Trezven muslimanski glas iz Bosne

Sorab1

Primećen član
Banovan
Poruka
587
Juče je u javnoj tajni Silajdžić nanio ogromnu štetu Bosni i Hercegovini i gradjanima muslimanske vjeroispovjesti u BiH. Vidjeli smo na sastanku u Srebrenici da Ameriku i Europu uopće ne interesira Srebrenica, a ono što su nam došli ovi iz Irana, bolje da su ostali u ambasadi u Sarajevu. To su posljednji saveznici BiH ili bolje rečeno ideje cjelovite BiH. Jedini pravi diplomata je bio Radmanović, Komšić nije uspio ni da nešto pametno reče, a Silajdžić je otplivao u opasne vode. Taj čovjek će definitivno uništiti BiH i od Bošnjaka-muslimana napraviti zle muslimane kojima će se pozabaviti Sjedinjene Američke Države. Je** se njemu one će za Tursku, a šta će ljudi u BiH?

Ja iskreno ne razumijem veliki dio ljudi na ovom forumu, a ni zahtijeve Silajdžića. Pa taj čovjek je dijelio ovu zemlju. On je bio jedan od kreatora dejtonskog sporazuma, pa je tamo RS-u dao ne samo policiju, nego i vojsku. Sad se pojavio ponovo i ovaj put će nas zakopati do kraja. Taj isti Silajdžić je dao zakletvu da će braniti ustav BiH, a samim tim i RS!!! Dajte ljudi osvjestite se, taj čovjek nas vodi u provaliju.

Sad se i mi pravimo mutavi, pa kao Dodik nije pravio ustupke. Dao je i budžet, dao zakonodavstvo, forenziku, dio uprave i još mnogo toga. Imali bi veću kontrolu nad policijom RS nego nad policijom kantona Sarajevo i samo najveća budala može odbiti takav kompromis. Mogli smo potpisat sporazum sa EU da Silajdžić nije napustio pregovore. Shvatimo već jednom da svijet uopće neće da se ukine policija RS i to od RS niko ne traži. Mi možemo biti sretni što Dodik uopće hoće da priča o tome jer po ustavu BiH RS ima pravo na svoju policiju. Ljudi, vrijeme se promjenilo i Dodik je danas miljenik medjunarodne zajednice, a Silajdžić je naprimjer u SAD i Britaniji već okarakterisan kao islamski fundamentalist i već se razmišlja kako da ga izbace iz predsjedništva. Šta fali Americi u kojoj ima 50 i nešto policija? Šta fali Švabama gdje imaju 16 i još par i ministarstvo bez nadležnosti? Nijedna pokrajina se neće odrekne svoje policije a dal to znači da su onda te pokrajine protiv Njemačke? Šta fali Britancima? Oni su bolji primjer, jer tamo imate više različitih naroda i svi imaju svoje policije, različite zakone i sve to funkcionira.

Nije Dodik uopće zavisan od Sarajeva, nego Sarajevo od njega. Ekonomska stagnacija je vidljiva u Federaciji, dok se kod njih ulaže daleko više. Neće sa zapada više niko ni ulagati u Federaciju dok ova Stranka za BiH ima više od 5% podrške.

Moramo biti svijesni da BiH može opstati samo kao federalna država i to je maksimum što lojalni građani BiH mogu dobit. Moramo se pomiriti sa činjenicom da RS postoji i da su sve te priče o ukidanju samo obmanjivanje naroda i skrećanje pažnje sa pravih problema. Umjesto da se nešto radi, otvaraju radna mjesta, ovaj samo o ukidanju, a svijet ide dalje dok mi stojimo. Hajde da se nešto uradi, da ljudi imaju bolje plaće, a ne samo da se širi mržnja. Neznam možda svi vi ovdje na forumu imate sjajne plaće ali ja da mojima ne pošaljem para ne bi imali šta jest zadnjih dana u mjesecu a tako je sa većinom građana. Nije zato kriv ni Dodik ni RS nego ovi iz Sarajeva koji kradu donacije i umjesto da se bave ekonomijom u Federaciji bave samo sa RS. Hajde da dobijemo neke povlastice u trgovini sa EU jer u tu EU mi nećemo ući još dugo pa kad bi sutra sve ispunili šta oni traže. Juče su rekli da ni Hrvatsku nemogu primiti jer su u Nici dogovorili da je maksimalan broj članica 27, a imaju i oni velike ekonomske probleme, pitanja oko ustava EU nisu riješena i zadnje što im treba su nerazvijene balkanske državice kojima treba turat eure u ******, jer od nas EU nema nikakve koristi.

Čitam da nekom smeta taj naziv i prefiks "srpski", ali ljudi moji, pa jer mi hoćemo da živimo sa Srbima ili nećemo? Je**ga, ako nećemo, hajde da se onda mi izdvojimo iz BiH. Ako hoćemo moramo poštovati i njihove želje i prava. Oni su konstitutivni narod u ovoj državi i bez njih nema ni dogovora, a nema ni ove države. Jesmo zaboravili na onaj dio Federacije gdje su Hrvati? Jel iko bio tamo? Vjerovali ili ne ali tamo ima manje Bosne i Hercegovine nego u RS. Formalno si još u BiH, ali realno si u Hrvatskoj. Oni su se skoro odvojili, samo još da to urade formalno i završili ono što su počeli 1993.

