Matematicari Javite Se !

  • Začetnik teme Vlamarcan
  • Datum pokretanja
Pa, valjda prvo pomisle da imate smisla za matematiku, da ste pametni i sl. E a onda im nije jasno zasto (tako pametni i vredni) niste upisali neki "profitabilniji" fakulet.
Ja vas gotivim (iako ne stud. matematiku) jer imate najmirniju citaonicu na bg-univerzitetu. Onako se potpuno udubite u te vase zadatke i dokaze i ne mrdate satima.
 
Svako ima afinitet prema necemu i sad, u ljudskoj je prirodi da te gledaju cudno ako si matematicar a zavide ti ako znas da pjevas i sl. Razumijem to jer sam imala slicnih problema u osnovnoj jer sam isla na takmicenja iz matematike, istina protiv svoje volje. Puno je manje ljudi koji razumiju matematiku i ide im od ruke i zato oni ostali ne mogu da shvate kako neko moze da se muci sa nerjesivim zadacima, a to ustvari uopste nije onako kako njima izgleda!
 
Matematika poseduje lepotu koju ne mogu razumeti svi,samim tim ljudi odmah matematicare svrstaju u grupu cudaka koji neprofitabilno trose vreme...u svakom slucaju i nije lose biti matematicar kad si dosledan,precizan,konkretan,rasejan,nekad grubo iskren ili namcorast,svi ti oproste jer ti si MATEMATICAR:))
P.S. matematicari imaju prednost jer su sa one strane pogleda kad nekom kazes cime se bavis....kakve sve face ljudi naprave,od kiselog osmeha do bolnog grca ...pa sta ce ti to u zivotu!!!
U svakom slucaju smo unikati. :shock:
 
mathholik:
Eto, vidis da uvek postoji neko jos ludji :shock:
drago mi je zbog toga!!!! :lol:

inace,ja se jako mucim. na prvoj sam godini,i totalno sam zbunjena i sludjena,tesko mi ide,a jos teze mi je da sednem i da ucim. nisam dala nijedan ispit u junu,a u septembru sam prijavila analiticku geometriju i programiranje. ne znam kako cu . imas li neki savet kako da uspesno spremim ova dva ispita?????? :shock: :shock: :shock:
 
Moram reci da sam se registrovao samo da bih pozdravio sve matematicare. Za sada samo toliko.

p.s. Ne znam zasto se bavite pitanjem da ljudi misle o nama kao "ludacima" i sl. Meni bas to tako ne izgleda. Cak mislim da mi muskarci imamo vecu prodju kod devojaka bas zbog te predrasude o kojoj pricamo. Ako znas sta radis i ako si faca na ovaj ili onaj nacin napravis vecu kontrast izmedju predrasude i onoga sto jesi (ma kakav bio), nego sto bi napravio bez predrasude. A sve je u kontrastima ove ili one vrste. Mislim da smo cak povlasceni!! A ko na kraju i ne voli pametne devojke pa i muskarce?? Ako ih ima takvi nam ne trebaju, zar ne?
 
Anonymous:
Da li postoji neko "profitabilno" zanimanje sa zavrsenim PMF-om ???
Posto mi matematika najbolje ide, pa me zanima da li se isplati studirati je :roll:

u koliko ti stvarno ide matematika,slobodno upisi ovaj fax,jer ces uvek naci neki posao,a sad sto se tice profitabilnosti......to sve zavisi od tebe i spleta okolnosti...
 
Pa vecina ljudi nezna sta je prava stvar. Vidim ove godine dosta je mesta ostalo na prirodnim fakultetima, svi redom upisuju jezike, prava, i ekonomiju. Poslednje sto treba ovoj zemlji su jos pravnika i ekonomista.
 
4 matholik: na kom si smeru na postdiplomskim?
Inace, i ja sam na postdiplomskim i kada bih ponovo upisivao fakultet bila bi to matematika. Ne treba se puno obazirati na pitanja o normalnosti onih koji studiraju matematiku. Sto rece M. Markovic matematika je oblast izmedju filozofije i nauke!

P.S. Sto se posla tice, uglavnom se dobar posao moze naci, ali se sve svodi na programiranje, web dizajn, odrzavanje mreza i sl. Sto se tice primenjene matematike, posla ima , ali se ne moze nazvati sjajnim (mislim na materijalni aspekt).
 
Anonymous:
Anonymous:
Zdravo ljudi zavrsavam Matematicku gimnaziju i nameravam da upisem PMF odsek programiranje i zanima me kako je tamo?

Ima puno diferencijabilnih devojaka :twisted:
Neka ti dve ovde prisutne razjasne ako ti nije jasno :twisted: :twisted:

Sta mislis da idem u tu skolu a da ne znam sta to znaci :? :?: :!: E pa onda nista ne znas o njoj. A za devojke bih pre reko da su konvergentne jer su monotone i ogranicene :wink:
 

Back
Top