Kako je nastala pop muzika

Evo:
U porodici muzike biio otac rok muzika i majka folk muzika, i normalno ko sto to supruznici rade, oni se po*ebu.Rokerski i folkerski geni se pomijesaju i dobije se mutirana vrsta muzike sa dvije glave.Nekad te prijatno iznenadi ako je pjesma u rok fazonu(prva glava), ili pak neprijatno ako je folk fazon(druga glava).Roditelji odgajise dijete i ono se prosiri na sve krajeve svijeta sireci svoj negativni uticaj.
To je otprilike folk, pardon, pop muzika
 
Sving je bio pop tokom 50-tih godina i bio je neshto novo.
Rok je bio pop tokom 60-tih godina
Disko je bio pop tokom 70-tih godina
Pop je posto pop 80-tih godina
Hip hop je posto pop 90-tih godina
Tehno je posto pop 00-tih godina

Pop- Popularno samim tim znaci da je to zhanr koji se u tom momentu najvishe slusha. Mozhe biti definisan po lakim rifovima i glupim tekstovima cesto ljubavnim. Vecina tih zhanrova kasnije evoulira.
Ma teshko je definisati pop.
 
Nastala i pop muzika,na zalost! :roll: Besmisleni No1 hitovi napravljeni zbog para,hm...Sto bi se neko uopste interesovao za ovu vrstu muzike!?(naravno moze se probrati jedan do dva dobra pop pevaca i to iz ranijeg perioda kao sto je m.jackson,ne znam dal' ima jos...)
 
priča seže prije par hiljada godina- Tethahaka je smišljao kako da zavede Bakcvethu, djevojku svoga omraženoga komšije Nikmantija. Udaranje kamenom po glavi je postalo demode, i u to se nije više mogao uzdati, jer je slatka ispod-pazuha-dlakava Bakcvetha bila vrlo inteligentna i tražila je uvijek više. Stoga je naš dobri Tethahaka uzeo hrastovu granu, sa sve lišćem, i počeo da maše istom. To je davalo zvuk šššššš. Drugom rukom je uzeo oglodanu mamutovu kost i počeo da njome lupka o pokvareni sudoper svoje tetke Lahvantate, što je davalo tup-tupa-tup. Videći ga kako je ludo zaljubljen, njegov najbolji prijatelj Dviksiheto svojim jedanaest godina uzgajanim noktima počeo je da struže o istočnu stranu pećine, što je dalo czzzcczzzzcczzžžžžžžžžžžžžžžž..Narano, niti lokalni klošar Pethetkepe onda nije mogao da ostane ravnodušan, pa je počeo da svojim levim stopalom (desno mu je odsjekao Kikbi, plemenski vrač, jer je jedan dan nesto bio nadrkhan) da daje ritam pam-taratam-bam. Tako sklopljena kompozicija bila je preteča Prinsa i Simple Minds-a. Šteta jedino što je Bakcvetha taj dan bila u šopingu, pa je pjesmu, umjesto nje, čuo Nikmanti, koji je istom bio toliko oduševljen, da se zaljubio u jednostopalnog Pethetkepea, i tako postao preteče Elton Džona.
 
Sving je bio pop tokom 50-tih godina i bio je neshto novo.
Rok je bio pop tokom 60-tih godina
Disko je bio pop tokom 70-tih godina
Pop je posto pop 80-tih godina
Hip hop je posto pop 90-tih godina
Tehno je posto pop 00-tih godina

Pop- Popularno samim tim znaci da je to zhanr koji se u tom momentu najvishe slusha. Mozhe biti definisan po lakim rifovima i glupim tekstovima cesto ljubavnim. Vecina tih zhanrova kasnije evoulira.
Ma teshko je definisati pop.

Di ti je vugla, a to sto je mainstream heavy metala 80tih, nikom nista? Mislis da je nekog boleo za popic tada?
Pop/rock se pojavio u ranim 50tim, guzio se u 60tim i 70tim, vremenom postajuci sve blazi, dok imbecilni textovi osvajaju svet. Kuda plovi ovaj brod...?
 
Di ti je vugla, a to sto je mainstream heavy metala 80tih, nikom nista? Mislis da je nekog boleo za popic tada?
Pop/rock se pojavio u ranim 50tim, guzio se u 60tim i 70tim, vremenom postajuci sve blazi, dok imbecilni textovi osvajaju svet. Kuda plovi ovaj brod...?
U.ebote,još jedan expert :thumbdown:
Pa i jeste, ako blaza verzija pop/roc koji se kasnije pretvara u cist popic. Zahvalite se sminkerima....

Ma svaka mu čast,možete pod ruku da se uhvatite i neko kolce da nam odigrate :maramica:
Uostalom Ocean state vam je lepo napisao o popu :ok:
 
A ti si stvarno ekspert za svako pitanje o muzici

Gospodine, vasa prepodobna ekselencijo.
Vec sam vam u onoj temi o 80-im objasnio neke stvari i nema smisla da se ponavljam. Mene bi posle onog i sramota bilo da bilo sta i kazem.
Barem vama nemam sta da se pravdam ;)

Dragi moj, expert koji se bavi istorijom muzike. Aj ne blamiraj se, jel toliko tesko prihvatiti cinjenicu da je pop izaso iz rocka??? Daj informisi se malo, na brukaj se

Prosipa covek svoj ego po forumu. A da tragikomedija bude jos veca, stariji duplo od proseka foruma. Ali ne treba se obazirati na to. Za takve uvek postoji ignore lista.
 
Gospodine, vasa prepodobna ekselencijo.
Vec sam vam u onoj temi o 80-im objasnio neke stvari i nema smisla da se ponavljam. Mene bi posle onog i sramota bilo da bilo sta i kazem.
Barem vama nemam sta da se pravdam ;)



Prosipa covek svoj ego po forumu. A da tragikomedija bude jos veca, stariji duplo od proseka foruma. Ali ne treba se obazirati na to. Za takve uvek postoji ignore lista.

Ako neko prosipa pamet svima nama po celom forumu onda si to ti :rtfm:
Guraš nos u svaku rupu i samo provociraš one koje nemaju mišljenje kao ti.
Ne trebaš meni da se pravdaš ali bi trebao ove ljude koji ovde dolaze da podele mišljenje o onome šta vole sa drugima da ostaviš više na miru da ne izigravaš mirođiju u svakoj čorbi koja se kuva.
A na temi o 80-im sam u blagu ruku ispao fer,prevashodno prema onim ljudima koji su tamo često i barem,za razliku od tebe se ne glupiraju...tamo si tražio od mene da ne nastavljamo dalje tu diskusiju i iako sam imao da ti odgovorim na taj tvoj zadnji post,nisam hteo iz gore navedenog razloga.
Ignore lista :rotf: - pa kada sam već počeo da prosipam pamet,gde ti je ta ignore lista,odakle ti da pročitaš ove moje postove?
 

Back
Top