Zasto Jovanovicu smeta tamjan?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cossack

Gost
Poruka
1.609
Ceda je skoro izjavio da se u buducnost ne ide sa tamjanom vec racunarima !?
Mitropolit Amfilohije je ostro osudio ovo rekavsi da mu je zao sto ga je krstio 1996, jer se na njega nije primio pecat Boziji.

Okej, mozda je mitropolit bio preostar, ali ova Cedina izjava se u najmanju ruku moze protumaciti kao glupost. Ne vidim da su Srbi nesto mnogo religiozni osim sto SPC ima zapazenu ulogu u politickom zivotu- dakle ova izjava nije socioloskog tipa vec se moze protumaciti kao napad na SPC. Zasto Jovanovicu smeta tamjan? Sta on u stvari zeli ?

Drugo, ko je Ceda da govori sta nam treba u buducnosti, a sta ne- zasto je problem ako je neko religiozan, zasto se vrse ovakvi pritisci, sto to ne kaze Muslimanima i Albancima na Kosovu- neka prestanu da klanjaju pet namaza dnevno. Zasto je bas SPC problem?
Da li je ovo napad zato sto po nekima Cedu finansiraju Albanci sa Kosova i sl.
Ko je on da govori vernicima da je vera nazadna, ZLATNO TELE :lol:, vrlo nedemokratski i VRLO GLUPO.

Sta mislite o svemu ovome?
 
Cossack:
?

, sto to ne kaze Muslimanima i Albancima na Kosovu- neka prestanu da klanjaju pet namaza dnevno.?
ako bude rekao srbima da se ne krste, onda moze i muslimanima da se odreknu namaza, sto ne znaci da ce ga neko poslusati ali.. sve u svemu treba se odvojiti... kako ono bese "kralju kraljevo, bogu bozje", jer obicno nastaje samo steta kada se verski poglavari previse mesaju u drzavni posao, iako je to kod nas muslimana, previse povezano... mislim na to odvajanje...
 
Питање је шта може да прича о рачунарима неко ко можда зна да куца у ворду,или можда да пошаље имејл?То је јефтина популистичка прича.Ове две наведене операције не представљају ништа.И ово вређање цркве је само скретање пажње са важнијих тема и саморекламерство!Пљунеш све друге и убедиш неуку масу испраних мозгова да си ти тај који све зна.То је оно што ради Чеда.:D
 
Cossack:
Ko je on da govori vernicima da je vera nazadna, ZLATNO TELE :lol:, vrlo nedemokratski i VRLO GLUPO.
Slazem se.Politicari neka se ne mesaju u veru,svestenici neka se ne mesaju u politiku i sve ce biti u redu 8-)
Ali jbg.,ovde je uobicajeno da ti svestenik drzi politicki govor,politicar se bavi analizom Jevandjelja po Mateji,da ti vodoinstalater daje medicinske savete,lekar o berzi,advokat o kucnim popravkama a svi ti napate racun na kraju "seanse".Zato i jesmo tu gde se nalazimo.Na dnu.
 
Enfroz2891.:
Pa komunistima je crkva uvek bila problem,jer sprechava unishtavanje nacionalnog identiteta.

upravo tako komunjarama i ustasama srpska crkva je uvek bila najveci problem jer uvek bila najveca brana unistenju ovog naroda. Svi srpski neprijatelji su progonili i napadali SPC. Tako je napada i progoni i antisrbin , zlocinac i placenik siptara Ceda Jovanovic.
 
Ili i mi svoje "vehabije"imamo
Religija ne sme biti predmet koketerije
Neka svako spozna u sebi istinu, neka sledi "glas svoga srca"
Ako je neko verujuci ne moze prestati to da bude po tudjem nagovoru ili zbog nechijih loshih poteza (mislim od strane sveshtenika)
Svako ima pravo da misli kako hoce, u civilizovznom svetu, i da sebi izabere put.
Od vere ne treba praviti "manifestaciju" to je ono najlichnije shto chovek u sebi nosi
Svima je jasno shta je Ceda hteo da kaze ali ne bi da propuste priliku da "malo" pljuju
 
misoni:
То је само претпоставка нечег што ради нека замишљена особа...Не мора да буде Чеда,може да буде било који други политичар.Прича лажи,а извлачи корист!

