozda nisam bio na casu:)
a koje bi to zemlje bile u toj imaginarnoj Istocnoevropskoj uniji? prvo, predlazes nesto sto ne postoji, i nesto sto nam niko ni ne nudi.

da to nije zapravo tvoje drugo ime za vec legendarni savez sa rusima i belorusima?

kad vec imaju 'neiscrpna prirodna bogatstva', mozes i da se zapitas zashto onda nisu i najbogatije ili najuredjenije drzave na svetu? zashto im je zivotni standard toliko dugo vec ispod onog evropskog?
radi se o decenijama.
to znaci da duugo vec, i pored svojih resurasa, nisu u stanju da urede svoja drustva. a takvi mi ne trebaju.

drugo, te zemlje mi 'kulturoloski' uopste nisu bliskije od ovih drugih, niti imam razlog da ih kao nesto specijalno gotivim
 
Hahahaha koja glupa ideja... ljudi prošlo je vreme rasparčavanja sveta na istočni i zapadni blok... bwe to je tooooliko nerealno da je iznad epske fantastike... pre ću ja da nađem jedan prsten koji će da ujedini Srbe i nahrani sve gladne nego što će ovo da se desi... Ajmo neku konkretniju organizaciju... nešto stvarno za uraditi osim ovog gađanja velikog problema kamenčićima... Problem je tiha okupacija... manite se blokova...
 
Primimo još 2-3 miliona Kineza u Srbiju, dajmo im sva prava naroda i da vidimo, ko će da nas opet bombarduje?
Kada su 99-e zdimili Kinesku Ambasadu, odmah izvinjenja, plaćala se odmah odšteta...ma sama milina!
A kada će civilni, nevini srpski narod stradao tih dana dobiti odštetu?
NI IZVINJENJE, KAMOLI NEKI DOLLAR!?:):):)

A za jedno 100 godina će se pričati: I tako su Kinezi počeli osvajati Evropu, dok na kraju nije žuta rasa zavladala svetom jer su ostali bili nesposobni i nesavršeni za opstanak!:):):)
 
KoscheiBesmertnii:
Sta u stvari mi dobijamo ulaskom u EU?
Meni se cini da cemo u toj prici, kao i do sada, biti gubitnici!
Da li je bolje resenje ujediniti se sa zemljama koje su nam kulturoloski, jezicki, istorijski... i kako god hocete blize?
Sa zemljama koje imaju takoreci neiscrpna prirodna bogatstva (vodu pre svega) i gde bi bili ravnopravan partner a ne jevtina radna snaga.

P>S> ne secam se da me je neko pitao da li hocu u EU!!! A vas, jesu li pitali? Mozda nisam bio na casu:)
dobijamo grebanje o druge,dobijamo standardizaciju kvaliteta,stroge ekoloske zakone,protekciju,glas u briselu,slobodno zajednicko trziste za izvoz koje za promenu nije zatovreno,pokretljivost stanovnistva,vece mogusnosti za studente...eto cega sam se u cugu setila...

a sta dobijamo itoscoevropskom unijom?koja je to istocnoevropska unija?koje su njene clanice?ko ima te dijamante i naftu?

sto se nafte i dijamanata tice,pogledaj afriku.sto vise resusrsa imaju manje znaju sta njima da rade...teroristi kidnapuju i ubijaju radnike sa naftnih platformi,sav novac se sliva kod pogresnih ljudi,sida hara celim kontinentom.nije bogat onaj ko ima nego onaj ko zna to da iskoristi..tako da mi stvarno nije jasno o cemu se ovde radi.
 

Back
Top