Проблем је у доларима

Astral-Blade

Aktivan član
Poruka
1.684
За све оне који нису упознати, а желели би да сазнају који су стварни разлози америчког дивљања по свету (нарочито на Блиском истоку), затим о перфектној пирамидалној шеми коју спроводи ФЕД (њихова централна банка, иначе у приватном власништву :shock: ) тако што већ деценијама масовно штампа новац без покрића (енг. out of nothing) и њиме купује реална добра, о монополу на тржишту нафте и намери да се то одбрани по сваку цену (тренунтно постоје само две берзе за трговину нафтом и на обе је долар обавезно и једнино средство плаћања), о наметању таквих безвредних долара као светске монетарне резерве и претњама онима који желе да пређу на далеко стабилнију валуту евро, јер би у супротном у Америци дошло до хиперинфлације, итд, препоручујем да прочитају следеће текстове који су више него поучни и драгоцени у ситуацији када су најважнији медији под тоталном цензуром и чврстом контролом, и код нас и у свету.

1.http://www.ivonazivkovic.blogspot.com/2006/01/iranska-naftna-berza-i-trei-svetski.html
2 .http://www.ivonazivkovic.net/kovladasvetom.htm
3. http://www.danas.co.yu/20030104/vikend2.htm#1

Ево само један цитат из првог текста: "Američki monetarni monopol je perfektna piramidalna šema. Dokle god su države primorane da naftu kupuju na tržištu i plaćaju u dolarima, SAD može nastaviti raskalašan život. Ogromne količine dolara koje SAD štampaju, zapravo nemaju nikakvu stvarnu vrednosnu podlogu, ni u robi, ni u zlatu. Vrednost dolara počiva samo na njegovoj potražnji. A da bi došle do dolara, zemlje širom sveta moraju da prodaju robu, rad, sirovine... Zato će SAD ući u bilo kakav rat, kako bi održali dolar kao svetsku rezervnu monetu."
 
da,ali to su stare vesti
to je sve tacno i svi znaju igru....ali se i dalje igra :shock:
dollar je najtrazenija valuta na svetu...stampanje novca je ok..i odrzava ritam ekonomije :shock: ..o tome sam vec pisao
iako EURO jaca,u US promovisan samo kao anti-dolar,nema nikakve sanse da preuzme primat,jer celokupni svetski kapital je u US,i to svi dobro znaju pocev od arapa,japanaca i evropljana..

ps. prati sta ce se dogadjati sa kineskom valutom u sledecoj godini i ....imaces siguran dokaz...
 
Američki monetarni monopol je perfektna piramidalna šema.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hvala ti za ovaj sajt od srca.

Evo nekih bisera:

ISTINA O VAKCINAMA

Vaccine je latinska reč i znači - krava... Izumiteljem vakcinacije smatra se Edvard Džener (1749 -1823). Ne, on nije bio lekar. On je bio nadri lekar, koji je kasnije (u to vreme se tako moglo) kupio diplomu za lekarsku praksu koju je već upražnjavao 20 godina i to na osnovu članstva u uglednom Engleskom Kraljevskom društvu...

Obsvezno čitajte.
 
misoni:
Напиши нам бар нешто о америчком буџетском дефициту,и немој да спамујеш тему! Ја нисам економиста,и волим да чујем нешто о томе,да спамујем умем и сам.8-)

Zanimljivost sa Glasa Amerike: I Ameri imaju inflaciju!
Neki most koji su gradili 30-tih godina stajao je 490 000 dolara, a samo farbanje toga mosta 50 godina kasnije je stajalo više od toga!
 
south:
da,ali to su stare vesti
to je sve tacno i svi znaju igru....ali se i dalje igra :shock:
dollar je najtrazenija valuta na svetu...stampanje novca je ok..i odrzava ritam ekonomije :shock: ..o tome sam vec pisao
iako EURO jaca,u US promovisan samo kao anti-dolar,nema nikakve sanse da preuzme primat,jer celokupni svetski kapital je u US,i to svi dobro znaju pocev od arapa,japanaca i evropljana..

ps. prati sta ce se dogadjati sa kineskom valutom u sledecoj godini i ....imaces siguran dokaz...
@south, не сумњам да је за тебе ово стара вест, али знај да огромна већина људи то не зна из простог разлога што се о томе ћути. Ево реци, који то важнији медији, ТВ кућа или неке тиражне новине говоре о овим стварима. Нити једне, колико је мени познато. Потпуно иста ствар је са факултетима (економским барем) гдe у уџбеницима не можеш прочитати ни једну једину лошу реч о нпр. Америчкој централној банци, њеним оснивачима и власницима, штампању долара без покрића темпом од 40 милијарди недељно :shock: , или макар нешто незванично од професора (они као да су са друге планете), већ се студентима причају некакве бајке и небулозе не били се заглупили што више.

