nesto mi lupne u kucistu i onda nema dalje kume....

idza

Zainteresovan član
Poruka
346
naime dok sam na netu nesto mi cukne u kucistu, imam utisak da je na hard disku. potom nece sistem da se podigne. nikakve molitve ne pomazu..... mada se to desava i kada nisam na netu. jedno vrijeme nema problema onda nekoliko dana mi okrene sve naopako.kada se podize sistem to pukne ili ono DISC BOOT FAILURE....i postoji jos jedna fora: imam jedan stariji komp ovdje i sa njega HD 80 GB. pa kad nece da se podigne sistem ja prikacim na slave taj drugi disk i onda obicno radi. o cemu se radi pojma nemam ali radi. kako? opet pojma nemam i zato pisem da mi date neki savjet
 
Što pre (čitaj odmah) uradi backup svih bitinih podataka sa tog hard diska. Pokreni program za testiranje hard diska (može se downloadovati sa sajta proizvođa tog hard diska koji ti pravi problem) i proveri ispravnost diska, jer prema navedenim simptomima izgleda da je pri kraju svog radnog veka. Ukoliko je problem hard disk, zameni ga ako je u garantnom roku, a ako nije kupi novi.
 
Pa ventilator zakaci kablic i naglo uspori pri cemu povuce vise od nazivne struje obarajuci glavni osigurac na razvodnoj tabli sto dovodi do pada sistema.

E TAKO OBJASNJAVA:lol::lol::lol:

Podaci se BACKUPuju tako sto snimis na drugi medij DVD\CD\HDD sve sto moze da ti ponovo zatreba, ne mora obavezno to biti ceo OS njega mozes ponovo da instaliras, ali slike sa letovanja ne mozes a i nema ih na netu;)
 
Aman bre, tebi crkava hard disk, ne mozes praviti beck up bez rezanja jer ti onda BU ostaje na hardu koji crkava...Dopire li to ili...?

Taj system tools/backup mozes da koristis,nepotrebno, ali da snimis na drugi HDD ili DVD!

Ili jednostavno sacekaj jos malo pa posle kukaj kako si imao vazne podatke na hard disku.

BECK UP NA DRUGI HDD ILI DVD\CD NEMA DRUGE!
 
LovacMoreplovac:
aU BRATE,SLUSAJ!

LEPO SKINI SA KOMA SVE STO TI TREBA?PA ONDA OTVORI KUCISTE MOZDA JE SAMO MANJI FIZICKU PROBLEM.mOZDA SE NEKI KABL ZAVUKAO U NEKI VENTILATOR.ILI JEDNOSTAVNO ODNESI KOM U SERVIS?NARAVNO PRVO URADI OVO PRVO STO SAM TI NAPISAO!

pOZZ

He-he, u kakvom si ti bio stanju kad si ovo pisao (he-he-he, ne mogu da prestanem da se smejem ovom...)
 
Nije sigurno nikakav kabl, jer još uvek nije iskočio osigurač na Đerdapu! Ili možda jeste, ali nisam primetio zbog toga što imam UPS?

@idza
Kopiraj podatke sa tog diska na neki drugi disk ili CD ili DVD odmah, dok pomenuti disk još radi. Kada to završiš onda gledaj da li je kabl, ventilator, gremlini, studiraj kako radi Windows backup utility i slične stvari koje mogu da se radi tek kada su podaci na sigurnom.
 
radim ljudi, radim... naravno da imam toliko razuma da necu praviti backup na necemu sto ce da leti sa drugog sprata!!! napravio sam preko system tools na drugi HD jer nisam imao vremena da sjedim pored kompa i da rezem cd za cd-om.... hvala ljudi u svakom slucaju sad mogu da mirno gledam kako umire disc. mada se jos po malo krece cim vam pisem post, inace kad vrisne nece me biti neko vrijeme dok isprosim od kuce za novi hard ;)
 

Back
Top