Prekid diplomatskih odnosa sa Hrvatskom?

Прекид дипломатских односа са Хрватском?

  • Да ако то учине,апсолутно!

  • Не то није начин, да изразимо протест!

  • Треба сачекати не треба журити и срљати.

  • Не интересујеме.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pa šta?

Primećen član
Poruka
541
Има најава да ће Хрватска отворити конзулат на КиМ и тиме на неки начин признати независност истог од Србије,да ли је то разлог да Србија прекине дипломатске односе са овом државом или не?
Знамо да смо им опростили Јасеновац,да смо им опростили олују и све друге злочине да не набрајам да ли ћемо тако поступити и са КиМ?
 
Знам али докле гурати дглаву у песак?
Да и ми не доделимо месићу посхумно неки орден?
Мислим да смо скроз окупирани подметнутим нам политички међу трвењима да не видимо ништа око себе шта се ради.
Оваква власт Србију води у пропаст а за 10 година ћемо изгубити и БГД пашалук
има ли спаса осим нашег поновног гласа?!
 
Е, да се не захебавамо више.
Ми да прекидамо односе са Хрватском а да купујемо "Крашове" чоколаде и "Баделове" коњаке и идемо у њихове робне куће и оћемо да се побијемо да дођемо до робе.
Да се не лажемо то се ради тако што напишеш закон по коме уводиш санкције сваком ко учини било какве економске или политичке акције на Косову.

Значи ако се "Крашова" чоколадица продаје у Приштини, нека забораве на Београд, Нови Сад, ниш и Краљево!

А захебавање са прекидањем односа мачку о реп.

Непријатеља тучеш економски, а то је најбоља политика.
 
jeremijabg:
Pa mi znamo da gradimo, a vi da rusite...A sad ti meni stvarno lepo reci u cemu ste vi to dobri(osim u klanju i proterivanju Srba,tu ste djene djene sa Hrvatima)?
obicno kada se srbi i hrvati uhvate toga ko ima "laksu" ruku ja se ne mesam... ali ako te bas interesuje mozes naci dosta iformacija ko je kakav "radnik" bio, i za jedan nas naci ces deset ili dvadeset kontra... ali ne volim te teme kada se barata mrtvima, mislim da ih samo koristimo da bi "pokazali" ko je koliko "pametan"
 
Pa šta?:
Има најава да ће Хрватска отворити конзулат на КиМ и тиме на неки начин признати независност истог од Србије,да ли је то разлог да Србија прекине дипломатске односе са овом државом или не?
Знамо да смо им опростили Јасеновац,да смо им опростили олују и све друге злочине да не набрајам да ли ћемо тако поступити и са КиМ?

1. Ја не знам да је било ко усташама ОПРОСТИО Јасеновац ?

2. Ја не знам да је било ко усташама опростио "Бљесак" и "Олују"...

А ти ако знаш наведе где је то било, када је било и ко је опростио? :evil:
 
adem_ks:
obicno kada se srbi i hrvati uhvate toga ko ima "laksu" ruku ja se ne mesam... ali ako te bas interesuje mozes naci dosta iformacija ko je kakav "radnik" bio, i za jedan nas naci ces deset ili dvadeset kontra... ali ne volim te teme kada se barata mrtvima, mislim da ih samo koristimo da bi "pokazali" ko je koliko "pametan"
Pa ja te to nisam ni pitao...nikad ne razumes sta hocu da kazem( :-( )..
Poceo si sa onim kako mo Srbi znamo samo da cigle stavljamo a ja tebe pitam STA vi to znate uopste da radite,u cemu ste kao nacija postigli neke rezultate(sem onoga sto sam naveo u proslom postu)..sport,nauka,kompjuterske tehnologije :-D
 
Pa šta?:
Има најава да ће Хрватска отворити конзулат на КиМ и тиме на неки начин признати независност истог од Србије,да ли је то разлог да Србија прекине дипломатске односе са овом државом или не?
Знамо да смо им опростили Јасеновац,да смо им опростили олују и све друге злочине да не набрајам да ли ћемо тако поступити и са КиМ?
Ko im je oprostio Jasenovac? Ja ne poznajem NI JEDNOG Srbina koji jest! NIKAD!!! Nista drugacije nije ni sa "olujom".
 
