vaginalete

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gost
Pitanje za Dr.
Kako se koriste vaginalete? Ginekolog mi je prepisao vaginalete na bazi kantariona, ali nikada ih nisam koristila a nema nikakvo uputstvo za primenu, pa me zanima, jer kada sam dosla kuci i videla sam da su "cudno" upakovane. Unapred hvala vredna Doktorice!
 
E ovako,posto su na bazi ulja one se brzo tope tako da ih moras drzati u frizideru.Uvece kad se istusiras,izvadis iz frizidera otpakujes sto brze,da ti se ne bi istopile u ruci i gurnes sto dublje mozes u vaginu.Stavis jedan denevni ulozak da ti se ne bi ves uprljao mnogo u toku noci i u krevet na spavanje.
One su malo zeznuto pakovane pa ti je moj savet da makazicama iseces donji deo i malo sa strane tik uz vaginaletu kako bi je lakse otvorila.
 
Ja nisam dr. ali bih ti rado dala savet kako da ih koristiš s obzirom da ih ja koristim s vremen na vreme.
Sa više strana od lekara dobila sam savet od lekara da ih treba koristiti preventivno s vremena na vreme s obzirom da sam osetljiva i da mi se pojavila ranica na materici, mada kažu da je to pojava koja je česta kod dosta žena ali da je naravno treba pratiti.
Vaginalete na bazi kantarionovog ulja su veoma dobre za rešavanje problema belog pranja kao i ovakog problema koji ja imam. U stvari sama ta ranica izaziva pojavu pojačanog sekreta.
Treba da ih koristiš između ciklusa uveče pred spavanje jer se tako najbolji efekat dobija jer je položaj tela u horizontalnom položaju u najdužem vremensko intervalu. Najbolje je da ih staviš posle tuširanja jer će ti tada to biti i najlakše. Treba da ih staviš što dublje u vaginu tako što ćeš biti u u polučučećem položaju ili, kako je meni najlakše, u stavu raskoraka staviti jednu nogu na kadu. Naravno, polagano.

Obavezno nosi uložak dok ih koristiš kako noću tako i danju jer se vaginaleta topi i ostavlja trag na vešu. Biće ti dovoljni dnevni ulošci. To već sama proceni.

Možeš da ih koristiš i van ove terapije jednom jednom nedeljno. Čisto preventivno il kada osetiš da si možda malo nahladila.

Toliko od mene. Nadam se da sam ti pomogla.
 
Ja imam jedan problem koji ne znam kako da resim.
Bila sam u bolnici posto sam imala bolove u donjem delu stomaka (inace sam u 8-om mesecu trudnoce) i na osnovu briseva i urinokulture sam dobila odredjenu terapiju (Longacef, Eritomicin i Ciprocinal+Nistatin vaginalete, terapija treba da traje 10 dana).
E te Ciprocinal vaginalete mi prave probleme. Juce mi je bio 4-ti dan terapije i osetila sam grebanje i peckanje u predelu vagine. Naime, komadici antibiotika su mi se zalepili za sluzokozu i nikako ne mogu da ih skinem. Namazala sam sve Nistatin kremom (kao sto su mi i rekli) u nadi da ce se to malo otopiti, medjutim to je samo delimicno pomoglo (malo dublje jos osecam zalepljene komadice antibiotika koji se nisu odvojili).
Molim vas posavetujte me sta da radim i da li mogu to nekako sama da resim posto mi je frka od ginekoloskih pregleda kod mog ginekologa.
 
U principu pravljene vaginalete vrlo cesto daju i peckanje i grebanje...no sta je tu je, terapija se mora sprovesti.
Probaj sa duzim tusiranjima mlakom vodom, ukoliko reakcija bude burnija nego sto je sad obavezno se javi ginekologu.
Nadam se da shvatas da nema cega da te bude strah, to je za tvoje dobro i ginekolog treba da bude neko kome se mozes pozaliti, od koga ces dobiti pomoc...nema mesta strahu.
 
Znam ja da bi to tako trebalo da bude, ali ovaj moj ginekolog je malo grublji nago sto mogu da podnesem. Ali sta je tu je, izdrazacu nekako do kraja terapije uz vase savete, a onda cu morati da odem kod njega :(
 
