Највећи сукоб после 2. светског рата

Најжешћи рат блиске прошлости је

  • Кореја

  • Вијетнам

  • Авганистан

  • Ирак-Иран

  • Израел-Арапи

  • Сомалија

  • Чеченија

  • Босна

  • Kосово

  • "Ирачка слобода"


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

СЛОБОДА 3

Početnik
Banovan
Poruka
33
Под најжешћи мислим на најзначајниј, најсуровији... Тема је прилика да се води расправа о нашим ратовима које има по свим темама.

Ја гласам за Косовски рат, јер смо оборили Ф-117 и тако компромитовали милијардама вредну стелт технологију.
 
Ajd' strucnjaci da mi odgovorite nesto konkretno.
Incident iznad Sahalina, otprilike 02.09.1985 Korean Air Lines 007...( pogledati varijacije na temu www. KAL 007... ).
Vise manje svi znamo sta se, kao, izdesavalo...
E sad... koliko ima istine u pricama da je zataskanom incidentu predhodio ili prouzrok. "Dog-Fight" izmedju "F" i Migova. Navodno su u potrazi za crnom kutijom pronalazeni i delovi "novijih vojnih aviona" ?!! E to bi bila prica...A?
 
A-man:
Ajd' strucnjaci da mi odgovorite nesto konkretno.
Incident iznad Sahalina, otprilike 02.09.1985 Korean Air Lines 007...( pogledati varijacije na temu www. KAL 007... ).
Vise manje svi znamo sta se, kao, izdesavalo...
E sad... koliko ima istine u pricama da je zataskanom incidentu predhodio ili prouzrok. "Dog-Fight" izmedju "F" i Migova. Navodno su u potrazi za crnom kutijom pronalazeni i delovi "novijih vojnih aviona" ?!! E to bi bila prica...A?
:lol: :lol:
 
Da li znate da od 1989-e pa do 1994-e broj ratova godisnje ne pada ispod 30, u proseku pola se vodi za vlast a pola radi teritorije, inace po definiciji bezbednosnih nauka rat je sukob u kome broj zrtava prelazi 1000 (ovo nije lupetanje drzim knjigu s faxa ispred sebe). Najmanje skukoba (ratova) desavalo se '92 - 33 a najvise '90 - 37 . Vecina ovih sukoba vodilo se (ili se jos uivek vodi) u africi a na drugom mestu je azija ... ja bi na listu ankete dodao i sukob huti-a i tutsi-a (oko milion zrtava)
 
W.A.S.P.:
inace po definiciji bezbednosnih nauka rat je sukob u kome broj zrtava prelazi 1000.

То само можеш гледати на крају рата, 1.9.1939. није страдало 1000 људи а ипак је био рат. Кад већ имаш књигу, како се третира сукоб са нпр 800 жртава између две државе? Како се дефинише крај рата?

W.A.S.P.:
Vecina ovih sukoba vodilo se (ili se jos uivek vodi) u africi a na drugom mestu je azija ... ja bi na listu ankete dodao i sukob huti-a i tutsi-a (oko milion zrtava)

Где се тренутно води рат у Азији-нигде.
 
LIBERTY 3.1:
То само можеш гледати на крају рата, 1.9.1939. није страдало 1000 људи а ипак је био рат. Кад већ имаш књигу, како се третира сукоб са нпр 800 жртава између две државе? Како се дефинише крај рата?



Где се тренутно води рат у Азији-нигде.
zavisi kako definises rat
 
DonnieBrasco:
Pa niste ubacili pustinjsku oluju kada je Irak okupirao Kuvajt i napao Izrael.
A ja glasam za iracku slobodu iz istog razloga sto i Pejos i potpuno se slazem oko amera


Ово вам је усташа и то онај глупи. Видим по аватару, био је у подфоруму политика дог га нису бановали. Тад се звао -мах-.
 
LIBERTY 3.1:
То само можеш гледати на крају рата, 1.9.1939. није страдало 1000 људи а ипак је био рат. Кад већ имаш књигу, како се третира сукоб са нпр 800 жртава између две државе? Како се дефинише крај рата?



Где се тренутно води рат у Азији-нигде.
da si zavrsio osnovnu skolu primetio bi da sam tamo napiso ili i da su podaci do 1994. definicija kraja rata ne pise (o glupog li pitanja).A odgovor na prvo pitanje je lokalni sukob
 
A-man:
Ajd' strucnjaci da mi odgovorite nesto konkretno.
Incident iznad Sahalina, otprilike 02.09.1985 Korean Air Lines 007...( pogledati varijacije na temu www. KAL 007... ).
Vise manje svi znamo sta se, kao, izdesavalo...
E sad... koliko ima istine u pricama da je zataskanom incidentu predhodio ili prouzrok. "Dog-Fight" izmedju "F" i Migova. Navodno su u potrazi za crnom kutijom pronalazeni i delovi "novijih vojnih aviona" ?!! E to bi bila prica...A?


Nema istine, naravno...Sovjeti su, u svom vec vidjenom stilu (da ne zaboravimo da je ovo DRUGI incident sa ISTOM kompanijom na ISTOM letu, samo sto su u prvom ispali budale, a u drugom samo zlocinci) iz besa sto ne mogu da pronadju RC-135 oborili obican putnicki avion znajuci sta obaraju.
 

Back
Top