Da,verujem da će se Hrvati potresti što im treba viza da dođu u Guču i na Adu Ciganliju,a tek što njihovi izbegli sunarodnici neće više moći da vade srbijanske putovnice ni ostvaruju prava u Srbiji... :roll:

Predlažem Velikosrbima da svaku zemlju koja prizna Kosovo zamrče hemijskom na mapi tako da više ne postoji. A kada to uradi cela Evropa neka iz protesta sebi odstrane oči i uši i uživaju u sreći pravoslavnog mraka.
 
''Прекид односа'' служи као бацање прашине народу у очи.Постоје ефикасније мере које политичари ретко или никад не употребљавају...Пошто се политиком баве због себе,а не због народа.8-)
 
Alekasandar2:
Е, да се не захебавамо више.
Ми да прекидамо односе са Хрватском а да купујемо "Крашове" чоколаде и "Баделове" коњаке и идемо у њихове робне куће и оћемо да се побијемо да дођемо до робе.
Да се не лажемо то се ради тако што напишеш закон по коме уводиш санкције сваком ко учини било какве економске или политичке акције на Косову.

Значи ако се "Крашова" чоколадица продаје у Приштини, нека забораве на Београд, Нови Сад, ниш и Краљево!

А захебавање са прекидањем односа мачку о реп.

Непријатеља тучеш економски, а то је најбоља политика.


A kako ti zamisljas da tuces ekonomski Ameriku i Evropsku Uniju ? Sta,pojebacemo ih,necemo vise da izvozimo poljoprivredne proizvode na nemacko trziste bez carine ?

Elem,svako ko zagovara prekid diplomatskih odnosa sa Hrvatskom je ili moron,ili je zlonameran..
 
kami83:
A kako ti zamisljas da tuces ekonomski Ameriku i Evropsku Uniju ? Sta,pojebacemo ih,necemo vise da izvozimo poljoprivredne proizvode na nemacko trziste bez carine ?

Elem,svako ko zagovara prekid diplomatskih odnosa sa Hrvatskom je ili moron,ili je zlonameran..
pa ja ne vidim ni odakle toliki strah od prekida diplomatskih odnosa..a sta mi to izvozimo za Evropu pa smo ekonomski toliko vezani za nju?nesto mesa,zita,sirovina i to je to...Pa ta Rusija nam je dala mogucnost da sva roba koja je proizvedena u Srbiji podleze carinskoj stopi od samo 1%!!I sta su demokratski vizionari uradili tim povodom?Odjebali Rusiju i umesto da takav sporazum iskoriste za dovlacenje stranih firmi za otvaranje fabrika cija bi roba mogla da kao vrlo konkurentna odlazi na trziste Rusije oni su se, jeli, kao .okrenuli*Evropi i zapadnoj civilizaciji*I sta smo sad dobili tako okrenuti?nove ucene i nezadovoljstvo saradnjom Srbije sa hagom.I sad opet guraju Rusiju od sebe (po principu ovi(evropa) imaju mnogo lepsa kola i kuce od Rusa,dace valjda i nama malo)
 
Siroka tema,ali ne mogu sada da odgovaram na nju.

