Trejsi Ševalije - Plameni sjaj

briana

Početnik
Poruka
32
konačno se pojavila!!!
ne mogu da verujem. izdanje je fenomenalno. korice neverovatne!
još nešto, kad sam kupila knjigu uz nju sam dobila i svitak sa pesmom vilijema blejka BOLNA RUŽA.
stvarno sam pod utiskom.
krenula sam sa čitanjem. za sad je fenomenalna, a kako izgleda biće samo bolja!

kad samo pomislim da zamalo da se nikad ne upoznam sa trejsi, jer sam prvo gledala onaj bezvezni film devojka sa bisernom minđušom, pa tek onda, sasvim slučajno, uzela knjigu.

koji bi to PROPUST bio!

evo kako izgleda sinopsis.
uživajte.

London, godina 1792. Porodica Kelavej seli se iz dobroćudnog dorsetskog sela u metež pretrpanog, nemilosrdnog grada. Dolaze progonjeni užasnim gubitkom, satrveni udarcem koji samo potpuno novi život može da ublaži. Usred grada napetog zbog sve krvavije Francuske revolucije stvara se neobična veza između Džema, najmlađeg sina Kelavejovih, i iskusne Londonke Megi Baterfild. Njihovo prijateljstvo dobija dramatičan tok kada se upetljaju u život svog suseda, štampara, pesnika i revolucionara Vilijema Blejka. On sprovodi Džema i Megi kroz nepredvidivi, burni prelaz od nevinosti do iskustva. Njihovo putovanje nadahnuće Blejka da stvori svoje najčarobnije delo.
 
prosto porazno da trejsi ševalije bude najčitaniji pisac u srbiji........."imala je crvenu kosu kao ljubav".....lool.......... svidja mi se to za svitak, pravi marketinški potez...... sledeći put će da pokloni fen za kosu za hiljadu najbržih kupaca..... : )
 
moonja:
prosto porazno da trejsi ševalije bude najčitaniji pisac u srbiji........."imala je crvenu kosu kao ljubav".....lool.......... svidja mi se to za svitak, pravi marketinški potez...... sledeći put će da pokloni fen za kosu za hiljadu najbržih kupaca..... : )
Ja se slazem. Nisam ni znala da je BAS najcitaniji pisac, ali komentari mojih prijatelja su vise nego pozitivni. Na mene nije ostavila nikakav utisak...Prosek. Devojka s bisernom mindjusom jeste zanimljiva prica, ali cak ni likovi nisu dovrseni....
 
laguna zbog ogromnog uspeha njehin knjiga kod nas......ima exclusiv. pravo da dobija rukopis medju prvima....plameni sjaj...sve hoću da napišem "tajanstveni plamen kraljice loane" ljosin...jel da da liči naslov? knjiga je objav. u isto vreme kada i u americi........istog dana................
možete i da pišete trejsi....odgovoriće vam....imate privlegiju kod nje zbog toga što ste iz srbije.........najozbiljnije ..........
 
laguna zbog ogromnog uspeha njehin knjiga kod nas......ima exclusiv. pravo da dobija rukopis medju prvima....plameni sjaj...sve hoću da napišem "tajanstveni plamen kraljice loane" ljosin...jel da da liči naslov? knjiga je objav. u isto vreme kada i u americi........istog dana................
možete i da pišete trejsi....odgovoriće vam....imate privlegiju kod nje zbog toga što ste iz srbije.........najozbiljnije ..........

Tajanstveni plamen kraljice Loane teško da je Ljosin. Probaj sa Umberto Eko... ;)
 
Pa, pročitala sam sva Trejsina djela, i moje lično mišljenje o "Plamenom sjaju" ne bi bilo pretjerano visoko... Knjiga je OK, ali Trejsi može svakako to da odradi bolje... Kad se uporedi "Devičanski plavo" i "Plameni sjaj", svakako ispada čudno da su obe knjige od istog pisca.
U svakom slučaju, Trejsi svakako toplo preporučujem svima :)
 

Back
Top