anti-bebi pilule
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: anti-bebi pilule

neiskusna
    Guest

Podrazumevano anti-bebi pilule

imam 20 godina.Koristim logest pilule vec oko 4 meseci.interesuje me da li je stetno ako preskocim jedan mesec posto tada necu imati seksualnih odnosa.kako se to odrazava na organizam,ako posle te pauze od mesec dana pocnem opet da ih koristim?Hitno

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

Za svake anti bebi pilule savetuje se povremeno odmaranje organizma.Nisi rekla da li logest uzimas iskljucivo zbog kontracepcije ili postoji pride jos neki razlog.
    Vezano za kontracepciju,nije problem ako odmoris jedan mesec ali sledece koriscenje mora biti povezano sa pocetkom ciklusa,tacno.Ako ga uzimas zbog policisticnih jajnika ili hormonskih disbalansa u tom slucaju ne bi trebala prekidati terapiju.

neiskusna
    Guest

Podrazumevano

uzimam iskljucivo zbog kontracepcije,ali me plasi kako ce se to odraziti na moj organizam s obzirom da prestajem pa opet nastavljam da unosim hormone.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

Nemas razloga za brigu.

Ljilja
    Guest

Podrazumevano

Nemas razloga za brigu :?
    malo sam sokirana ovakvim odgovorom s obzirom da devojka nema nikakav hormonski poremecaj.U organizmu postoji hormonska ravnoteza i sa tim se ne treba igrati. Isto treba napomenuti da ginekolozi zdusno navijaju za ovaj vid kontracepcije, ali treba pogledati i pregrst studija o tome da su izazivaci i vrlo ozbiljnih oboljenja(koja su, ne bih da plasim dete). Hormon je hormon, i ako je dete zdravo i pravo ne treba da ga uzima.
    Svakome bih preporucila da kao vid kontracepcije koristi kondom, i nemoj biti zrtva pritisaka da ga ne koristis jer samo jedno telo, a i jedan zivot imas. Pozdrav!

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

E kad bi ti znala koliko devojke ne zele,nece ili nemaju poverenja u koriscenje kondoma ne bi tako govorila.
    Kad nekome preporucis da koristi kondom bolje da si rekla bilo sta drugo nego to,tako da u tom slucaju je svaki vid kontracepcije bolji nego nikakav.
    Licno smatram da je kondom nesto najbolje,ne stiti od trudnoce nego i od infekcija ali veruj takva misljenja su usamljena.

may23
    Guest

Podrazumevano

Ja koristiom iste te pilule (logest) zbog hormonskih poremecaja i da budem iskrena, ne bih volela da ih uzimam da ne moram...to je unistavanje organizma.Moj savet ti je da izaberes naki drugi vid kontracepcije..Mada ako neces, znaj da nije nikakav problem ako preskocis neki mesec...U mom slucaju to bi bilo drugacije jer ja ako preskocim naki mesec...mislim da su sledecu menstruaciju dobiti tek sledece godine...Zato ne brini, ako ti je sve u redu sa ciklusom, preskakanje jednog meseca nije problem...

Zainteresovan član SoBlue (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ja jedino mogu da ti kazem da taj mesec,koji budes pauzirala sa logest-om,zaista nemas odnose,jer se plodnost tada neverovatno povecava.Neki ginekolozi tako lece sterilitet u pocetku-nakljukaju zenu kontraceptivnim tabletama,pa,kada napravi pauzu,ima mnogo vise sansi da zatrudni.

Aktivan član Garota De Brasil (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Citat Original postavio SoBlue
    Ja jedino mogu da ti kazem da taj mesec,koji budes pauzirala sa logest-om,zaista nemas odnose,jer se plodnost tada neverovatno povecava.Neki ginekolozi tako lece sterilitet u pocetku-nakljukaju zenu kontraceptivnim tabletama,pa,kada napravi pauzu,ima mnogo vise sansi da zatrudni.
    Ne znam da li je to proverena informacija ali ima smisla jer je moja drugarica odmah po prekidu zaglavila trudnocu, iako joj je ginekolog govorila da se kod zene posle pijenja pilula po cak 2 meseca ne desi uopste ovulacija
    E sada ko je tu u pravu...pojma nemam

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano

Sve zavisi kako ce zena odreagovati na terapiju kontraceptivima,kod nekih ce zaista ovulacija izostati na 2,3 meseca a neke imaju sansu da nakon prekida uzimanja kontraceptiva odmah ostanu trudne.
    Sad,ko pripada kom tipu zena...to niko ne moze znati.

Slične teme

1. ANTI BEBI PILULE
    Autor zlatokosa76 u forumu Žene
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 09.01.2009., 13:33
  2. 17 god i anti-bebi pilule. Koliko je to zdravo?
    Autor vesna_andjelcic u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.12.2004., 08:47
  3. ANTI-BEBI PILULE I ALKOHOL
    Autor NEISKUSNA u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.12.2003., 08:40
  4. Anti-bebi pilule (Logest) da ili ne?
    Autor Garota De Brasil u forumu Žene
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.10.2003., 02:25

Pravila za slanje poruka