Deklaracija mladih o budućnosti

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Deklaracija mladih iz bivše SFRJ

Beograd -- Mladi LDP-a, Liberala BiH i Hrvatske narodne stranke predstavili zajedničku Deklaraciju o budućnosti Zapadnog Balkana.

Ta deklaracija poziva na distanciranje od politike rata, prihvatanje društvene odgovornosti za rat i usvajanje vrednosti savremenog sveta.

Predsednik mladih LDP-a Marko Živković poručio je da je integracija u regionu preduslov za približavanje Evropskoj uniji.

"Mladi u svim državama SFRJ su idealni da bi ostvarili tu akciju. Oni u svojim zemljama moraju da postanu suštinski faktor odlučivanja, a da ne služe samo za lepljenje stranačkih plakata", rekao je Živković.

Edin Čolić iz LBIH naglašava da cilj dokumenta nije objavljivanje u novinama. "Naš cilj je da građanima u svojim zemljama otvorimo mogućnost da imaju političku liberalnu alternativu. Moramo da se distanciramo od rata i politike koja je do njega dovela i da idemo napred", rekao je Čolić.

Prema rečima glavnog ekretara HNS-a Slavena Klobučara, važno je da narodi u Srbiji, Hrvatskoj i BiH sami sebi priznaju šta se desilo. "Nacionalizam i netolerancija na ovim prostorima više nigde ne vode", dodao je Klobučar.

Deklaracija mladih tri stranke iz regiona biće poslata vladama Srbije, BiH i Hrvatske, ali i vladama zemalja EU.

9123609824603c5c6330cb867943770.jpg


DEKLARACIJA MLADIH O BUDUĆNOSTI ZAPADNOG BALKANA


Mi, mladi ljudi, se javno distanciramo od politika koje su dovele do zločina na prostoru zapadnog Balkana i borićemo se protiv onih koji i dalje slede takve politike. Ratovi vođeni tokom devedesetih godina 20.veka imaju za posledicu da nekada najrazvijenije države istočne Evrope danas predstavljaju najnerazvijenija društva u Evropi. U vremenu procesa integracije, stvaranja zajedničkog tržišta, mobilnosti ljudi i kapitala, univerzalnog sistema bezbednosti i obrazovanja naša društva su poslednja koja se tom procesu priključuju. Nacionalizam, ratno nasleđe, problemi pri suočavanju sa prošlošću su glavne prepreke kako razvoja međudržavnih odnosa na Balkanu tako i daljem uključivanju regiona u EU. Prihvatanje vrednosti razvijenog sveta i Evrope je preduslov zajedničkog života i saradnje. Ključnu ulogu u izgradnju zajedničke budućnosti unutar regiona zasnovane na temeljima evropskog sistema vrednosti i napretka imaju mladi.

Postkonfliktna društva moraju kao osnovu za nov početak da imaju ostvarivanje načela tranzicione pravde i vladavine prava. U procesu građenja zajedničke budućnosti prvi korak predstavljaju vraćanje digniteta žrtvama, individualizacija krivice i prihvatanje društvene odgovornosti za ratove kroz proces suočavanja. To za naša društva ne predstavlja obavezu već potrebu. Glavni saveznik u tom procesu su institucije međunarodne zajednice. Upravo je međunarodna zajednica otvarala teme sa kojima naša društva nisu bila spremna i sposobna da se sama suoče. Ovo je jedini način za nov početak u građenju odnosa među našim društvima.

Povezivanja predstavlja osnov funkcionisanja modernog sveta. Naš region ne može biti izuzetak. Saradnja nije samo stvar državnih interesa već je to i interes svakog pojedinca. Brisanje granica, sloboda kretanja, ekonomska saradnja, razmena studenata moraju postati standard života na Balkanu. Svaki stanovnik našeg regiona treba da bude pripadnik jedne šire zajednice Balkanskih i evropskih naroda. Ti ciljevi su lako prepoznatljivi za sve građane i građanke naših država.

