Bora, Velja, Ceca, Palma...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lola 111

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
169
Kao prvo, smeshno mi je da ne primecujete da je Lola 111 mushko, a ne zensko, a kao dugo, tema u kojoj pominjem smrt jedne zene, je savrshena tema za ovu grupu tema pod imenom Dom i porodica.
Sam taj chin, gde jedna obichna zena nije mogla da izdrzi nakaradnu tranziciju, potpomognutu devijantnim ponashanjem svog supruga, idealna je kao shkolski primer, kako se ne treba ponashati u zivotu i drushtvu..
Zalosno je shto je vecina vas, koji ste se oglasili, stala u zashtitu nasilnika, a ne na stranu zrtve.
Pokojna Dragana je tipichan primer kako normalna zena ne moze da se nosi sa kvazikulturnim pojavama u Srbiji, tipichan primer da je dobro, slabije od losheg.
Mislio sam da cete osuditi pojavu odbacivanja zene, kada primitivac umisli da mu ona vishe nije potrebna, a vi ste uradili suprotno, zaboravljajuci da su upravo zene najveci teret ponele na svojim ledjima i samim tim i najvishe zaplatile.
Nije rak dojke, koji kosi zene po Srbiji, posledica Nato bombardovanja, uzrok te proklete boleschine je odnos drushtva u celini prema zeni, odnos porodice prema supruzi i majci.
Ovakva tragichna vest, o smrti zene, zato shto nije mogla da podnese teret ludovanja osobe sa kojom ima dvoje dece, bio bi najvatrenije osudjen u svim evropskim zemljama, naravno izuzev Srbije u kojoj majka i zena nemaju pravo da se pokvare, da stanu , da predahnu, da ostare, a ako im se to i nekim sluchajem desi, onda ce biti odbachene i zamenjene novim tipom sluzavke, jebachice, kuvarice....
Na zalost, moram da se posluzim ovim naslovom kao navlakushom, a samo da bih vas zainteresovao da udjete u tekst, jer vam je izgleda mnogo bitnije i interesantnije, da li Ceca ima obilno vaginalno krvarenje i kolika su muda u Velje Ilica pa hoda onako raskoracheno, nego da se upushtate u osudu takvih skorojevica i egoista kojima ni porodica nije sveta.
 
Pazi meni je takvo ponasanje u tim godinama u kojima je sada Bora odvratno, to pokazuje koliko je iskomplexiran sto je stvarno jadno za nekoga ko je vec zagazio u jesen svoga zivota, ali ne mogu ja da stajem na bilo ciju stranu dok ne saznam i proverim celu pricu. Njegova zena je mozda tu ispala kao zrtva, ali onda dolazimo do pitanja zasto je trpela tog majmuna sve ove godine. On odavno vise nije onaj isti covek sa pocetka svoje karijere, a kad je to okolina primetila sigurno je i ona. Ako je htela da ostane sa njim zbog dece onda je to njena licna odluka, ali ja to ne podrzavam. Mislim postoje mnoge price o njima koje mi ne znamo, i ne mogu ja sad da kazem jeste on ju je ubio. Mogu samo da kazem kako mislim da je on jadan, ali to je bio (za mene) i jos mnogo ranije. Mada bih ja na mestu njegove zene, ako je vec toliko bila nesrecna, ubila prvo njega pa onda sebe.
 
Ma bre, čoveče, Bora jeste smrad, ali nije on ubio tu ženu. Ubila se sama. Znaš li ti koliko je razvedenih žena koje su prošle kroz sve i svašta, pa ipak su ostale dovoljno jake i stale oči u oči sa svojim problemom, i iz njega izašle kao pobednice. To su jake žene. Ne mogu da podržavam nekog ko je digao ruku sam na sebe i ko je odbacio najveći poklon koji mu je Bog dao- život. Osim toga, to je po meni kukavički, iako mi je te žene zaista žao. Ipak, žalije mi je njene dece, kao i svih koji pate za njom, jer je njima u ovoj priči najgore.
 
Koliko ja znam, prvo njihovo dete nije biolosko dete Borino (tako sam citala davno, davno jer je Bora moj vrsnjak), to je Draganino dete, a otac (biloski) tog deteta nije mario za to dete i Bora je tu curicu usvojio.
Tako da joj je on prakticno pravi otac te devojcice jer je ona bila bas malena, a taj njegov gest je tada meni delovao krajnje viteski i veliki dokaz ljubavi.
E, kako je ta ljubav nestala, ja neznam...