dr:
U principu pravljene vaginalete vrlo cesto daju i peckanje i grebanje...no sta je tu je, terapija se mora sprovesti.
Probaj sa duzim tusiranjima mlakom vodom, ukoliko reakcija bude burnija nego sto je sad obavezno se javi ginekologu.
Nadam se da shvatas da nema cega da te bude strah, to je za tvoje dobro i ginekolog treba da bude neko kome se mozes pozaliti, od koga ces dobiti pomoc...nema mesta strahu.
A da se korisnica magistralno napravljenih vaginaleta obrati u apoteci gde su ove vaginalete i napravljene i požali se na kvalitet izrade (nedovoljno ispulverizovane tablete koje se zbog siromastva nažalost SAMO kod nas koriste za proizvodnju vaginaleta) i zatraži ponovnu izradu istih. Loše i nedovoljno ispulverizovane tablete smanjuju i aktivnost Ciprofloksacina...
A i kombinacija Ciprofloksacina i Nistatina u jednoj vaginaleti nije bas najsrecnija...
Pozz, mr ph sci spec, analiticar
 
mogla bi da probas da se ispiras irigatorom. na taj nacin ces svakako uspeti da dobro ispres unutrasnjos vagine.u apotekama mozes da kupis i caj za vaginalno ispiranje, on je svakako blagotvoran.cuvaj se
 
interesuje me da li su te vaginalete na bazi kanatrinona neutralne i da li mogu da se koriste u svakom slucaju jer nisam sigurna da li imam gljivicnu ili bakterijsku infekciju...nekako su mi slicni simptomi...
hvala vam unapred :)
 
jedna je doshla posle dva dana da pita dal treba da ih vadi iz folije....zamisli to....al nije bila starija od 30 i neshto....mogla je da napravi krvarenje....ona folija je reckasta....sva sretja te nije....al zamisli
 
Uopste nije smesno, znate koliko se cesto u ginekoloskim ordinacijama srece pacijentkinja koje koriste 10 dana vaginalete pa dodju na kontrolu i kazu da im nije bolje a onda kad krenete da je pregledate nadjete svih 10 vaginalete u foliji u vagini.
A ima i onih sto su ih pile.
Mi smo jedna uzasno neobrazovana nacija i da izvinite na izrazu zatucana i zdravstveno neobrazovana.
 
MaChEe:
interesuje me da li su te vaginalete na bazi kanatrinona neutralne i da li mogu da se koriste u svakom slucaju jer nisam sigurna da li imam gljivicnu ili bakterijsku infekciju...nekako su mi slicni simptomi...
hvala vam unapred :)
Nemoj to da mi radis, molim te! :-( :x
Ja ispisala hiljade postova na temu infekcija i ti me sad pitas koje da koristis jer ne znas da li je bakterijska i gljivicna. :shock:
E pa sestro slatka ne zna ni ginekolog dok ne uradi bris.
Tema ginekologija!!!!!!!!!!!!!!
Ne igraj se sa tim, vaginalete na bazi kantariona nista ne lece nego neguju sluzokozu vagine.
Pravac mikorobioloska laboratorija, spremi pare za briseve, uradi bris bakterioloski i mikoloski vaginalni i cervikalni, hlamidija i mikoplazma, ureaplazma, trihomonas i bakterijska vaginoza i sa nalazima kod ginekologa da ti ordinira terapiju.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, dodje mi da vristim, pa mislim stvarno...
eto primera kako nase zene vode racuna o svom zdravlju! :cry:
 
dr:
Uopste nije smesno, znate koliko se cesto u ginekoloskim ordinacijama srece pacijentkinja koje koriste 10 dana vaginalete pa dodju na kontrolu i kazu da im nije bolje a onda kad krenete da je pregledate nadjete svih 10 vaginalete u foliji u vagini.
A ima i onih sto su ih pile.
Mi smo jedna uzasno neobrazovana nacija i da izvinite na izrazu zatucana i zdravstveno neobrazovana.

apsolutno se slazhem....chovek dobio upalu uha....dr mu prepiso antibiotik....uzeo chovek lekove....dolazi posle par dana...gnevan....urla psuje..."nishta mi nije bolje....ne mogu da spavam kolko me boli uvo...shta ste mi ovo dali....ovome je prosho rok"....mi kao "polako gospodine....shta nije u redu"...."shta shta nije u redu....menjam kapsulu na svakih 6 sati....i nishta...i dalje me boli"....chovek se okrene a iz uha mu viri kapsula....to je presedan....a onu temu shto mi zakljucha....nije imalo razloga....lekovi ne dovode do izlechenja....niko se i ne trudi da pravi lekove koji leche....jer onda ne bi ljudi morali godinama da qpuju lekove....toliko o plemenitosti u medicini and farmaciji
 
Temu sam zakljucala jer je izvini ali potpuno besmislena.
Naravno da postoje lekovi koji dovode do izlecenja, i kakvo ti je bilo pitanje koliko vrsta lekova ima...onoliko koliko ima i bolesti.
Zivotni vek bi bio daleko kraci, u 40-toj bi bio stari starac da nema medicine i lecenja svega onoga od cega se umiralo pre 50,100 godina.
 
