banke_i_novcane_transakcije

AKo bi da uplatiš 1000USD pretpostavljam da je to plaćanje prema inostranstvu. U tom slučaju, bar moja banka traži osnov plaćanja. Znači: predračun, ugovor....
Ne možeš tek tako da šalješ pare u inostranstvo ili ja ne znam da je to moguće.
 
Da bi slao novac na neciji racun u inostranstvo, primalac mora da ti posalje podatke:

INSTRUCTION FOR CUSTOMER TRANSFERS

56: Intermediary:
SWIFT CODE: AEIBUS33
Routing Code.1240-7188-9
AMERICAN EXPRESS BANK
NEW YORK, NY UNITED STATES

57: Account With Institution:
DBDBCSBG
Banca Intesa BEOGRAD
BELGRADE,
SRBIJA i CRNA GORA

59: Beneficiary Customer:
CSXXXXXXXXXXXXXXXX ( broj racuna )
Pera Peric ( ime primaoca )


Ovako ja saljem ljudima koji hoce meni da uplate u Banca Intesu. Sto znaci da i on tebi treba da posalje ovako nesto.
 
Placanja prema inostranstvu u malim iznosima[/B] Ljudi cesto imaju potrebu da posalju malu sumu novca u inostranstvo, ili da prime slicnu sumu, i onda je ta usluga koja se radi preko banaka prilicno skupa.

Iako je svaki slucaj placanja slucaj za sebe sa svojim specificnostima, mislim da mogu da Vam pomognem da posaljete-primite manju sumu, a da Vas to nekosta kao sto kosta u bankama, posti ili sl.

Javite se ako ste zainteresovani za takvu uslugu.

S postovanjem,

Rasha iz Nisa
 
Ne, na osnovu broja računa ni jedna banka neće dati podatke o tome ko je vlasnik tog računa. Zemlja i banka i mogu da se saznaju na osnovu broja računa, ali vlasnik računa je klijent banke, a banke ne daju tek tako informacije o svojim klijentima.
 
Takodje me zanima koliko dugo banke cuvaju podatke o bivsim transakcijama?
na primer...
poslao sam novac na racun broj XXXXXXXXXXX, korisnik tog racuna je otvorio taj racun neposredno pre moje uplate, novac je podigao, i zatvorio racun!
Dali banka idalje cuva podatke o (sad vec bivsem) korisniku tog racuna?
 
Vizionar:
Bez obzira dali novac saljem u inostranstvo ili u zemlji?

u inostranstvo..ja sam 'preko'(US)
to sam radio 100 puta,iz US kad saljem uzimaju mi $40 ,bilo koliko para da saljem u srbiju ,$100 ili $100.000
i to se cuva godinu dana... i ja mogu da trazim sve moje transacije u tom periodu
znaci treba mi tvoje ime,ime banke i broj racuna ,plus broj banke...valjda sam ovo dobro preveo :shock:
i onda dobijes na svom racunu pare u 2 dana...
isto vazi i iz srbije za US...samo neznam koliko tamo to naplacuju
 
Vizionar:
Takodje me zanima koliko dugo banke cuvaju podatke o bivsim transakcijama?
na primer...
poslao sam novac na racun broj XXXXXXXXXXX, korisnik tog racuna je otvorio taj racun neposredno pre moje uplate, novac je podigao, i zatvorio racun!
Dali banka idalje cuva podatke o (sad vec bivsem) korisniku tog racuna?

ako si poslao nekom pare ,a taj iznos je manji..on ti uzeo pare :shock: ...ne verujem da mozes mnogo toga da uradis...
nemoj da mislis da je na zapadu sve posteno...
kazi, ako hoces sta je problem..pa ako mogu da ti pomognem...
...ako je ebay :shock:
 
Ako saljete doznake u inostranstvo, placate prema inostranstvu, onda je suma koju banke naplacuju relativno mala ako placate relativno veliku sumu novca. Ako placate iznos do 2500 EUR-a
tada je iznos koji placate banci za tu transakciju prilicno visok. Najvisi je kad placate Western Unionom. Mislim da bih mogao da Vam pomognem ako hocete da posaljete u inostranstvo iznos manji od 2.500,00 EUR, i to ce Vas kostati 20 EUR znatno manje nego preko WU.

Sto se tice imena vlasnika racuna, to cete dobiti u banci onog momenta kad je upitate.za to.
Ali nemozete da pitate koji je saldo na racunu, ili koliki je promet na racunu i sl.

Pozdrav svima.
 

Back
Top