Učešće mladih u izgradnji budućnosti predstavlja temelj ovog procesa. Mladi nisu samo nosioci izgradnje razvijenih društava na Balkanu već predstavljaju i one koji ovim procesom grade svoju budućnost. To učešće obezbeđuje premošćavanje jaza devedesetih. Samo mladi ljudi, neopterećeni prošlošću mogu graditi zajedničku budućnost. Povezivanje mladih u regionu, zauzimanje zajedničkih stavova po političkim pitanjima i uticaj na donosioce odluka i državne i međunarodne institucije predstavlja pravac budućeg delovanja mladih Hrvatske, Bosne i Srbije ka zajedničkom cilju.

Put u EU je put prihvatanja evropskog sistema vrednosti i mladi su spremni i sposobni da budu lideri na tom putu. Zajednički stav mladih Balkana o problemima i političkim pitanjima koja stoje pred regionom je osnov za buduće delovanje. Ova deklaracija je samo početak izgradnje nove politike na Balkanu u ostvarenju ciljeva i ideja koje svi delimo.
 
150px-Hitlerjugend_Allgemeine_Flagge.svg.png


Hitlerjugend

Хитлерјугенд је био организован на бази локалних ћелија. такве ћелије имале су недељне састанке на којима су изучаване разне нацистичке доктрине од стране старијих припадника Хитлерјугенда. Регионалне вође Хитлерјугенда често су организовали скупове и вежбе, у којима би неколико десетина припадника Хитлерјугенда учествовало.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hitler_Youth

Иначе по Адолфу Хитлеру кривица јевреја је била "Злочин против Нове Европе", идеалне европе по Адолфу Хитлеру у којој није било места за назадне елементе и Јевреје, самим својим постојањем, вером, и обичајима Јевреји су пркосили "Новој Европи" и у њој није било места за њих.

Тако ми ви либерали миришете на те што су нас прогањали 30-их година...
 
kami83:
A Pravoslavna crkva onda nije osnovana na bazi lokalnih celija?

Mislim da se ti kao Jevrej,treba mnogo vise da plasis od Nikolajevih sledbenika,nego od Cede...
misli o tome...

Мислим да је поређење Православне цркве и нацистичке организације крајње гнусно и једино се може очекивати од Либерала.

Поредити хладнокрвно убиство 6,000,000 Јевреја и 1,000,000 Срба од стране хитлера са Хришћанском црквом је злочин сам по себи.
 
Porediti nacisticku ideologiju sa idologijom koja je izgradila modernu Evropu je mnogo vise od zlocina... A da ne pricam o idiotizmu takvog misljenja...

Znam da je tebi to tesko da prihvatis,ali za evropski identitet je liberalizam mnogo vazniji od hriscanstva...

misli i o tome...A ipak misli i o Nikolaju, i o Ljoticu,i o vezi izmedju njih.
 
kami83:
Porediti nacisticku ideologiju sa idologijom koja je izgradila modernu Evropu je mnogo vise od zlocina... A da ne pricam o idiotizmu takvog misljenja...

Znam da je tebi to tesko da prihvatis,ali za evropski identitet je liberalizam mnogo vazniji od hriscanstva...

misli i o tome...A ipak misli i o Nikolaju, i o Ljoticu,i o vezi izmedju njih.

То сте исто причали када сте у име Нове Европе гурали Јевреје у конц логоре.
Како нацистички звучи: "evropski identitet je liberalizam mnogo vazniji od hriscanstva..."

Уједињена Европа је Хитлерово чедо, европске војне снаге Вафен СС, биле су сачињене од мноштва народа Европе.

А и распитај се да је Хитлер исто као и ти желео да жртвује Хришћанство Новом Европском поретку...
 
