Hitan savet-bodlje od jeza u peti

nastasia

Početnik
Poruka
3
Pre dva sata umesto srecnog lica svog supruga i planirane vecere na aerodromu me je sacekalo bledo bolno lice i recenica:"Idemo odmah kuci, nezamislivo me boli peta prepuna je jezeva" Kada smo dosli kuci imala sam sta da vidim, peta mu je bila skoro crna. Pokusala sam da izadim jednu iglom ali nije mi poslo za rukom, bolno je arlaukao i na smu pomisao da moram da mu iglom kako on kaze "kopam" po peti. Nece da ide u hitnu pomoc, sta da radim?
 
E svasta dakle - odrastao covek a ponasa se kao razmazeno dete! Gde jeuopste gazio kad mu je peta krcata bodljama?! Sa toliko bodlji cekanjem moze samo sebi da stvori uslove za malu hirusku intervenciju! Idite kod lekara da mu izvade te bodlje, smesno je i pitanje sta da radite. A ako nece - pa ne mozes ga naterati. Neka ceka dok ne bude za hirurgiju pa ce onda morati da ide. Infekcija, bolovi, upaljenost, gnojenje - ne daju mnogo prostora za neckanje ni izdrzljivijima od njega!
 
Razmazeno dete-malo je reci, sada sam i ja ljuta na njega. Posle obloga od toplog maslinovog ulja jedva sam uspela mu izvadim tri bodlje, sve to propraceno njegovim zapomaganjem. Na kraju je nekako pristao da ode doktoru, posto sam ja jako "gruba", a tamo ga je cekala namrgodjena sestra koja je prvo vristala na njega, a onda je sat vremena zabadala iglu u petu i ceprkala po njoj ne obaziruci se na njegovo jaukanje. Neverovatni razmazeni muskarci, kada smo dosli kuci, terao me je da proverim da mu slucajno nesto nije ostalo, posto njega to nesnosno boli, ne moze da nagazi na taban, nikada mu se nesto tako strasno nije desilo, itd. Uzeo je 7 dana odmora, neverovatno, kao da je bez noge ostao.
 
jbte, da nisam zgazio i sam na ježa, mislio bih da je aždaja, sudeći po ovoj priči.......ništa nisam vadio, bolelo me je samo kad sam izašao iz morske vode....to je bol kao da ste poseklii nogu najstrašnije na staklo, užasan bol.....i traje 20 minuta, a onda jenjava da bi posle 3-4 dana prestao i da smeta pri hodanju. nisam brojao, ali imao sam preko 40 bodlji..........i lepo, niti infekcija, niti bilo šta drugo, antitelasu sama odradila svoje....bodlje su izašle, bez gnojenja, bez ičega, nisam ni primetio kada, sve je čisto.............ne bi trebalo da paničite..
 
Stara je tema ali mozda ce nekome ovo pomoci. Kad sam bio mali nagazio sam na jeza u moru i roditelji i ja smo se uspanicili. Jedan ribar nam je dao savet i za sat vremena sam bio bez bodlji - same su izasle.

Mozda ce nekome biti gadno ali deluje. Fazon je da se noga potopi u sopstvenu mokracu. Kod mene je zavrsilo posao i nikakvih problema nisam imao.
 

Back
Top