Pirotehnika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MI 3

Početnik
Poruka
27
Zna li neko gde u BG mogu da se kupe baklje, znaci one koje se pale na utakmicama...itd....ne one domace lose kopije. Uglavnom se u prodavnicama oruzja prodaju razne rakete, petarde..itd. Dakle "prave" baklje, gde i posto?
 
Ja imam svoje mustre za izradu .. mislim ja ih pravim HOME MADE .. a zasto ??? zato sto duze traju i bolje dime i bolje se vide .. pacaju plamen kao kod brenera i to po 10-ak cm ... jeste da su samo crvene i bele, ali ******* .. nemam hemikalije da obojim plamen .. kad budem nasao sta mi treba, obojicu i napravicu i zute i zelene ...

Pozzz ... od Nitra !
 
Baklja je bengalska vatra upakovana u cev tako da moze da se drzi u ruci,modifikovana za potrebe armije da ima bljestaviji plamen i potezno paljenje.Bengalske vatre se prave po principu:uzmes masu koja gori bljestavim plamenom i za svaku boju imas poseban aditiv.Premda Nitro zna da napravi crvenu zuta ce mu biti najmanji problem:umesto aditiva koj boji plamen crveno dodace kuhinjsku so i dobiti zutu ali nebrinem se ja za njega on ima svoj sajt pirotehnicari.com .Sto se tice garvana upravu si to mi je losa ideja on bi ubrzao gorenje i dao bi baklji onaj prejak miris sumpora.Wikipedia,Google...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top