Bili smo na dobrom putu, ali onda je par pametnjakovića odbilo paket ustavnih reformi. Taj ustav je značio jaku Bosnu i Hercegovinu, ali neka budala misli da je bolji ovaj koji RS-u čak dozvoljava da vrati sve predate nadležnosti i da se izdvoji iz BiH. I dok mi stojimo i zahtjevamo maksimum oni lobiraju i sve se više mogu čuti prosrpske izjave sa zapada. Englezi i Francuzi više nisu protiv ideje podjele Kosova, a da zauzvrat RS dobije nezavisnost. Čak u Americi ta ideja više nije strana kao prije nekoliko mjeseci. Ne zavaravejte se da Dodik želi pripajanje Srbiji jer gdje bi on tamo bio na vlasti? On želi nezavisnu RS a zna ako to uspije biće doživotni vladar RS.

Samo sto su retki ovako trezveni. Vecina "bosnjaka" ima mrznju prema svemu srpskom.
Sto kaze, gde su hrvati u bosni vecina lici na hrvatsku. RS lici sve manje na Srpsko. Dzamije na svakom cosku, tv RS je kao da ga pravio Silajdzic. Bice promena, ali kada, e to mili moji tek ostaje da se vidi.
 
Sorab1:
Samo sto su retki ovako trezveni. Vecina "bosnjaka" ima mrznju prema svemu srpskom.
Sto kaze, gde su hrvati u bosni vecina lici na hrvatsku. RS lici sve manje na Srpsko. Dzamije na svakom cosku, tv RS je kao da ga pravio Silajdzic. Bice promena, ali kada, e to mili moji tek ostaje da se vidi.
kad je rec o silajdzicu,neko je jednom pametno rekao :"svaka zemlja ima svog tomu nikolica"
 
bogibatina:
...mislis da je jednom neko nesto pametno rekao...eeeeeeeeee...
to,kako pravis konstrukciju recenice,zavisi od dijalekta koji se govori u kraju srbije u kom si odrastao i u kom zivis.ja sam ziveo u toliko mesta da mi je akcenat i nacin konstrukcije recenice potpuno izmesan,od juznosrbijanskog,zapadnosrbijanskog,sumadinskog pa do beogradskog dijalekta. tako da,ne aludiraj na to da sam nepismen
 
...ne aludiram ti na pismenost vec na poreddjenje izmedju silajdzica i nikolica...to niko ko je pametan ne bi rekao i ti nikog takvog ne znas...zivim u banjoj luci...toliko dugo da poznajem i silajdzica( i vise nego sto bih hteo) a vezan sam za bg gde sam odrastao pa znam dosta i o nikolicu...
 
bogibatina:
...ne aludiram ti na pismenost vec na poreddjenje izmedju silajdzica i nikolica...to niko ko je pametan ne bi rekao i ti nikog takvog ne znas...zivim u banjoj luci...toliko dugo da poznajem i silajdzica( i vise nego sto bih hteo) a vezan sam za bg gde sam odrastao pa znam dosta i o nikolicu...
principijelno i jedan i drugi su ekstremni nacionalisti,i jedan i drugi dele ljudi u zavisnosti od toga kojoj virtuelnoj grupi (tzv."naciji") pripadaju,i jedan i drugi dele potpuno ista shvatanja o ulogi "nacije" i "nacionalne samobitnosti" u zivotu pojedinaca i funckionisanju drustva. obojica su sledbenici devetnaestovekovne ideologije nacionalizma,koja u 21.veku jednostavno nema vise razloga za postojanje i jedino sto moze doneti je novo zlo i novu prolivenu krv
 
bex:
principijelno i jedan i drugi su ekstremni nacionalisti,i jedan i drugi dele ljudi u zavisnosti od toga kojoj virtuelnoj grupi (tzv."naciji") pripadaju,i jedan i drugi dele potpuno ista shvatanja o ulogi "nacije" i "nacionalne samobitnosti" u zivotu pojedinaca i funckionisanju drustva. obojica su sledbenici devetnaestovekovne ideologije nacionalizma,koja u 21.veku jednostavno nema vise razloga za postojanje i jedino sto moze doneti je novo zlo i novu prolivenu krv

...ne poznajes silajdzica...njegova osnovna premisa politickog delovanja je ukinuti sve sto ima naziv srpsko u tzv. bih...navedi , ako imas, bilo kakav izvor gde nikolic negira postojanje ili pravo na postojanje muslimana-bosnjaka na bilo kom prostoru...
 
