athlon64 x2 dual core 4200+ wenice molim pomoć

dugixy1

Početnik
Poruka
12
već dva dana pokušavam dignuti brzinu dizanem bus speed (ns-sb reference clock 100-500)i nemogu nikako u biti totalni sam početnik pa vjerovatnom griješim,djelitelj mi je na 11 to je maximum, memorija mi je 512 x 2 ddr2 kingmas semiconductor KLCC28F-A8KB5 -odmah mi recite jel valja ćemu, matična gigabyte C51/MCP55 , bios je zadnji , hlađenje zelman 9500.
FSB mogu podizati jedino directno i to do 2750 mhz poslje nemogu dignuti sistem uz max napajanje procesora i ostale voltaže dignem,

CPU frenkvency -auto
PCIE clock (nb)-100-200-postavljeno na auto to je 100
NS-SB reference clock 100-500 -to pokušavam dizati i ništa?
PCIE clock(nb)-postavljeno na auto to je 100cpu
CPU clock ratio-5-11 postavljeno na auto to je 11

DDR2 overvolting je od 0,1 do 0,7 pa dokle smijem dizati voltažu memorije pošto su mi 0,3-0,7 u crvenom znaći opasno

max voltaža od procesora mi je 1,550 jel to možda preslabo ?
napajanje je raptoxx 550w 1,3

dali je meni u tim postavkama izjednačen fsb sa dram jel mi piše odnos CPU/7 ,u biosu nemam opciju da piše npr 4/3 ili2/3 itd da mogu ručno odrediti odnos ili se to radi drugačije

memorija piše ovako ddr2 dual 1024 mb čitano iz CPU-Z

frenkvency 315 ili tu negdje morao bih vratit komp

FSB/DRAM7
CAS LATENCY 5,0 CLOCKS
RAS TO CAS DELAY 5 CLOCKS
RAS PRECHARGE 5 CLOCKS
CYCLE TIME (TRAS) 15 CLOCKS
BANK CYCLE TIME (TRC) 21 CLOCKS
COMAND RATE 1T

procesor je amd athlon64 x2 dual core 4200+ WINDSOR socket am2,

molio bih vas da mi pomognete nemogu se snači, tražio sam i po pretragama i nejde, biću svako malo tu ako treba objasniti nešto

hvala
 
Trebao si postaviti ovo na lepljivoj koja se bavi ovrklokovanjem A64 procesora,ali ajde.Memorija ti nije bog zna sta,ali ce savrseno odraditi posao.Max voltaza za cpu moze da bude preslaba,ali ne mora da znaci.Pogledaj koja je pocetna voltaza za tvoju mem,pa javi.PCI-E clock ostavi na 100 ili moze da ti se desi da korumpiras windows.Napajanje je polu krs,ali valjda ce sve biti ok.Kako to mislis da mozes da dizes FSB do 2750mhz???Mislim da je za vecinu AM2 ploca max nekih 400mhz od kojih niti jedna ne moze da ide preko 350mhz. Najbolje po tebe i tvoj komp bi bilo da procitas obe lepljive sa uputstvima za overklokovanje,pa onda da postavis pitanja.Ovako imam utisak da nemas blage veze sa overklokovanjem(bez uvrede),a to bi moglo da rezultuje pregorelim kompom.
 
sory nisam znao mislio sam da mogu it u postaviti, a što se tiće FSB mislio sam na puta 11 inaće max sam ga digao da radi do 248 mhz , napajnje mem ako je to DDR2 overvolting
je od 0,1-0.7 postavljeno je na auto znaći pretpostavljam na 0,1, a šta se tiće pregorevanja -svaka škola se plača ;) pa ako mi je suđeno... makar sumnjam za sad mi je sve ok.

u sticki nisam shvatio valjda mi dulje treba pa bih molio laičkim jezikom :-D

hvala na pomoći možda ću jednom ja držati palicu :-D
 
Da li si stavio htt multi na nize od 5x?Da li si podigao voltazu za cpu.Ako nisi,podigni je na 1.5v,pa onda probaj da podignes vise fsb.Postavi voltazu ram-a na 0,1v i pogledaj u cpu-z koliku voltazu prijavljuje(treba ti najnoviji cpu-z).Pa se prema tome orijentisi.Ne bih ti preporucio da ides dalje od 2.4v.Sta nisi shvatio u lepljivoj?Slobodno pitaj.
 