Ali, ono o cemu treba ovde pisati je zena koja je presla 50-tu, a nema staza za penziju... i sta da ona (ta fiktivna zena o kojoj ja pisem, a koje postoje u stvarnom zivotu) radi ako muz nadje neku drugu?
Sta da radi?
Ona tada zavisi od milosti bivseg muza, a to sto je ona njemu silne godine omogucila da on razvija svoju karijeru, sto je ona brinula o deci i kuci i sl., ma to nista u ovom nasem drustvu ne vazi!
To je velika nepravda i velika sramota!
Primetila sam da je u drugim zemljama to sasvim drugacije i da je tamo zena zasticena!
Ovde zena koja je udata, a nije zaposlena, uopste nije zasticena, makoliko dece da je rodila i ma kolika da je plata njenog muza!

Ja ne znam da li je Borina zena imala probleme te vrste (mada je u Blicu pisalo da je 90-tih napustila posao u banci te je moguce da je imala te probleme, moguce je da joj se sve to nakupilo i jako mi je zao sto se to dogodilo), ja pisem zato jer znam za takve zene koje su ostavljene od muzeva i ne znaju kako da prezive.
O tome se mora pisati.
Zene moraju biti materijalno zasticene, a ne da zavise od svojih bivsih!!!
 
Mogu da razumem da je Boru tresnuo muski klimaks,ali ne da je zbog toga izgubio zdrav razum. Da je njegova jadna zena imala snage da i to pregura,vratio bijoj se cim ga mala izmuze i izgustira,jer valjda nije nastrana pa da voli izlapelog, matorog alkosa sa stomacinom??? Vratio bi se taj,ko popisan cvet. LJudi hormoni su jedno,ali ako smo ljudi budimo humani i razumni.Treba ceniti neciju ljubav,zrtvovanje i lojalnost. On to ocigledno nije nasao za shodno. Pa eto,ako moze sada da se zeni i prenebregne sve,nemam komentar. Ali mislim da ce je od blata praviti,vrlo uskoro,kad zanos prodje,a krenu da naviru secanja. Volela bih da nikad ne nadje mir kad je ispao takav skot.
Ajde da je malo svljnuo,da razumes...ali ovo,,, :-|
 
....odakle vama pravo da sudite o tudjim privatnim zivotima o kojima pojma nemate osim onog sto ste citali u novinama.....dajte malo postovanja prema toj zeni i pustite je da pociva u miru

penelopa*...Ajde da je malo svljnuo,da razumes...ali ovo,,, izvini penelopa ali ova tvoja recenica je potpuno besmislena
 
ne mogu da verujem koliko primitivnih ljudi ima!

imate pravo na svoje misljenje, ali odakle vam pravo da nekoga osudjujete?!?

jeste li vi svaki minut njihovog zivota proveli pored njih, pa da date sebi za pravo da nekome uredjujete zivot?

noseve u svoje kuce pa cistite ono vase djubre sto ste nagurali ispod tepiha!!!

(ispade da su na ovom forumu skoncentrisane sve one ostrokondze sto vire po seoskim sokacima)
 
...... nije borina cerka.
ali je voleo i gajio kao da jeste.tacnije...zar nije?
snmatram da je otac onaj koji odgaji dete.
..... jeste njegov sin.
....... je radila u banci.i napustila je u onim vremenima kada za platu nije mogla da kupi ni cigare.
pila je. gutala tablete. bila je nesrecna i nezadovoljna.
odavno. mogu samo da zamislim kako je sve ispalo kada su se jos i razveli.
on je stalno bio sa njom. po kafani su sedeli zajedno, blejali i pili.
i pili. i pili.
mislim da taj razvod nije uzrok. vec poslednja kap.
ili ko zna vec sta.
zao mi je dragane.zao mi je dece.
zao mi je bore. odavno se unistio. raznim glupostima o kojima ste vec pisali.
ali..ostavimo draganu da pociva u miru.
 
cenim da je tesko sada to analizirati ...suditi i presuditi....
njoj neka je laka crna zemlja....njemu....ne znam......snaci ce se on....
mene sad po malo kopka da li je ona , mozda , vec bila " nacetog " zdravlja....i gde su bili prijatelji....
da primete, da posumnjaju, da pomognu....

ovo se moze uzeti u analizu kao pojava a da se pri tom ne spominju imena.
 