Колико људи у Србији и по свету зна да Америку готово 100 година у потпуности контролишу интернационални банкари, масони, талмудисти и остала "добронамерна" братија? Да је од оснивања њихове Центарне банке (приватно власништво неколицине ултра богатих династија) долар изгубио 98% своје вредности и да нема никакву подлогу у роби или злату (тоалет папир има већу вредност), а да се вештачка тражња за њим одржава голом силом, претњама ратом, уценама и осталим "економским" инструментима.

Знају ли људи да се у Америци готово ништа не производи. Свега 17% потреба УСА задовоља путем домаће привреде, све остало се увози за безвредне доларе. Да она не ратује због нафте, тероризма и шта све нећемо чути на ТВ бастиљама, него из једног јединог разлога - да централне банке широм света задрже долар као светску резервну валуту, подлогу за своје сопствене националне валуте. Ирак се 2000 год. "дрзнуо" да своју нафту продаје за евре, убрзо после тога је окупиран. Слично данас покушава и Иран да оснује једну незавизну берзу за регион Азије где би се трговало еврима и тиме ослободио загрљаја међународних лихвара, који за ништа (читај доларе) купује шта има падне на памет. И то тако раде већ 300 година.

А све је почело у Енглеској, када су основали такође приватну централну банку крајње ироничног и подмуклог назива "Bank of England" да заварају народ како је тобоже то нешто "национално" :roll: и почели да продају безвредне папире и задужују и народ и државу енормно се богатећи. Временом су се осилили па су прогутали и Америку. Главни играчи у тој причи су били моћни Ротшилди, европски банкари који су већ тада држали пола Европе, а ускоро и целу када је 1917. пала Русија.
 
south:
dollar je najtrazenija valuta na svetu...stampanje novca je ok..i odrzava ritam ekonomije :shock: ..o tome sam vec pisao
iako EURO jaca,u US promovisan samo kao anti-dolar,nema nikakve sanse da preuzme primat,jer celokupni svetski kapital je u US,i to svi dobro znaju pocev od arapa,japanaca i evropljana..

ps. prati sta ce se dogadjati sa kineskom valutom u sledecoj godini i ....imaces siguran dokaz...
Ако се под економијом овде подразумева један прикривени робовласнички систем, где се за ништа, тј. безвредне новчанице исисавају реална добра од остатка света за рачун тајних, масонских ложа и њихових покровитеља - јудеобанкара, онда ћу се сложити са твојом констатацијом :wink:
 
Astral-Blade:
Ако се под економијом овде подразумева један прикривени робовласнички систем, где се за ништа, тј. безвредне новчанице исисавају реална добра од остатка света за рачун тајних, масонских ложа и њихових покровитеља - јудеобанкара, онда ћу се сложити са твојом констатацијом :wink:

tacno tako...
ja to ipak zovem ''moderni kolonijalizam'' :D
ne treba ti spanska armada.....danas imas berzu i forex(berza novca)
i svi zavise od tebe :roll:
onaj probisvet soros je skoro oterao englesku u bankrot,npr...
mogucnost zavisnosti neogranicena..
mogucnost nezavisnosti nemoguca...

moj posao je vezan za to,i mnoge interesantne stvari sam saznao ...
ali kao sto vidis to nikog ne interesuje :roll:

ps.da, jevreji su najbolji bankari :D
ali ipak, ja imam malo drugacije vidjenje toga...ali da ne sirimo temu :wink:
 
south:
tacno tako...
ja to ipak zovem ''moderni kolonijalizam'' :D
ne treba ti spanska armada.....danas imas berzu i forex(berza novca)

ps.da, jevreji su najbolji bankari :D
wink:

Berza i deonice? Meni je smešno to sa fiktivnim vrednostima deonica, dobro, neki ponekad bankrotiraju zbog njih, možda baš zato što su naduvane?

