pitanje (baneri)

Petre, baneri su jedna vrsta grafike koja ima za cilj da obavesti o necemu. Da li ce to biti samo reklama ili prosto obavestenje, informacija ili cak link prema nekom sajtu (opet reklama), zavisi od namere autora (kako onog ko ga izradjuje, tako onoga ko ga postavlja na svoj sajt)

Baner je dakle graficki element na veb strani. Neka vise ili manje komplikovana slicica.

Banere mozes raditi u bilo kom grafickom programu ako ce biti staticni.
Ako zelis dinamicke banere (znaci da se nesto krece i dogadja na baneru) mozes koristiti GIF animator program ili Flash/Swish itd, na primer

Sad, na pitanje kako, ne mogu to dati precizan odgovor, jer zavisi sta radis, u kom programu radis, cemu ce sluziti baner, da li ce biti statican ili ne itd..

Ukratko, svaka slicica koja ima svoju namenu obavestavanja/informacije/linka na sajtu se moze nazvati baner
 
Ok, ne moras mi pomoci, ja sam rekao ono sto mislim. Neko postavi temu, ti odmah ``Goooooooggllaj malo ima toga na tone``
Ako neces da mu helpujes bolje cuti, nemoj da mu ulivas strah od web designa.
 
Klasican primer odgovora lenstine i totalne neznalice. Cim mu se ukaze na jednostavnije resenje problema, odgovara sa "ako neces da pomognes onda cuti".. To sto mu pomoc i ne treba, sem malo truda, nema veze?

Jel' mozes ti nesto u zivotu sam da uradis a da ne trebas pomoc za trivijalne probleme? Kako ces onda resavati slozeniji problem kad ti za to treba pomoc, a sve uz postojanje odlicnog google pretrazivaca?
 
@off topic
Imam utisak da postavljači pitanja uopšte ne čitaju odgovore, nego očekuju da neko za njih sve uradio. Ova tema je tipičan primer. Ovo je bilo pitanje:

steley:
Codemaker, reci mi neki program u kom se rade banneri onaj sto si rekao, gde da ga donloadujem. Zelim da banner ne bude statican, da bude animiran...
a samo dve poruke pre toga je bilo objašnjenje u kom programu mogu da se prave baneri
codemaker:
Banere mozes raditi u bilo kom grafickom programu ako ce biti staticni.
Ako zelis dinamicke banere (znaci da se nesto krece i dogadja na baneru) mozes koristiti GIF animator program ili Flash/Swish itd, na primer
I šta sada ovde nije jasno, tj. da budem precizniji čemu ponovo pitanje u kom programu se rade baneri?! Ključne reči može da vidi svako ko je pročitao poruku, dakle: animated, gif, editor, flash. Ako je neku u dilemi koji program da koristi onda tako treba postaviti pitanje.
 

Back
Top