Lola 111:
Kao prvo, smeshno mi je da ne primecujete da je Lola 111 mushko, a ne zensko, a kao dugo, tema u kojoj pominjem smrt jedne zene, je savrshena tema za ovu grupu tema pod imenom Dom i porodica.
Sam taj chin, gde jedna obichna zena nije mogla da izdrzi nakaradnu tranziciju, potpomognutu devijantnim ponashanjem svog supruga, idealna je kao shkolski primer, kako se ne treba ponashati u zivotu i drushtvu..
Zalosno je shto je vecina vas, koji ste se oglasili, stala u zashtitu nasilnika, a ne na stranu zrtve.
Pokojna Dragana je tipichan primer kako normalna zena ne moze da se nosi sa kvazikulturnim pojavama u Srbiji, tipichan primer da je dobro, slabije od losheg.
Mislio sam da cete osuditi pojavu odbacivanja zene, kada primitivac umisli da mu ona vishe nije potrebna, a vi ste uradili suprotno, zaboravljajuci da su upravo zene najveci teret ponele na svojim ledjima i samim tim i najvishe zaplatile.
Nije rak dojke, koji kosi zene po Srbiji, posledica Nato bombardovanja, uzrok te proklete boleschine je odnos drushtva u celini prema zeni, odnos porodice prema supruzi i majci.
Ovakva tragichna vest, o smrti zene, zato shto nije mogla da podnese teret ludovanja osobe sa kojom ima dvoje dece, bio bi najvatrenije osudjen u svim evropskim zemljama, naravno izuzev Srbije u kojoj majka i zena nemaju pravo da se pokvare, da stanu , da predahnu, da ostare, a ako im se to i nekim sluchajem desi, onda ce biti odbachene i zamenjene novim tipom sluzavke, jebachice, kuvarice....
Na zalost, moram da se posluzim ovim naslovom kao navlakushom, a samo da bih vas zainteresovao da udjete u tekst, jer vam je izgleda mnogo bitnije i interesantnije, da li Ceca ima obilno vaginalno krvarenje i kolika su muda u Velje Ilica pa hoda onako raskoracheno, nego da se upushtate u osudu takvih skorojevica i egoista kojima ni porodica nije sveta.

Ti si poremec totalno.Sta ti je kriv Bora Corba?? Da nije mozda sto je napljuvao Cedu ili nesto slicno.
Ostavio covek zenu kao sto i na hiljade drugih muskaraca ostavlja zene i obrnuto.Jel to neki kriminal sada.Inace jeste Bora bio alkos ali koliko sam citao ni ta njegova zena nije bila bas imuna na alkohol.
U svakom slucaju iz tvog proslog a i sad ovog posta vidi se da si tesko poremecena osoba i da nije tebi bas lako.Ko zna sta si sve preziveo u zivotu.
 
Ова тема је стварно дно дна!
Ја сам на прошлој одговорила постављачици (постављачу)на њен начин, не зато што је то мој стил, него зато што, толико острашћена, можда једно тај језик може да разуме.

Ја бих поставила контрапитање: каква је то жена која ће да се убије зато што, мош' мислит', није више интересантна мужу, и каква је то мајка којој је муж и однос са њим испред личног живота и испред ДЕЦЕ? Одакле жени, која је мајка, право да изврши самоубиство знајући какве ће то трајне и неизбрисиве последице то оставити на њену децу? Кога она ту уопште воли? Своју повређену сујету?

Да се разумемо, овде не причам о Бориној жени, јер заиста не знам ништа о том случају, причам о таквој ситуацији!

Немојте ми само о јадним остављеним ''женама жртвама''...свако живи живот какав заслужује и какав је сам одабрао!
 
Hellen:
Ја бих поставила контрапитање: каква је то жена која ће да се убије зато што, мош' мислит', није више интересантна мужу, и каква је то мајка којој је муж и однос са њим испред личног живота и испред ДЕЦЕ? Одакле жени, која је мајка, право да изврши самоубиство знајући какве ће то трајне и неизбрисиве последице то оставити на њену децу? Кога она ту уопште воли? Своју повређену сујету?
Pa obolela zena.
Mnoge budu spasene kad postoje oko njih bliski ljudi, familija i prijatelji da joj pomognu da na vreme dobije strucnu pomoc medjutim mali procenat nazalost ostaju neprimecene sto moze dovesti do tragicnog kraja.
 
Па зар није грубо, лицемерно, непоштено и ружно блатити и кривити њеног супруга за то што је сама учинила, можда и под притиском болести?

Многе, уосталом, зашто говорити само у женском роду - многи људи и не буду спасени, чак ни ако имају подршку најближих и стручне помоћи. Једноставно, њихова одлука је њихова одлука, али је ружно очекивати да други људи сносе одговорност за нечије личне одлуке. Ти други, њихови најближи, су већ довољно кажњени њиховим самоубиством, само им фали још и набијање осећаја кривице од стране неких левих људи, који немају благог појма кроз шта су можда прошли узалуд покушавајући неког да спасу!

Стога и кажем: одговарамо за своје поступке, али не и за поступке других људи. Ако је неко одлучио да се убије, то је била ЊЕГОВА одлука, нико га није могао натерати (сем пушком) да тако нешто учини, и нико други не треба због тога да испашта нити да буде прогањан и блаћен, као Бора Чорба овде!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top