Скандал! Учитељица малтретирала ученика!

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
BEOGRAD - Šta se tačno dogodilo u beogradskoj OŠ "Vojvoda Mišić" i zašto je suspendovana učiteljica Nadica Ilić - znaće se u ponedeljak. Želeći da im se učiteljica vrati, đaci četvrtog razreda ne idu u školu tri dana, (osim troje), a nadležni ističu da je, zbog fizičkog maltretiranja dece, učiteljica suspendovana. Šta je isprovociralo učiteljicu i da li je ošamarila ili povukla za kosu ili uvo decu, nejasno je.
Roditelji, pak, ne žele ništa da pričaju do ponedeljka, kada će, kako su nam rekli, saopštiti pravu istinu i ko stoji iza nepravde učinjene njihovoj deci i učiteljici. Takođe, ne oglašavaju se ni roditelji navodno maltretiranih mališana. Po jednoj priči, reč je o dvoje dece, a po drugoj - o četvoro.
Čudno je i da školski odbor nije obavešten o ovom događaju, iako se odigrao pre mesec i po dana.
Ovaj slučaj pokrenuo je lavinu pitanja i dilema da li učitelji imaju pravo da se tako ponašaju prema deci. Ali, niko da se zapita da li nam dolaze generacije nevaspitanih i obesnih đaka koje štite uticajni roditelji i gde je granica tolerancije koju prosvetni radnici ne smeju da prekorače. Krivica je uvek na njima. Podrška roditelja Nadici Ilić najbolje govori o tome da je postupak učiteljice bio opravdan, iako ne po propisima.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=101531&datum=2007-03-23
 
Ово је само још један пример како се просветни радници иживљавају над малом и незаштићеном децом. Сведоци смо како се просветари иживљавају над децом, па нам осаје да се запитамо да ли је паметно да учитељи и учитељице, наставници и професори у опшште долазе у додир са нашом децом.
Наиме можда би најбоље било да се укине просвета, те да поједини родитељи сами школују и предају деци у школама.
Астрашњени и перверзни професори диљем света насрћу на ученике, и лично сматрам да је ова влада крива што је дозволила уплив просвете у школама!
Посебно је индикативно да је просветни радник који ј еошамарио дете- жена.
Постављамо питање, да ми, савесни грађани напредних европских схватања, и усмерени на евроатланске интеграције, дакле, ми покренемо питање да се женама одузму мајчинска права.
Очигледно је да је ова учитељица, а по полу жена, малтретаирала дете у школи. Ко зна шта жене раде кући са децом!
Можда и кући шамарају децу? Ужас!
Након истеривања злих свештеника из школе, који не раде ништа друго до злоствљају нашу јадну и европски усмерену децу која желе својој земљи улазак у НАТО и ЕУ, дакле када истерамо попове из школа, а касниј еиз цркви, одмах забранимо било какав додир просветним радницима, тим крволоцима наше деце, било какав додир с анашом децом.
Даље, хитно треба спровести истрагу у којој главну реч треба да воде припадници Невладиних организација, каква је уопште улога мајке у материнству, те да се мајке, одмах одстране из породица, пошто је очигледно да физички злостављају децу по тако јавним институцијама као што је школа.
Дакле, одстранити попове, учитеље и мајке из живота наше деце, ради боље и квалитетније европске изобразбе.. мхмхм... хоћу рећи образовања.
Покренимо акције:
"Црвке без свештеника" (У сарадњи са Хашимом Тачијем)
"Школе особођене од учитеља"
"Избаци мајку из породице!"

За слободну и евроатлански интегрисану Србију!

:)
 
Naravno da nemaju pravo.
Medjutim, samo jedan mali primer- svojim ocima videla.
Majka dovodi dete u predskolsko- prvi dan.
Dete se otima, nece da udje, dere se, uciteljica prilazi i mazi ga po glavi, pokusava da ga ohrabi, da bi se decak okrenuo ka njoj i sutno je cipelom pri tome govoreci svakave psovke zacinjene sa MARSH!
Majka je na sve to rekla: Nemoj biti tako "nestashan", ljubavi....
 
*BILJA*:
Naravno da nemaju pravo.
Medjutim, samo jedan mali primer- svojim ocima videla.
Majka dovodi dete u predskolsko- prvi dan.
Dete se otima, nece da udje, dere se, uciteljica prilazi i mazi ga po glavi, pokusava da ga ohrabi, da bi se decak okrenuo ka njoj i sutno je cipelom pri tome govoreci svakave psovke zacinjene sa MARSH!
Majka je na sve to rekla: Nemoj biti tako "nestashan", ljubavi....

