Ljudi koji slusaju metal su pametniji od drugih

VisionOfDisorder:
-Generalizovati je uvek idiotski

-Dva piva? Jeste... kad bismo se lagali. I kao tinejdzeri u parku, gde su se metalci okupljali, bez dva litra nije se ni pochinjalo.
До овог закључка дошао је психолог Стјуарт Кедволдер са Универзитета у Ворвику који је спровео истраживање на 1.057 чланова Националне академије за талентовану и интелигентну омладину у Великој Британији.

Barem nisu na tableticama kao techno publika.

I jos nesto...pajseru neopevani.
 
LPhoklica:
htela sam odavno da te pitam...
jel sebe deklarišeš kao metalca?
bezobzira na ovo poslednje...

Ne... Mada sigurno vishe slusham metal od 80% ljudi ovde. Da ne budem bezobrazan i kazem vishe.


Sarge:
До овог закључка дошао је психолог Стјуарт Кедволдер са Универзитета у Ворвику који је спровео истраживање на 1.057 чланова Националне академије за талентовану и интелигентну омладину у Великој Британији.

Barem nisu na tableticama kao techno publika.

I jos nesto...pajseru neopevani.

Na chlanovima nacionalne akademije za talentovanu i intelegentnu omladinu?
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Shta mislish da to govori? Znachi selekcija i nemanje prave slike.
Uostalom, bilo ko ko moze da daje tako grube i vulgarne generalizacije zasluzuje da ga poliju katranom. Ko shta slusha je samo odabir... Metal je opet, toliko sharenolik.. a vi ste za uhvatili za geek-ove koji luduju subotom na maiden-ima i stvarno piju dva piva i sve im je super. Tako inache ne ide sve u svemu. Metalci koje sam poznavao u Srbiji su najveci idioti pod kapom nebeskom. Al neka, lazi se ti nechime tamo shto ti je neki nadobudni drkadzija izmuvao da bi dobio priznanje ili shtagod.. Mosh ti da iluziju da si pametan.

I za kraj... Neinformisani idiote. Umem to i ja, vidish.
 
"Ајрон мејден” или AC/DC помаже да избаци негативну енергију
:lol::lol::lol::lol::lol:
kakve gluposti

Кедволдер је, између осталог, приметио и да љубитељи хеви-метала имају проблеме приликом упознавања са новим особама као и у комуникацији са члановима породице, те да им је слушање музике идеална прилика да побегну од стварности.
jos vece

Металци обично концерт заврше са два попијена пива што, признаћете, и није тако страшно.
O.o samo :lol:

cela ova tema je besmislena
ne mozes da generalizujes ljude po slusanje muzike ili bilo cemu
to je prosto retardirano
 
Sarge:
До овог закључка дошао је психолог Стјуарт Кедволдер са Универзитета у Ворвику који је спровео истраживање на 1.057 чланова Националне академије за талентовану и интелигентну омладину у Великој Британији.

Barem nisu na tableticama kao techno publika.

I jos nesto...pajseru neopevani.

mojne da vredjas VoD-a ...
 
– Постоји стереотип да многи који имају дугачку косу и који се облаче нешто другачије не припадају елити и да нису паметни, што је потпуно погрешна претпоставка – каже Кедволдер.

čovek je hteo da kaže da nisu SVI metalci glupi (kao uostalom što nisu ni SVI rokeri, hip-hoperi, bluzeri itd- GLUPI)!!!! nije hteo da kaže da su ''ljudi koji slušaju metal pametniji od drugih''!!!
p.s. KAKVE JBN VEZE IMA SAD NEČIJA FRIZURA SA OVIM???? :evil:

Кедволдер каже да постоји предрасуда да млади који су амбициозни у животу слушају само класичну музику и проводе време читајући стручну литературу.

to je DONEKLE istina. ali, recimo, što nije napomenuo da su hip-hoperi pametniji od drugih???? ja sam hip-hoperka, istovremeno odličan đak, ne pijem (samo ponekad ali za to mi roditelji i znaju), ne pušim i ne drogiram se,nisam ''problematični lošeuticajućinakulturnodruštvo adolescent''...mnogo čitam knjige.....I? koja je poenta?

– Један од младића ми је рекао да му слушање музике група „Ајрон мејден” или AC/DC помаже да избаци негативну енергију током дана и да се опусти јер његова околина има велика очекивања због чињенице да је паметнији од осталих.

I, šta, on je na osnovu jednog ''pametnog'' klinca zaključio da su svi metalci inteligentni???
ma, to samo svedoči koliko je on inteligentan ( taj stjuart) :roll:


-Generalizovati je uvek idiotski

slažem se :-|

Metalci su idioti.

ne slažem se. :|
by the way, zar nisi rekao da je ''Generalizovati uvek idiotski''
pravilnije je reći- neki metalci su idioti. al opet
neki rokeri su idioti.
neki reperi su idioti.
neki koji slušaju klasičnu muziku su idioti.

a, opet, ne razumem ni ljude koji slušaju samo jednu vrstu muzike i tako se ograniče.
ja, recimo, ne mogu da živim bez roka, hip-hopa, pop-a i r&b-a....a kada naiđem na neku dobru tehno ili metal pesmu... :rolleyes: :mrgreen:

До овог закључка дошао је психолог Стјуарт Кедволдер са Универзитета у Ворвику који је спровео истраживање на 1.057 чланова Националне академије за талентовану и интелигентну омладину у Великој Британији.

