Sta mislite o FTN(NS) - ETF(BG) -u

koliko ja znam oba fakulteta su prilicno priznata u svetu. :o
Na FTN-u iz Novog Sada studiram,a o ETF-u sam samo cuo, tako da nemogu da ih uporedim. Eventualno mozes pogledati diskusije na www.ftn.ns.ac.yu
gde dolaze ljudi pa opanjkavaju faks, a ovi 'nasi' brane ...
Mozda ti pomogne da dodjes do nekod zakljucka.
 
student FTN-a:
koliko ja znam oba fakulteta su prilicno priznata u svetu. :o
Na FTN-u iz Novog Sada studiram,a o ETF-u sam samo cuo, tako da nemogu da ih uporedim. Eventualno mozes pogledati diskusije na www.ftn.ns.ac.yu
gde dolaze ljudi pa opanjkavaju faks, a ovi 'nasi' brane ...
Mozda ti pomogne da dodjes do nekod zakljucka.

MOLIM TE, reci mi, ovo mi je potrebno vise od svega,
KAda si upisivala Fax. odakle si vezbao(la) zadatke, koja je najbolja zbirka za pripremu? kako se zove zbirka i sl.
Imam sestricu u NS, hoce da mi kupi zbirku ali ne zna koju.... ja sam buduci brucos i ta zbirka mi je vrlo, vrlo potrebna...
To je zbirka za polaganje na svim smerovima? potrebno mi ja za polaganje matematike, super bi bilo kada bi u njoj bili obuhvaceni zadaci za polaganje i na smeru arhitektura...
Please odgovori brzo... hvala ako durgi imaju tu informaciju neka mi pisu... HVALAAAAAAAAA
 
ZimCo:
To je zbirka za polaganje na svim smerovima? potrebno mi ja za polaganje matematike, super bi bilo kada bi u njoj bili obuhvaceni zadaci za polaganje i na smeru arhitektura...

ne mogu ti reci nista za elektrotehniku, ali sto se arhitektonskog smera FTN-a tice, matematika se (pored prostorne kompozicije i slobodnog crtanja) polagala do pre 2-3 godine, i tada je test iz matematike bio identican kao na ostalim smerovima, sa tim da su se za arhitekturu razlikovala poslednja dva zadatka, koji su bili kao neki test osecaja za nacrtnu geometriju...
od pre dve ili tri godine, matematika je zamenjena testom opste i arhitektonske kulture sa bonusom u vidu te kao "nacrtne" geometrije. pored testa opste i arhitektonske kulture, polazu se jos i slobodna prostorna kompozicija (stvar koja se ne moze nauciti ako je ne nosis u sebi, moze se samo malo uvezbati) i slobodno crtanje. prijemni ispit na arhitektonskom smeru se polaze tri dana (za svaki test po jedan dan).
 

Back
Top