Nego, imaš li neko logično, tj. genetsko objašnjenje zašto su najbolji, ili je nešto drugo u pitanju?:)
 
Astral-Blade,

Interesantno je da sam i ja bas danas otkrila Ivonu Zivkovic :) i to tragajuci za informacijom - ciji je IPKO net, koji zajedno sa slovenackim telekomom postaje drugi operater mobilne telefonije na Kosovu ( http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?dd=22&mm=2&yyyy=2007 )

i evo sta je ona napisala jos 2006:

>>Kako je princip svih "humanitarnih" nevladinih organizacija koje finansira Soroš da ostvare i profit, gde god je to moguće, polako je pripreman teren da Ipko Net postane ozbiljna telekomunikaciona kompanija koja će pružati komercijalne usluge stanovništvu. O značaju mobilne telefonije, Interneta, slobode medija i povezivanju sa svetom, evro-atlantskim naravno, brinule su brojne ekipe nevladinih edukatora. Osnovan je odmah i IPKO institut koji je vodila pomenuta trojka (Teresa, Akan i Majer). Program koji su sprovodili nazvan je CISCO. Da podsetimo da su sličani programi nakon 5. oktobra 2000. uvedeni i u Srbiju, a najpoznatiji fond je MDLF koji je osnovao i RTV B92. Da bi se ova TV što brže razvijala, Narodna Banka joj je ustupila jednu svoju zgradu. Začeta je i kablovska mreža SBB KDS. Dok je Srbija odugovlačila sa izdavanjem licence, ova mreža se razvijala.<<

http://www.ivonazivkovic.net/KARICI I OLBRAJT.htm

Procitajte, interesantno je!
 
Astral-Blade:
Знају ли људи да се у Америци готово ништа не производи.

This is a ‘brazen lie’. Last month I saw a steel hammer at Wal-Mart shelf with nice large sticker ‘Proudly made in USA’ modestly priced at $24.99 + tax. Next to this ‘state of the art’ American made hammer was Chinese one with exorbitant price tag of $1.99 + tax.
 
fosilvaso:
dobro, onda mi objasni ovo: da li se za svaku novoproizvedenu vrednost treba naštancati i odgovarajuća lova?

ako treba, recimo za tanker nafte se odštanca recimo 100 miliona dolara, nafta se potroši, nestane, a dolari OSTANU!?
Zar to može ići nedogledno, ili nekad treba biti ekonomskih kenjaža!?
@fosilvaso, поставио си два одлична питања, рачунајући и претходни пост.
По мени, један од разлога зашто су јудеобанкари најмоћнији у тој "професији" јесте што су повезани ко цревца и међусобно се помажу. Наиме, већина њих (ако не и сви) су чланови неке од масонских ложа (у питању је прастара, сатанистичка религија). Зашто је сад то битно? Због тога што су масони под заклетвом (и по неколико пута док напредују у хијерархији) да штите и помажу своју браћу у свакој ситуацији. Поред тога њихово учење одбацује морале апсолутности (све им је дозвољено), па онда можеш замислити каквим све манипулацијама, подметањима, лажима и неморалу су склони не били се дочепали богатства и моћи.

Што се тиче штампања пара, у свакој нормалној држави количину новца регулише Централна банка, тако што поред осталог може и да повлачи новац из оптицаја, ако га има сувише и индукује инфлацију. Раст новчане масе треба да је усклађен са растом друштвеног бруто производа, што значи да се у обзир узимају укупно произведене (агрегатне) вредности на нивоу целе привреде, а не поједниначне, нпр. нафта из твог примера. Међутим, пошто Америка као марионета светске владе (илити владара из сенке) представља једног гигантског паразита, у њој одавно не важи економска логика нити правила, сем једног: Новац треба штампати што је више могуће, а вештачку тражњу одржавати "држањем прста на обарачу", претњама, уценама (што се популарно зове дипломатија :roll: ), ратом и осталим расположивим "економским инструментима", уколико нека земља одбије да тргује таквим безвредним парама.
Наравно, за случај да пукне тиква и ипак дође до хиперинфлације, господари Америке имају спреман план Б, тако што део новца држе у еврима и злату, а њихов нови феудални посед и место за иживљавање би постала ЕУ.
 

Back
Top