bogibatina:
...ne poznajes silajdzica...njegova osnovna premisa politickog delovanja je ukinuti sve sto ima naziv srpsko u tzv. bih...navedi , ako imas, bilo kakav izvor gde nikolic negira postojanje ili pravo na postojanje muslimana-bosnjaka na bilo kom prostoru...
konkretni potezi su jedno,ali ideologija i nacin razmisljanja su im sasvim isti. mogu da se kladim da ovog coveka koji je napisao tekst iz uvoda vecina muslimanskih nacionalista smatra izdajnikom,cetnikom i sta ti ja znam
 
bex:
konkretni potezi su jedno,ali ideologija i nacin razmisljanja su im sasvim isti. mogu da se kladim da ovog coveka koji je napisao tekst iz uvoda vecina muslimanskih nacionalista smatra izdajnikom,cetnikom i sta ti ja znam
...vecina muslimana smatra silajdzica svojim mesijom...opet ti ponavljam da se nikolic nikad nije izjasnio za nestanak muslimana, a silajdzic to srbima zeli...a to nije isto...
 
bex:
principijelno i jedan i drugi su ekstremni nacionalisti,i jedan i drugi dele ljudi u zavisnosti od toga kojoj virtuelnoj grupi (tzv."naciji") pripadaju,i jedan i drugi dele potpuno ista shvatanja o ulogi "nacije" i "nacionalne samobitnosti" u zivotu pojedinaca i funckionisanju drustva. obojica su sledbenici devetnaestovekovne ideologije nacionalizma,koja u 21.veku jednostavno nema vise razloga za postojanje i jedino sto moze doneti je novo zlo i novu prolivenu krv

Nikolic ima muslimane u Srs. Arapina koji je objektivno izvestavao o nato agresiji na Srbiju. Ima i muslimana iz Bosne, koji je jedan od retkih "bosnjaka" koji priznaje pripadnost srbima. Nikolic nije manijak kao Silajdzic. Nikolic je Srbin koji hoce da zastiti Srpske interese. Englez stiti svoje, nizozemac svoje, i.t.d. Ima pravo i Srbin da stiti svoje. Nije nista ekstremno stiti interese svoga naroda.
 
bex:
principijelno i jedan i drugi su ekstremni nacionalisti,i jedan i drugi dele ljudi u zavisnosti od toga kojoj virtuelnoj grupi (tzv."naciji") pripadaju,i jedan i drugi dele potpuno ista shvatanja o ulogi "nacije" i "nacionalne samobitnosti" u zivotu pojedinaca i funckionisanju drustva. obojica su sledbenici devetnaestovekovne ideologije nacionalizma,koja u 21.veku jednostavno nema vise razloga za postojanje i jedino sto moze doneti je novo zlo i novu prolivenu krv

a ti si jedan od onih koji sanja o savremenom bratstvu i jedinstvu!?:)
 
fosilvaso:
a ti si jedan od onih koji sanja o savremenom bratstvu i jedinstvu!?:)
ne samo da sanjam,vec i aktivno radim na uspostavljanju solidarnosti u zajednici. posto su to vidim ovde skoro svi zaboravili i prezrivo se smeju kad im to pomenes. bolje da sanjam o bratstvu i jedinstvu i da to propagiram kroz kontakt sa ljudima,nego da sanjam neko novo klanje i novi "konacni obracun"sa arhetipskim neprijateljima "srpskog naroda"
 
Žalosno je samo što taj narod kraj takvih ludaka u BIH nema čemu da se nada...Em to i nije normalna zemlja, ako smo mi smešna, oni su tragikomična država. 6 meseci im treba da formiraju Vladu i Š.Š. im to blokira jednim parčetom papira, umesto da privlače investicije, oni bi da ukidaju Srpsku...Ludaka na svim stranama, a kako se protiv njih izboriti to je problem. Silajdžić forsira neku građansku opciju, ali vidi se da mu je interes samo ograničavanja i ukidanje Srpske. Kad pričaš o građanskoj opciji, počneš prvo od svog entiteta, a ne da uzgajaš vehabije, pričaš kako su oni eto, posebni i jedinstveni, bezopasni, kako je normalno da oni obitavaju u BIH i pritom pričati o građanskom društvo. Bože, kakvih pacijenata ima. I ko tom ludaku da veruje?!!
 
filatelista:
Žalosno je samo što taj narod kraj takvih ludaka u BIH nema čemu da se nada...Em to i nije normalna zemlja, ako smo mi smešna, oni su tragikomična država. 6 meseci im treba da formiraju Vladu i Š.Š. im to blokira jednim parčetom papira, umesto da privlače investicije, oni bi da ukidaju Srpsku...Ludaka na svim stranama, a kako se protiv njih izboriti to je problem. Silajdžić forsira neku građansku opciju, ali vidi se da mu je interes samo ograničavanja i ukidanje Srpske. Kad pričaš o građanskoj opciji, počneš prvo od svog entiteta, a ne da uzgajaš vehabije, pričaš kako su oni eto, posebni i jedinstveni, bezopasni, kako je normalno da oni obitavaju u BIH i pritom pričati o građanskom društvo. Bože, kakvih pacijenata ima. I ko tom ludaku da veruje?!!
kleptokratija. balkan.
 

Back
Top