pomoc u izboru rolera

donamileva:
Molim za savet na sta treba obratiti paznju pri kupovini rolera za decu uzrasta 10 i 8 godina. Proslog proleca smo kupili neke rolere u alpini ubedili su nas da su za pocetnike super i da ce cak i duze moci da ih voze. Medjutim, roleri tandrcu dok se voze i ne klize lako sto bi deca rekla. Ovih dana pogledam po prodavnicama i vidim da i medju tim rolerima sa silikonskim tockovima ima razlike u ceni *nekad i vise no duplo. Onda mi spominju neke ya poluprofo voznju *oni su oko 100E a kazu i da neki od 50-60E sa silikonskim tockovima i dobrim lagerima vrse posao.
E ja ne bi da samo vrse posao nego da stvarno dobro rade.
Svaki savet i iskustvo mi je dragoceno

Ja imam klinke od 5 i 3 godine i skoro sam starijoj kupila rollerblade nove ali hvataju 6 brojeva jesmo ih platili 100eura ali ce ih voziti bar dve godine i ekstra smo zadovoljni a ona samo sto ne spava sa njima i savladala je voznju u dan dva naravnonosi i stitnike ali ne kacigu. Malenij od 3 godine smo onda nabavili slicne ali polovne za 1000 din velicina od 25 do 28 tako da ce ona posle da nasledi od starije i eto tockovi su silikonski, noga im stoji pravo ne krive se zglob je siguran . nije reklama ali super prvi savet kad nista nisam znala o tome jedini su mi dali SALTO M na banovom brdu imaju i svoj sajt i skolu i servis. ovih dana i muz i ja kupujemo sebi rolere ako neko ima na prodaju zenske 41 i muske 43, 44.
 
E ajd mala pomoć roleraši!

Ja sam do nedavno vozila rolere Roces (pozajmljene od mlađeg brata ;-) ), sad bih volela da kupim konačno sebi.... Danas sam malo obišla prodavnice i ono....cene su baš, baš različite...Naletela sam na neke dečije u Djaku, podešavaju se za br. od 36-39, i baš su mi udobne i simpatične su, a nisu skupe (4100 din), mislim da se zovu Action, ili Abec (ne mogu da se setim, pošto sam probala milion :roll: ).

E sad, vidim da ovde svi predlažu Roces, Rollerblade, Bauer i sl. ali te su baš skupe :-( Ja nisam neki profi roleraš, i neću praviti nikakve akrobacije, dakle trebaju mi samo za običnu rekreativnu vožnju...Da li neko, ko ima iskustva sa rolerima, može da mi kaže da li mogu baš jako da se zeznem ako kupim ove jeftinije, odnosno da li su one baš toliko nekvalitetne, jer ja stvarno ne umem da prepoznam neku veliku razliku između tih skupljih i jeftinijih :???: ...
 
Je l može neko da mi pomogne gde da nađem u Novom Sadu rolere za četvorogodišnju devojčicu? Trebali bi mi i štitinici i kaciga. :D

bug.gif
 
Molim za savet na sta treba obratiti paznju pri kupovini rolera za decu uzrasta 10 i 8 godina. Proslog proleca smo kupili neke rolere u alpini ubedili su nas da su za pocetnike super i da ce cak i duze moci da ih voze. Medjutim, roleri tandrcu dok se voze i ne klize lako sto bi deca rekla. Ovih dana pogledam po prodavnicama i vidim da i medju tim rolerima sa silikonskim tockovima ima razlike u ceni *nekad i vise no duplo. Onda mi spominju neke ya poluprofo voznju *oni su oko 100E a kazu i da neki od 50-60E sa silikonskim tockovima i dobrim lagerima vrse posao.
E ja ne bi da samo vrse posao nego da stvarno dobro rade.
Svaki savet i iskustvo mi je dragoceno
Ja vozim rolere od prvog razreda osnovne, bas danas sam gledala da kupim nove, moji saveti su da obratite paznju na drzace za tockice da budu aluminijumski, da imaju metalna ojacanja, i pun silikon a ne gumeni ili plasticni, da ima i rolera koji su zapravo plasticni ili gumeni i samo presvuceni silikonom.
 

Back
Top