Koliko ja vidim, mladi LDPa prave mrežu prijtelj među susedima, povezuju se i vode jednu novu poliku. To Srbovima nikako ne odgovara jer ostaju polako usamljeni u blatu u koje bi hteli sve Srbe da uvuku.:lol:

Duh tamo još nisi stigao da pretiš klanjem, niti da demonstrativno odeš sa foruma, ali polako se približavaš kao i ovde. Na forumu DO si ostao legenda... Kako ono beše "ima da pojedete sva g... koja ste israli. A ti Eraserheadu posebno"... Kakav je to napad histerije jednog tridesetogodišnjaka koga su napunili klinci samo bio. :lol:
 
Alekasandar2:
То сте исто причали када сте у име Нове Европе гурали Јевреје у конц логоре.
Како нацистички звучи: "evropski identitet je liberalizam mnogo vazniji od hriscanstva..."

Уједињена Европа је Хитлерово чедо, европске војне снаге Вафен СС, биле су сачињене од мноштва народа Европе.

А и распитај се да је Хитлер исто као и ти желео да жртвује Хришћанство Новом Европском поретку...


He he,zaista si mnogo naivan:) Da liberalizam jeste vazniji za Evropu od Hriscanstva,nemam nameru da ti ovde pisem o razvoju i jednog i drugog,a sto se antisemitizma tice,raspitaj se malo o ranom hriscanstvu,o prvim svetim ocima,pa mozda i naucis koliko je antisemitizam duboko ukorenjen u hriscanskoj istoriji..

Sto se tice Hitlera i ujedinjene Evrope-nisam znao da je Hugo Grocijus u nezavisnoj Nizozemskoj pre 500 godina bio pripadnik Hitlerove omladine,ali vidis,covek svasta nauci na internetu...

A nemoj ti da se mnogo plasis liberala,oni uopste nece da uniste hriscanstvo vec ce sve religije izjednaciti u njihovim pravima. Ti kao Hriscanin ne mozes da imas veca verska prava od nekog ko veruje u npr. bogove sa Olimpa,jer bi u suprotnom ziveli u fasistickom svetu.
 
kami83:
A Pravoslavna crkva onda nije osnovana na bazi lokalnih celija?

Mislim da se ti kao Jevrej,treba mnogo vise da plasis od Nikolajevih sledbenika,nego od Cede...
misli o tome...

Јаооооо......па ти си луд, јбт. а ја мислиЈо да расправљам са тобом....


Beleška o vl. Nikolaju Velimiroviću


Vladika Nikolaj Velimirović je rođen 1880 g. u selu Lelići, iznad Valjeva, gde je učio osnovnu školu. Posle završene gimnazije u Valjevu i Bogoslovije u Beogradu (1902) učiteljevao je u Dračiću i Leskovcima kod Valjeva, a 1903. i 1904. g. u Herceg Novom. Od 1904. do 1909 g. studirao je u Švajcarskoj, Nemačkoj, Engleskoj i Rusiji. Teologiju je doktorirao na Univerzitetu u Bernu, a filosofiju na Oksfordu. Po povratku u Srbiju zamonašio se, a potom je postavljen za profesora Beogradske Bogoslovije, gde je predavao filosofiju, psihologiju, logiku, istoriju i strane jezike.

Za vreme Prvog svetskog rata, u najkritičnijem trenutku, vlada Srbije šalje Nikolaja u Ameriku i Englesku u diplomatsku misiju, da objašnjava pravi smisao srpske borbe.

Godine 1919. Nikolaj je izabran za episkopa žičkog, a potom je premešten u Ohrid gde je ostao do 1934. g. kad se vratio u Žiču.

Zbog njegovog ugleda i uticaja Nemci su ga odmah po okupaciji Srbije uhapsili i zatvorili u manastir Ljubostinju, zatim u manastir Vojlovicu i najzad, zajedno sa patrijarhom Gavrilom Dožićem, sproveli u Dahau.

Kad se rat završio, Nikolaj je otišao u Ameriku. Umro je 18. marta 1958. g. u Pensilvaniji gde je bio rektor i profesor Ruske bogoslovije. Iz porte manastira Sv. Save u Libertvilu kod Čikaga, gde je bio sahranjen, njegove mošti prenete su u Lelić, dne 12. maja 1991. godine.


