pomoc u izboru rolera

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Molim za savet na sta treba obratiti paznju pri kupovini rolera za decu uzrasta 10 i 8 godina. Proslog proleca smo kupili neke rolere u alpini ubedili su nas da su za pocetnike super i da ce cak i duze moci da ih voze. Medjutim, roleri tandrcu dok se voze i ne klize lako sto bi deca rekla. Ovih dana pogledam po prodavnicama i vidim da i medju tim rolerima sa silikonskim tockovima ima razlike u ceni *nekad i vise no duplo. Onda mi spominju neke ya poluprofo voznju *oni su oko 100E a kazu i da neki od 50-60E sa silikonskim tockovima i dobrim lagerima vrse posao.
E ja ne bi da samo vrse posao nego da stvarno dobro rade.
Svaki savet i iskustvo mi je dragoceno
 
Najvazniji su dobri lezajevi. Oni su skupi, cena im je oko 20-30 evra za komplet.Mogu se kupiti polovni roleri preko oglasa za 20-50 evra u sasvim dobrom stanju. Onda ih lepo probate napolju pa vidite da li dobro idu.
A marke koje valjaju su Roler blade, Roces i Bauer. Za njih znam sigurno. Bitno je da su veci tockovi, to je onda rekreativna a ne agresiv varijanta.
 
Petka:
I mene ovo sada zanima, ali za devojcicu od 6 koja bi trebalo prvi put da stane na rolere.
Ima li neko iskustva.
Nama su za pocetak savetovali da uzmemo rolere ciji se tockovi ne okrecu previse lako, odnosno lakse deca nauce da voze ako roleri ne jure previse. Mi smo uzeli te Alpinine rolere, nisu bili skupi i posluzili su za ucenje, mada ce verovatno da budu korisceni i ove sezone.
 
Mogu da se kupe neki jeftiniji roleri pa ako tandrcu tockici mogu vrlo lako da se zamene. I ja se slazem sa time da se detetu u tim godinama ne kupuju neki extra brzi roleri, bolje da prvo nauci da ih vozi da onda da jurca sa njima.
 
za klince pre puberteta preporučujem solomon skate rolere....nikad ne štedite na spravama za vožnju vaše dece...jer je to u interesu njihove bezbednosti....po mogućstvu kupite i kacige, štitnike za kolena...a deci se to i dopada..........udobna čizma, po potrebi za decu uložak i ABEC3 ležaji su ono što je važno.......od velikog značaja je profil točkova....on se kod rolera meri sa spoljne strane...za decu je do 72mm, a za rekreativnu vožnju od 72-76...što mekši točkovi...tvrdi točkovi lako proklizavaju! meki se brže troše, ali su i bezbedniji......a srednje tvrdi točkovi su oko 86mm......
 
raindog:
:lol: jao ja bih sa 29 da ih kupim, al sve neshto kontam da cu se ubijem chim ih obujem :lol: vec kontam kao ce deca da mi se smeju kad me vide sa shtitnicima :lol:

sa koliko godina ste vi prvi put vozili rolere ?:)
Kad ja mogu sa 39, mozes i ti sa 29! :P
Inace sam sa 5 god stala na prve rolshue! Doneo mi ih bio stric iz Nemacke, da sam mogla, spavala bih sa njima.Kad nisam mogla napolju, vozila ih po stanu! :P
 
Muz sa 40, ja sa 36 i sin sa 12, redovni smo na voznji rolerima kod Palickog jezera. Ima i mnogo mladjih a bogami i mnooogo starijih. Godine nisu bitne. Juce videh jednog dedicu od nekih sezdesetak godina sa sve stitnicima na kolenima, bio je mnogo smesan ali njega nije nista zanimalo, lepo se koturao.
 
Skoro sam kupio sinu Zastavine rolere, mogu da posluze i kao klizaljke za led, ali kada nema leda.
Supruga od 42 banke skontala da je super riba na rolerima pa ne mozemo da je skinemo sa njih.
To nije postojalao u moje detinje doba, Poni bicikl je bio zakon.
 
Ja sam negde sa 5 godina pochela da vozim rolshule, a brzo sam preshla na rolere (tzv plastikanere, moji su me chuli sa vrha ulice da dolazim kuci). Sad vozim Nike rolere, i stvarno sam prezadovljna, imam ih vec par godina, i super me sluze. Sad nosim samo shtitnike za dlanove, a ranije sam nosila kompletnu opremu- za laktove, kolena, dlanove+kacigu
 
Ja imam Roces rolere i prezadovoljna sam. Malo su kabasti, doduse, deblji od drugih, ali su super! Moja mladja sestra (10 godina) ima neke Crazy Creek rolere, koji mogu da se podesavaju od broja 32 do 36 i super su, a nisu bili skupi...
 

Back
Top