....aaaa....to je zamisljena pretpostavka..ima tu jedan moj komsija poslasticar... on isto stalno laze i ima koristi
 
Cossack:
Ceda je skoro izjavio da se u buducnost ne ide sa tamjanom vec racunarima !?
Mitropolit Amfilohije je ostro osudio ovo rekavsi da mu je zao sto ga je krstio 1996, jer se na njega nije primio pecat Boziji.

Okej, mozda je mitropolit bio preostar, ali ova Cedina izjava se u najmanju ruku moze protumaciti kao glupost. Ne vidim da su Srbi nesto mnogo religiozni osim sto SPC ima zapazenu ulogu u politickom zivotu- dakle ova izjava nije socioloskog tipa vec se moze protumaciti kao napad na SPC. Zasto Jovanovicu smeta tamjan? Sta on u stvari zeli ?

Drugo, ko je Ceda da govori sta nam treba u buducnosti, a sta ne- zasto je problem ako je neko religiozan, zasto se vrse ovakvi pritisci, sto to ne kaze Muslimanima i Albancima na Kosovu- neka prestanu da klanjaju pet namaza dnevno. Zasto je bas SPC problem?
Da li je ovo napad zato sto po nekima Cedu finansiraju Albanci sa Kosova i sl.
Ko je on da govori vernicima da je vera nazadna, ZLATNO TELE :lol:, vrlo nedemokratski i VRLO GLUPO.

Sta mislite o svemu ovome?
Ja ocekujem da uskoro Amfilofije BRDSKO BRZINSKI postane VelikoCrnogorac. A to sto se nije primilo na Chedomira, mislim to krshtenje nije ni bitno.... Bitno je da je Amfi postao HAKER. Da dobro ste chuli Amfi - Haker ga zovu u Crnoj Gori ! ;)
 
Jerry Ropero:
upravo tako komunjarama i ustasama srpska crkva je uvek bila najveci problem jer uvek bila najveca brana unistenju ovog naroda. Svi srpski neprijatelji su progonili i napadali SPC. Tako je napada i progoni i antisrbin , zlocinac i placenik siptara Ceda Jovanovic.


Je li Dzeri,jesi li ikada pokusao da svet gledas bez te srpsko-nacisticke osnove?
Zamisli,meni sveta sto je tvorevina koja je nastala posto su krstasi osvojili Carigrad,ma kako da ne... Bas me briga za tu tvorevinu,jedino mi smeta kada je ona glasnogovornik najodvratnije ljudske gluposti i nemorala... Izvini mozda je tebi u redu da pricas da su zene koje imaju menstruaciju prljave,meni je to odvratno.
 
Шта може да каже неко ко не уме нормално да прича?Уместо да уживо да пример тога што је хтео да каже,он пљује друге! И то оне који не могу да се адекватно бране.Јефтин димни сигнал за острашћене присталице.Јадно!
 
vanesssa56:
Ja ocekujem da uskoro Amfilofije BRDSKO BRZINSKI postane VelikoCrnogorac. A to sto se nije primilo na Chedomira, mislim to krshtenje nije ni bitno.... Bitno je da je Amfi postao HAKER. Da dobro ste chuli Amfi - Haker ga zovu u Crnoj Gori ! ;)


nisu svi Srbi iz Crne Gore kao ti da prodaju veru i naciju za polutku svinjsku, 2 metra drva, dzak brasna , placeni racun za struju itd. kao sto radite to vi ********* .

ima jos u crnoj gori casnih Srba koji ne daju na obraz, cast i postenje, koji bi pre umrli nego se prodali za svinjsku polutku . Jedan od tih Srba je i nas mitropolit Amfilohije. Zato ga i mrzite jer mu nista ne mozete.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top