********************************
Ово ти је најкраћа могућа биографија - а о његовим књижевним и теолошким делима нећу - јер не би могло да стане на више страница. Осим тога он је
од стране СПЦ хиротонисан као СВЕТИ ВЛАДИКА НИКОЛАЈ - и вређајући њега
вређаш оне које верници поштују као своје светитеље...

 
Bravo Mito-sada pronadji njegove antisemitske tekstove,pa ih lepo procitaj,i raspitaj se kakva je veze izmedju njega i Ljotica... Ja apsolutno ne zelim da se raspravljam sa tobom,gde bi vrhunski dokaz protiv postojanja antisemitskih tekstova bio taj da je on bio u Dahauu...Pa ste bre ti mislis da sam ja ovde neka napaljena LDP-ovska budala,koja nista nije procitala? Mito,ja sam se raspravljao i sa mnogo nacitanijim nacionalistima nego sto si ti,tako da vec unapred znam na sta ces mi odgovoriti na svaki moj post.

A sto se tice vredjanja vernika,oni mene vredjaju kada mi naklapaju svakakve gluposti o liberalizmu,pa mi nije jasno zasto su ti njihova prava vaznija od mojih?
 
Eraserhead:
Koliko ja vidim, mladi LDPa prave mrežu prijtelj među susedima, povezuju se i vode jednu novu poliku. To Srbovima nikako ne odgovara jer ostaju polako usamljeni u blatu u koje bi hteli sve Srbe da uvuku.:lol:

Немачка наци пропаганда причала је о пријатељству међу европским народима у борби против Јевреја/комуниста/Руса, хиљаде и хиљаде европљана је приступило Вафен СС-у ради "Пријатељске борбе против комунизма"
 
kami83:
He he,zaista si mnogo naivan:) Da liberalizam jeste vazniji za Evropu od Hriscanstva,nemam nameru da ti ovde pisem o razvoju i jednog i drugog,a sto se antisemitizma tice,raspitaj se malo o ranom hriscanstvu,o prvim svetim ocima,pa mozda i naucis koliko je antisemitizam duboko ukorenjen u hriscanskoj istoriji..

Sto se tice Hitlera i ujedinjene Evrope-nisam znao da je Hugo Grocijus u nezavisnoj Nizozemskoj pre 500 godina bio pripadnik Hitlerove omladine,ali vidis,covek svasta nauci na internetu...

A nemoj ti da se mnogo plasis liberala,oni uopste nece da uniste hriscanstvo vec ce sve religije izjednaciti u njihovim pravima. Ti kao Hriscanin ne mozes da imas veca verska prava od nekog ko veruje u npr. bogove sa Olimpa,jer bi u suprotnom ziveli u fasistickom svetu.


Смејеш се смрти милиона људи?
Трабуњаш о томе да су Хришћанство и старогрчка религија исте?

Дечко, то ссе зове фашизам.
 
Ne,to se zove podjednaka prava za sve religije u modernoj Evropi. Znaci ako ja hocu da verujem u ovu tastaturu kao najvisem entitetu,ko si pa ti da mi kazes da ti koji verujes u jedan entitet koji je sa filozofske strane dosta diskutabilan, da mi kazes da si bolji od mene??
 
kami83:
Ne,to se zove podjednaka prava za sve religije u modernoj Evropi. Znaci ako ja hocu da verujem u ovu tastaturu kao najvisem entitetu,ko si pa ti da mi kazes da ti koji verujes u jedan entitet koji je sa filozofske strane dosta diskutabilan, da mi kazes da si bolji od mene??

То се зове фашизам.

тако су нацисти почели да поостовећују старе нордијске богове и на крају измислили сопствену религију, посебно друштво "тула" и СС...