Klothiuse hvala ti na pomoći ćekam je čitav dan, ali smatram da je moj problem u napajanju,jednostavno nije dovoljno jako, napravio sam sve kako si rekao sto puta, i rušilo me na 248 konstantno, napajenje je full 1.55 i dalje nemože, dok mogu njega dizati dotle mi ide i FSB gore,maloprije sam izvadio pržilicu i skystar karticu da dobijem na voltaži i uspio sam dignuti fsb na 252 a dalje opet nejde a nemogu više dizati napon na max-u je, moraću kupiti bolji samo neznam hoće li mi sa jaćim naponom raditi sa voltažama koje imam u biosu jer da me nebi bios ograničavao npr imam još napona a nema postavki za dignuti više od 1.55 ili kad je kvalitetno napajanje možda mi bude radilo i sa manjom voltažom od 1.55, šta misliš jesam možda u pravu i koje napajanje da uzmem da je odlično a ne više od max sto eura. ako u još nećem grješim recite

hvala
 
dečki nema pomoći ja sam bio uvjeren da pošto imam takav procesor i clock mora biti ogroman kao što sam čitao samo što je moja ploća izvrsna za sve osim za klok, nisam išao gledati za nju jer kad sam je kupovao a morao sam hitno rakli su mi u dučanu da je izvrsna i bila je skupa, na klok stranicama su postigli identične rezultate kao ja,rušilo imjse točno gdje i meni ali kad sam izvadio pola kompa van postiagao sam za 4 mhz bolje rezultate, mislim sad se vidi ko je majstor :grin: ništa kupiću drugu ploću,radim puno pa mi je ovo gušt u slobodno vrijeme kojeg imam malo, sad neznam koji socket i koju ploću ,možda am2 ali bez 2 grafičke i sl i da leti preko 3ghz, ako neko zna takvu recite?


hvala svima na trudu
 
a ova ploća asus m2n-e i athlon dual kore 4200+ am2 pa me interesira mišljenje za clock ove ploće i dali je neko uspio preči s njom 3 ghz, jer sam za tu ploću svašta ćuo od super do loša, i dali me ne baš dobra memorija može sprečavati u tome u biti dali sa dobrom memoriom fsb može iči više gore, trenutno imam 2 x kingmaxs ddr2 333 mhz klcc28f-a8kb5?

hvala dečki

ps

neću mjenjat procesor mislim da nema potrebe
 
Najverovatnije.Inace tebi treba neka ploca koja moze da postigne 273mhz fsb-a da bi stigao do 3ghz.To moze svaka Epox,DFI i skoro svaka Asus ploca,a mogu i novije Gigabytove ploce.Pitanje je da li tvoj proc moze da ide do 3ghz.Cini mi se da je max tvog proca 2750mhz,jer u suprotnom to bi znacilo da ta tvoja Gigabytova ploca ne moze da izvuce vise od 250mhz fsb-a sto je skoro nemoguce sa,posto vecina AM2 ploca moze opusteno da ide do 280mhz.
 
da to je 667 memorija , jel ima načina da se ispita procesor ,njegovi limiti, pa ipak je to 2 jezgre 4200+, wenice jel ga ima tko i više nisam pametan koja komponenta me koći kad ima velik razilaženja u mišljenjima, jel znate ikog da je sa pločom asus m2n-e išao do 3 ghz,strašno hvale ove DFI ploće sa nividia 4 ćipom jedino da ne rade baš dobro sa 667 memorijom, pa opet nisam pametan ,mogu zbilja uzet tu ploću pa da me procesor koći,

molim mišlenja

hvala dečki
 
Uradi ovako.Spusti memorijski delilc na minimum,cpu multi na 9x,ht multi na 3x i kreni dizati fsb.Ukoliko predjes 260mhz,koce te ili memorija ili proc.Zatim ostavi sve multije kao i malopre,ali memoriju stavi tako da radi kao ddr667.Znaci stavi delilac na auto ili stavec je pocetno i kreni dizati fsb.Kada se win prestane dizati,nasao si max svoje memorije.Uporedi to sa brzinom memorije kada si stigao do 2750mhz i tako ces znati da li memorija radi prebrzo za svoje mogucnosti ili je max tvog proca 2.7ghz.
 
al onda moram i novu memoriju uzimat ako ću mjenjat am2,sad radim na asus M2N-E nabavio sam da je probam ali za sad nije bolja od gigabyte,tu su negdje kod oba dve do 2700 mhz al sam sad čitao da nije niš posebno za clock, ako neće valjati u ponedeljak ću je zamjeniti za DFI, recite samo kako na njoj spustim memor djelioc, koja je to stavka malo mi je drugać od gigabyte?
 
u kojem got režimu radio plafon je 248 x 11=2728 mhz i dalje sve ruši ,ponekad neće uopće botati, ali dokle got mogu dodavati napon cpu, dotle mogu dizati FSB , čim je napon do kraja nejde više a to je 1625v najviše, dok memorija nemora koristiti full napon, ili procesor nemože više ili mi treba matična sa većom dopuštenom voltažom a to je ako sam dobro vidio DFI INFINITY, mislim da ima do 2.0, (imate kavih saznanja o njoj,koji je čipset najbolji) , a ćuo sam i za ABIT ali navodno DFI je trenutno najbolja (ali sam pak ćuo da neradi najbolje sa 667 mem a ja baš nju imam), a .ako ni ta ne uspije do 3ghz idem da se objesim skupa s matičnim ploć. ili moram kupiti veći stan jel nemam više kuda sa pločama :grin:

dečki idemo u nove pobjede

recite šta mislite o svemu ;-) , da sam lud to znam
 

Back
Top