eto...sad bi ja pisao o tome...al tju upropastim ovu temu...medicina ok...hirurgija je razbila zadnjih par stotina godina...al lekovi kao terapija...jock...nisam pitao koliko vrsta lekova ima...nego koji lekovi vode do izlechenja...u ostalom nije ni bitno...u pravu si...duzhe zhivimo....sve je lepshe s medicinom...budutjnost je svetla...da ne smaram....reci mi konkretno koji lekovi (sem antibiotika)...dovode do izlechenja a ne do uklanjanja simptoma?...znachi pitanje je prosto...ako ti nije cim...napishi bash me zanima
 
Nemam nista licno protiv veronauke,gradjanskog vaspitanja...ali sam svojevremeno predlagala da se u skole uvede ZDRAVSTVENO VASPITANJE. Kada bi se krenulo od mladjih narastaja ovakve,gore navedene,situacije se ne bi dogadjale.
 
da vaspitanje....mozhda bi pre trebalo samo vaspitanje....

recimo da je ok za citostatike...al to je kombinovano sa hirurgijom...sa hemoterapijom i koje chemu...neshto ne znam dal je neko citostaticima pobedio kancer a da nije ishao pod nozh il neshto...al nisa bash struchan

no shta je sa najkorishtjenijim grupama....shta je sa antireumaticima...antihistaminicima...antidepresivima...anksioliticima...anitihipertenzivi....antacidi...diuretici...
antiepileptici...i da ne nabrajam

nije da ja sam poqshavam da budem duzhi nego shto jesam...al

radish neki posao...od toga ti riknu noge...ledja...pochenesh da gutash diklofenak...ode ti od njega zheludac...pochnesh gutash ranisan...deca frka panika...bensedin...od pritiska sredine skache ti pritisak...pochinjesh da gutash neshto novo...i novo...i novo...na kraju si putujutja apoteka koja vreme troshi na doktore i chekanje u redovima...el sam ja jedini koji misli da to nije bash ugodno?...naravno da ne mozhe drugachije...ovo je vishe neka recimo filozofija...al da sam to stavio bilo gde za temu...zakljuchali bi je...a meni rekli da sam neqlturan i gadan....mislim normalna pricha...jest da je teoretisanje...al shta drugo mozhemo?....mislim nikad nije zgoreg razmishljati jeel?...il mozhda jeste...odo da zgutam demetrin
 
Upravo je problem u ljudima, taj redosled koji si naveo je upravo onaj koji ne treba da bude, znaci kako nas prosecan covek se leci.
Ok, mozemo mi ovde da filozofiramo ali ja sam ti covek od realnosti, konkretno pitanje, konkretan odgovor.
 
ja i nisam realan...chak naprotiv....sklon sam iluzijama i zabludama....nema konretnog pitanja...to je vishe u fazonu "mislimo o tome"...ma i nije bitno....sorry za vreme i sve...a kosili menjaj na mycoseb...

ovo je zdravlje....shta tje biti za 50god...ima da nas hrane lekovima u bebi hrani...ima da ne mozhemo da funkcionishemo bez lekova...trulimo a niko nishta...nikom nije stalo...briga shering za lechenje ljudi...kompanije i kesh...to je sve...produzhili vek...po koju cenu?...shta je humano u prodavanju lekova?....to nije lechenje to je trgovina...i svima lepo...svi zadovoljni...ameri patentiraju gene...aj patentiramo sve...bio mi chovek...ima dete od 20 i qsur...ono na leponexu...ucheshtje 600 i neki dinar...on nema...kad poludim ima sve da vas pobijem...njegove rechi...nebitno ogorchen chovek u crno vreme...posle odesh na seminar i slushash skotove iz koje kakvih zastupnishtva kao prde o lechenju i o tome kako je njihov lek bolji jer se apliqje jednom dnevno...pa ratuju oko registracije...zashto je ovo na listi a ono nije...ko je registrovao citeral kad nema jmbg...ko je ovo ko je ono..mi dobijamo za 4qtije kofana jednu fritezu...i kao svakome kofan je super kofan vam je najbolji...prost primer...prodaja za par hemijski i rokovnik...al mi smo mali ljudi...nekome je auto i qtja na brdu...i psihologija je zdravlje...mentalna higijena je ovo o chemu pishem...psihopatologija...el da se savetujem sa nekim?...da me ubedi da greshim i da je sve to jedno dobro plemenito delo...i da su ciljevi ispravni...da je budutjnost blagostanje...mozhda sam popio neki lek sa proshlim rokom kad sam bio deca...pa kao sad me yebe podsvest...ovo shto mi zhivimo je placebo...neko nam je rekao da ovako treba...i mi pasemo...trava je kisela i gadna...al smo zadovoljni...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top