Ziva u organizmu?

neven

Aktivan član
Poruka
1.383
Danas sam imao tu nesrecu da razbijem toplomer.Pukao mu je samo vrh i iz njega su izletele neke male sive kuglice,medjutim one nisu pokretene.Interesuje me da li postoji mogucnost da ziva (tacnije te kuglice) udje u organizam i preko tkanine?Sta ziva moze da uradi organizmu?Da li se nekako moze izvaditi?Da li je istina da joj doktori nista ne mogu?
Cini mi se da mi jedan deo stopala trne pa me interesuje kako se moze prepoznati da li mi je ziva uopste usla?Unapred hvala na odgovorima.
 
Opusti se ,nije ti nista...jos se niko nije otrovao zivom iz toplomera.
Trovanje zivom postoji ali u industriji,nisi progutao te kuglice?
U svakom slucaju to trnjenje noge ne bi imalo veze sa trovanjem zivom.
Da si se nagutao zivinih gasova,ili je uneo oralno simptomi bi bili metalan ukus,zedj,bolovi u trbuhu,krvave stolice,gubitak mokrenja...
Lecenje je izazivanje povracanje i ispiranje zeluca sto pre posebnim rastvorima,i dijaliza.

E sad posto sam ti to objasnila molim te nemoj da pocnes da tripujes da si se otrovao.
 
dr:
Opusti se ,nije ti nista...jos se niko nije otrovao zivom iz toplomera.
Trovanje zivom postoji ali u industriji,nisi progutao te kuglice?
U svakom slucaju to trnjenje noge ne bi imalo veze sa trovanjem zivom.
Da si se nagutao zivinih gasova,ili je uneo oralno simptomi bi bili metalan ukus,zedj,bolovi u trbuhu,krvave stolice,gubitak mokrenja...
Lecenje je izazivanje povracanje i ispiranje zeluca sto pre posebnim rastvorima,i dijaliza.

E sad posto sam ti to objasnila molim te nemoj da pocnes da tripujes da si se otrovao.
e hvala na odgovoru.ma ja sam i mislio da je utrnulost noge samo moja podsvest ali nisam bio bas siguran....jos sam cuo neku pricu kako su nekoj babi :lol: :lol: zubi poispadali od zive pa jos da joj lekari nisu pomogli i to sve od toplomera.... :roll:
ma jok nisam ja lud da jedem te kuglice :D
opet hvala na odgovoru
 
Ako se PROGUTA nije strasno jer se ziva tek 0.1% resorbuje na taj nacin. ;)
Kontakt preko koze isto nije opasan ali je opasno ako se udahnu isparenja zive! Radim neki seminarski za fax. tema `trovanje zivom` pa sam zato u ovoj temi :) Pozz...
 

Back
Top