Прочитај секице први коментар који сам написао, онај километарски, то је био сарказам:)

Отворио сам тему и само чекам либерале који увек нападају свештенство како малтретира децу да ли ће сада да нападне учитељицу.
 
*BILJA*:
Naravno da nemaju pravo.
Medjutim, samo jedan mali primer- svojim ocima videla.
Majka dovodi dete u predskolsko- prvi dan.
Dete se otima, nece da udje, dere se, uciteljica prilazi i mazi ga po glavi, pokusava da ga ohrabi, da bi se decak okrenuo ka njoj i sutno je cipelom pri tome govoreci svakave psovke zacinjene sa MARSH!
Majka je na sve to rekla: Nemoj biti tako "nestashan", ljubavi....

Да се ја питам учитељице би имале право да ошамаре дете, али и родитеља!
 
Што каже Јомини, не знамо још о чему је реч, тако да је прерано доносити неке закључке. Али да има неваспитане и безобразне деце и то је чињеница. Пре неко вече сам видела на ТВ, како су суспендовали неког професора (човека шест месеци пред пензијом), зато што је чупнуо за косу неког клипана који га је гађао кредом!? Еј бре, гађати професора кредом, или било чим свеједно!
Ево, малочас на подфоруму Позориште, на теми Балет, учесник-ца Хонолулу је причајући о балетској представи "Ромео и Јулија" у СНП-у, између осталог написала и ово:
..................................................................................................................................
Povrh svega su doveli neke skole da gledaju predsvavu- gadjali su orkestar kamenjem pa je predstava kasnila 20 minuta.A ni to nije sve- celu predstavu su dobacivali i ometali tako da misi mogao lepo ni da pratis sta se desava na sceni.Sve u svemu cela predstava i izvadjenje je ostavilo prilicno los utisak tako da ne verujem da cu ici da gledam ponovo.
 
Alekasandar2:
Да се ја питам учитељице би имале право да ошамаре дете, али и родитеља!

i je se slazem!ne treba dete istuci ali malo "cuske"je potrebno.
ma deca nemaju srama niti imalo osecaja da postuju starije.za to su naravno krivi roditelji.
znam po sebi jer sam i ja bio neobuzdan i buntovan od malena.
tu nema univerzalnog leka.
jedan primer:ide starija baka ulicom i vidi kako se dvoje (3-4 razred)tuku na ulici.ona ih opomene recima:nemojte se tuci nije lepo.a mali uzvrati gledaj svoja posla matora kur**vo i sl.i jos je i pljunuo zenu(da ne kazem da su se obojica udruzili protiv babe)
i ko je ovde kriv???
 
nda..imam nekog rodjaka,ima oko pet godina valjda.
klinac kako vidi druge ljude,skoci na njih,krene da ih grize,sutira i stipa :shock: svaki put posle nesretnog susreta sa njim imam rane po rukama i modrice na cevanici od malog debila.
sto je najgore ne znam kako da se branim,a da ga ne povredim,jer da mu opalim samarcinu zalepio bi se za zid..a njegova mama se sve vreme smeska i vise kako joj se sin socijalizuje :shock: zlato malo,vala bas :?

takve nevaspitane dece je jako mnogo...ako nece na milu da se smiri mora na silu...ne da ga premlatis nego cisto da ga cusnes malo.na kraju krajeva i ja sam dobijala batine kad sam bila bezobrazna pa mi nista ne fali.najgore je povladjivati konstantno deci,tako pravis retardiranu i nesposobnu naciju naviknutu da drugi rade za njega i da ga slusaju...tuzno je kako generacije sve manje imaju potencijala a sve misle da urade po principu jacih misica...i sto je jos gore,ta dramaticna promena,nepostovanje i arogancija se tako naprasno desila :shock:
 
bila sam mala i dobro je da su me roditelji tukli i disciplinovali,jer da nisu bila bih divljak.
a za neke stvari je trebalo i vise jer sad ne mogu da prezalim sto su mi popustali...bolje da sam ih vise mrzela a da su me vise naucili,nego sto su mi povladjivali na ustrb nekih drugih stvari...
decu treba strogo vaspitavati dok su tabule rase,vise ce uspeti da urade u zivotu.
 
Тврдим да 90% родитеља заступа "презаштитнички" став према сопственој деци. Мотиви су ми познати али ефекти су контрапродуктивни. На родитељским састанцима, мојој деци, био сам увек црна овца међу родитељима, јер сви други су им били криви осим своје деце ... И за незнање, и понашање ... Да не говорим о сталном заступању "лакшег програма" ...
 

Back
Top