Barem nisu na tableticama kao techno publika.

koja si ti budala...prvo- nisu svi koji slušaju techno na ekstaziju.
drugo- to što je on fakin ''psiholog'' i što je sa univerziteta ne znači da je uvek u pravu, tikvo jedna. vidi se da te lako zaseni jedna prosto proširena rečenica i misliš da te diže to što je citiraš! ALO???

i mnogo se u onom članku se*e o ''bežanju od realnosti''.
pa, jbt, da li pametni ljudi uopšte imaju potrebu da beže od realnosti, ili pak znaju kako da se suoče sa problemima????

ipak, da, nekad je stvaro potrebno zavući se negde u neki svoj svet...a, izvin'te, jel se to radi samo uz HEAVY METAL i PSIHODELIJE???? :?
 
''Код фанова хеви-метала нема дроге као међу љубитељима неких других музичких праваца. Металци обично концерт заврше са два попијена пива што, признаћете, и није тако страшно.''

ovo neću ni da komentarišem. da mi je samo da pojasnim čoveku koji je ovo napisao par stvari.
budala
 
sexy klon:
ne slažem se. :|
by the way, zar nisi rekao da je ''Generalizovati uvek idiotski''
pravilnije je reći- neki metalci su idioti. al opet
neki rokeri su idioti.
neki reperi su idioti.
neki koji slušaju klasičnu muziku su idioti.

a, opet, ne razumem ni ljude koji slušaju samo jednu vrstu muzike i tako se ograniče.
ja, recimo, ne mogu da živim bez roka, hip-hopa, pop-a i r&b-a....a kada naiđem na neku dobru tehno ili metal pesmu... :rolleyes: :mrgreen:

Ma... naravno. Ne svi. One koje sam znao u Srbiji.. onu bagru shto se skupljala po parku.
Iste ljude koji su ostali isti i posle cele dekade. Sreo sam i dosta umnih... al oni su uglavnom bili na netu.. i izbegavali da se tako nazivaju. "Ja volim muziku". Zar tako nije lakshe reci? Mislim i ja slusham i hip-hop i blues i trip-hop i tehno.. i bla bla shta sve ne.. Fan muzike, ej...

Taj chlanak drzi predrasude o nechemu shto odavno nije tabu. Metal je popularizovan. Ljudi koji slushaju takvu muziku odavno se ne gledaju kao otpad ljudskog roda i opshte su prihvaceni u drushtvu. Milion odlichnih sajtova posvecni kritici muzike, dosta ozbiljno pristupa svakom novom albumu svake nove (relativno poznate) grupe.
Mada, da ne preterujemo... iako su neki delovi dotichnog zanra stupili u mejnstrim vode, dobar deo je ostao pozadi. Pozadi gde su u stvari all the good stuff anyhow...
 
VisionOfDisorder:
Ma... naravno. Ne svi. One koje sam znao u Srbiji.. onu bagru shto se skupljala po parku.
Iste ljude koji su ostali isti i posle cele dekade. Sreo sam i dosta umnih... al oni su uglavnom bili na netu.. i izbegavali da se tako nazivaju. "Ja volim muziku". Zar tako nije lakshe reci? Mislim i ja slusham i hip-hop i blues i trip-hop i tehno.. i bla bla shta sve ne.. Fan muzike, ej...

Taj chlanak drzi predrasude o nechemu shto odavno nije tabu. Metal je popularizovan. Ljudi koji slushaju takvu muziku odavno se ne gledaju kao otpad ljudskog roda i opshte su prihvaceni u drushtvu. Milion odlichnih sajtova posvecni kritici muzike, dosta ozbiljno pristupa svakom novom albumu svake nove (relativno poznate) grupe.
Mada, da ne preterujemo... iako su neki delovi dotichnog zanra stupili u mejnstrim vode, dobar deo je ostao pozadi. Pozadi gde su u stvari all the good stuff anyhow...

Tako je.
e148.gif

mislim, sve je rečeno, nemam šta da kažem. :D
 
VisionOfDisorder:
Metalci koje sam poznavao u Srbiji su najveci idioti pod kapom nebeskom.
Same here. Upravo zbog takvih glavonja se ni u vremenu kada sam samo i isključivo slušao metal nikad nisam osećao kao metalac. Znate onaj sindrom, koji je prisutan i na ovom podforumu, kada se neko smatra uzvišenijim zbog muzike koju sluša.

VoD, uz tebe sam oko ove stvari.

Jedno je ipak tačno, metal izbacuje agresiju iz čoveka. Meni je bar tako bilo.
 

Back
Top