U sustini i ukratko,ako ti mislis da treba da nam bliza bude drzava sa autokratskim rezimom,negoli zapadne zemlje kojima najvise dugujemo za "srpski identitet", i koje su deo najnaprednije civilizacije i u tehnoloskom i u moralnom smislu koja se ikada pojavila u ljudskoj istoriji-super. Svako ima pravo na svoje misljenje,samo ne ocekuj da se ja slozim sa time
 
pa ako tebi ovakvi odnosi koje taj razvijeniji svet pokazuje prema nama,gde nam se van svih MEDJUNARODNIH prava pokusava oteti deo teritorije i pri tom nam ulazak u njihovo *probrano* drustvo ucenjuje nasim *dobrovoljnim* pristankom na to,onda uredu...to je tvoje misljenje...ali ne ocekuj da se ja slozim sa tim
 
Medjunarodno pravo je komplikovana stvar,i ono nije samo ono sto cujes na TV-u od Kostunice i Cavoskog,jer da to jeste tako kao sto oni pricaju,danas bi Sarkozi kao glavnu temu svoje kampanje stavio povratak Alzira pod budnim okom Pariza,a jos kada se uzme u obzir da je u Alziru bilo procentualno vise Francuza negoli na Kosovu Srba,a i da je Alzir duze bio pod Parizom,negoli Kosovo u Srbiji,ispada da je medjunarodno pravo samo drugi naziv za odrzavanje statusa kvo posle Drugog svetskog rata,sto je prica za malu decu.
 
kami83:
Medjunarodno pravo je komplikovana stvar,i ono nije samo ono sto cujes na TV-u od Kostunice i Cavoskog,jer da to jeste tako kao sto oni pricaju,danas bi Sarkozi kao glavnu temu svoje kampanje stavio povratak Alzira pod budnim okom Pariza,a jos kada se uzme u obzir da je u Alziru bilo procentualno vise Francuza negoli na Kosovu Srba,a i da je Alzir duze bio pod Parizom,negoli Kosovo u Srbiji,ispada da je medjunarodno pravo samo drugi naziv za odrzavanje statusa kvo posle Drugog svetskog rata,sto je prica za malu decu.
Е ово су стварно већ саме глупости.

Како може неком уопште пасти на памет да пореди историјско-гео-политичке прилике у вези с КиМ и с Алжиром?

Алжир је био француска колонија. Само то, и ништа више. Ваљда се зна шта то значи - колонија?

КиМ, историјски, нешто сасвим друго у односу на Србију, и Србе уопште.
 
Alzir Francuskoj nije bio samo kolonija,vec i dom za nekoliko miliona Francuza,generacijski dom...

A Kosovo je za Srbiju nista manje istorijski i kulturno vaznije od Makedonije,pa danas niko ne prica o "svetoj srpskoj zemlji Makedoniji".

A o tome koliko je besmisleno govoriti o srpskom Kosovu u srednjem veku je i posebna prica.

Uostalom,on je pomenuo medjunarodno pravo,a sto se tice medj. prava,apsolutno ne postoji nikakva razlika izmedju Alzira i Kosova.Pa ne ocekujes valjda da se u normama medjunarodnog prava kao relevantan faktor javljaju emocije prema nekoj teritoriji?
 
kami83:
Alzir Francuskoj nije bio samo kolonija,vec i dom za nekoliko miliona Francuza,generacijski dom...

A Kosovo je za Srbiju nista manje istorijski i kulturno vaznije od Makedonije,pa danas niko ne prica o "svetoj srpskoj zemlji Makedoniji".

A o tome koliko je besmisleno govoriti o srpskom Kosovu u srednjem veku je i posebna prica.

Uostalom,on je pomenuo medjunarodno pravo,a sto se tice medj. prava,apsolutno ne postoji nikakva razlika izmedju Alzira i Kosova.Pa ne ocekujes valjda da se u normama medjunarodnog prava kao relevantan faktor javljaju emocije prema nekoj teritoriji?
Е, сад си се тек сасвим погубио, и помешао све "бабе и жабе" које су се помешати могле.

Али, ионако је већ исувише касно (да је већ рано). Лаку ноћ! Или - Добро јутро, како год.
У сваком случају, одох ја на спавање, то је сигурно паметније него да губим време одговарајући неком до кога ништа не допире.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top