На правом сте путу, Либерали, смо наставите, а То што мрзите нас и Србе, па ништа ново.
 
kami83:
Kao sto sam ti vec rekao,raspitaj se malo o istorijskim korenima hriscanstva, pravoslavce... pa onda mozemo da pricamo o tome ko je antisemita...

Ко ти реко да сам Православац? Ти ме називаш Православцем у пежоративном смислу?
А Које сти ти религије?

"Православче" зашто си ме тако назвао? Јал то рецидив "од "Јуден" или "Жидове" коко сте говорили у другом светском рату?

Говор мржње, чист доказ либерал-нацизма
 
kami83:
Bravo Mito-sada pronadji njegove antisemitske tekstove,pa ih lepo procitaj,i raspitaj se kakva je veze izmedju njega i Ljotica... Ja apsolutno ne zelim da se raspravljam sa tobom,gde bi vrhunski dokaz protiv postojanja antisemitskih tekstova bio taj da je on bio u Dahauu...Pa ste bre ti mislis da sam ja ovde neka napaljena LDP-ovska budala,koja nista nije procitala? Mito,ja sam se raspravljao i sa mnogo nacitanijim nacionalistima nego sto si ti,tako da vec unapred znam na sta ces mi odgovoriti na svaki moj post.

A sto se tice vredjanja vernika,oni mene vredjaju kada mi naklapaju svakakve gluposti o liberalizmu,pa mi nije jasno zasto su ti njihova prava vaznija od mojih?

Па шта ако је писао "антисемитске" текстове. Прво и основно треба да знаш да многи православни теолози замерају Јеврејима што су разапели Исуса Христоса, то је нормално а ти ту литературу очигледно не познајеш ... али не можеш ти да текст једног високообразованог теолога којим грди Јевреје због Христа у кога ми верујемо КАО СИНА БОЖИЈЕГ да поистовећујеш и стављаш у исту раван са политичким или политикантским дебилима којима и сам припадаш и да ЊЕГОВО ЖИВОТНО И ТЕОЛОШКО ДЕЛО СВУЧЕШ НА "АНТИСЕМИТИЗАМ". И ја сто пута кажем милион ружних речи на рачун Чивута - али какве то благе везе има са антисемитизмом. Ја никада ни једнога од њих не бих уништио или му одузео живот, или имовину дилејо једна. Али, хоћу и желим да им сручим у лице оно што мислим да раде лоше.

Ти вређаш Св.владику Николаја а самим тим и све вернике СПЦ - што је по закону кажњиво - а нигде не пише да је кажњиво вређати либерализам! И бар када би био доследан и ти и твоја секта, па када вређаш Николаја због неких текстова против Чивута да прошириш и на Римског Папу. А ЗАШТО НЕ ВРЕЂАШ РИМСКОГ ПАПУ КОЈИ ЈЕ НЕДВОСМИСЛЕНО БИО ХИТЛЕРЈУНГОВАЦ, И ТО НЕ ПОРИЧЕ... јбт. да ли је то нормално???
 
Za svaku pohvalu
Ovi mladi ljudi potvrdjuju staro pravilo "NA MLADJIMA SVET OSTAJE" i prava je sreca za jedno drushtvo imati ih, narochito ovde, gde su pomerene granice "zdravog razuma" pa se ovakva deklaracija tumachi kao fashizam. To samo govori koliko je ovo drushtvo bolesno, pa stoga ovakva inicijativa zasluzuje podrshku i pohvalu.
BRAVO
 
kami83:
I hajde neka mi neko objasni kako vi to konkretno zamisljate da u drzavi imate veca prava od pripadnika drugih religija?

Прво, необразовани човече, мораш да савладаш азбуку појмова и да знаш :

1. Шта је религија ?

2. Шта је Црква ?

3. Шта су верске заједнице ?

4. Шта су секте ?

п.с. У нашој земљи су све традиционалне вере тј.религије изједначене и то по Закону, у чему је твој проблем? А то што СПЦ има највише верника - то надам се није проблем :lol:
 

Back
Top