Internacionalni Univerzitet u Novom Pazaru

zanima me šta će da bude sa onim isturenim odeljenjima ( konsultativnim centrima ) univerziteta u Novom Pazaru? Neki kažu da se pripremaju za akreditaciju , neki kažu da je zakon već zabranio uopšte i otvaranje takvih odeljenja ? šta je u stvari sada prava istina ? Jel je ok upisivati takvo nešto sada ?
 
PRIJEMNI ISPIT CE SE ZA SVE SMEROVE I ODSEKE ODRZATI 21.09.2007. U 12H
ROK ZA PODNOSENJE DOKUMENTACIJE JE 20.09.2007. DO 17H
********Departman PANCEVO
********INTERNACIONALNI UNIVERZITET U NOVOM PAZARU
Tel: 013.516.732
e-mail: univerzitet10@gmail.com
www.student10.mojblog.co.yu

Na prijemnom se polaze:
- test opste kulture i informisanosti ( 30 bodova)
- strucni test ( 30 bodova)
rangiranje ukljucuje i
- uspeh u skoli ( 20 bodova)
- intervju sa ispitnom komisijom ( 20 bodova)

Od dokumentacije je potrebno pri upisu priloziti:
1. Izvod iz maticne knjige rodjenih
2. Svedocanstvo iz 1. god. srednje skole
3. Svedocanstvo iz 2. god. srednje skole
4. Svedocanstvo iz 3. god. srednje skole
5. Svedocanstvo iz 3. god. srednje skole
6. Diplomu zavrsnog ispita srednje skole
7. Uplatnicu sa delom skolarine
8. Uplatnicu sa administrativnim troskovima
9. 4 fotografije ( 3 vel. za pasos i jedna 2x2)
10. U verenje o polozenim ispitima ( u slucaju prepisa sa drugog fakulteta).

Fakultet humanistickuh nauka (Departman u Pancevu)
*engleski jezik i knjizevnost *psihologija (klinicka, opsta i skolska) *smer za vaspitace

Pravni fakultet (Departman u Pancevu)
*pravni odsek *odsek za kriminalistiku

Fakultet za informatiku i informacione tehnologije (Departman u Pancevu)
*inzenjer informaionih tehnologija *inzenjer racunarskog dizajna

Fakultet za menadzment i poslovnu ekonomiju (Departman u Pancevu)
*poslovna ekonomija
*bankarstvo i revizija
 
puzzled:
znas li imena bar nekih od tih profesora i verovatno nisu redovni vec gostujuci??


Održana letnja škola forenzičke lingvistike
Doprinos reformi pravosudnog sistema

Studenti Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, koji nastavu slušaju u pančevačkom departmanu ove ustanove, kao i ostali zainteresovani građani, imali su priliku da od 9. do 12. jula u prostorijama ovog univerziteta pohađaju letnju školu forenzičke lingvistike.

Zahvaljujući saradnji s Institutom za forenzičku lingvistiku iz Velike Britanije, Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru okupio je ugledne lingvističare iz Srbije i Velike Britanije koji su polaznicima škole, uglavnom studentima i profesorima lingvistike, filologije i prava, preneli dragocena saznanja o primeni forenzičke lingvistike u sudskim postupcima. Predavači iz Velike Britanije prof. dr John Olsson, forenzički lingvista i direktor Instituta za forenzičku lingvistiku, prof. dr Kate Storey-Whyte, forenzički fonetičar i direktor laboratorije „Audiolex”, kao i njihove kolege iz Srbije prof. dr Vesna Polovina, šef katedre za lingvistiku Filološkog fakulteta u Beogradu, prof. dr Zorka Kašić, fonetičar s Fakulteta za rehabilitaciju i edukaciju Univerziteta u Beogradu, i Lidija Nikolić, koja se bavi forenzičkom lingvistikom na Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru, govorili su o različitim temama u vezi s ovom oblašću, kao što su: tipovi glasova, analiza pretnji, teškoće poređenja telefonskih snimaka sa snimcima razgovora u pretkrivičnom i istražnom postupku, oproštajne poruke u slučajevima samoubistava, osnovni akustički problemi u forenzičkoj lingvistici i slično.

Kako ističu u pančevačkom departmanu novopazarskog Univerziteta, ova škola imala je cilj da doprinese reformi pravosudnog sistema u Srbiji, integrisanju u evropski sistem i unapređivanju demokratije.
Dogovoreno je da se skola ponovo odrzi istog datuma 2008. godine
 
Draga gospodo-prisutna na ovom forumu:NE znam koliko ce Vam se svideti ovo sto cu Vam NAJISKRENIJE napisati i to bas na ovom mestu!

Ne mogu da pisem i pricam ono sto ne znam , a to je o situaciji na Univerzitetu u Novom Pazaru, ali zato sa punim pravom mogu da Vam napisem, kako je u odelenju Internacionalnog univerziteta, koje se nalazi u Subotici.

Dolaskom na univerzitet i upisivanjem godine, nije bilo srecnije osobe od mene, obzirom da su me docekali svi nasmejani, raspolozeni i sto je najbitnije ubedljivi.
Kada su mi uzeli prve pare, shvatio sam da vise nista nije kao sto je bilo predstavljeno u prici, pre nego sto su me (zargonski receno) navukli da predjem sa drzavnog fakulteta bas na taj tz Internacionalni.
Verovali ili ne Odelenje u Subotici kojim rukovodi jedna familija iz navedene sredine, je gore nego bilo koji Fakultete u Albaniji, gde su jos uvek na snazi porodicni zakoni.
Ovde ne rukovode albanci, ali zato rukovodi jedna porodicna ekipa, za koju niko ne zna odakle je dosla, sem da su neki od njih oterani sa nekih od drzavnih institucija (obrazovnih) ali su zato nasli utociste bas na ovom Univerzitetu.

Verovali ili ne: NIGDE u zivotu (u prosveti) nisam video vece korupcije, nego sto je u ovom odelenju, nigde u civilizovanom svetu nisam video da jedna porodica vodi ovakvu instituciju:mama-kordinator, cerka-menadzer, sin-USPESAN student, snaja-USPESNA studenkinja,...i da Vam ne nabrajam.
SVE se moze zavrsiti iza zatvorenih vrata, ako si naravno dobar (na koji nacin-nije ni bitno) sa nekim od njih!
Naplacuje se i sto treba i sto ne treba.
Ugovori koji se potpisuju(oba primerka)ostaju na fakultetu
Na knjigama se uzimaju ogromne pare uz znanje ili ne znanje profesorskog kadra,
Studente ispituju NE kvalifikovani "profesori"
Do pravilnika univerziteta se ne moze doci.........................

Pravim profesorima-SVAKA CAST, ali je VELIKA zalost sto ima neko ko je zavrsio nekakav informaticki fakultet, navodno u nekoj od obliznjih susednih drzava - blati ugled, a isti taj svrseni informaticar, ne zna ni da ukljuci racunar cestito!

SVI koji su nesto vredeli, a bili su zaposleni u navedenoj instituciji-POBEGLI su glavom bez obzira
, jedino ko ostaje jeste porodica koja i rukovodi ovim delom INternacionalnog univerziteta u Novom Pazaru, koji isti samo sakati i kalja pred ovom malom i jadnom zemljom Srbijom

O SVEMU ovome gore napisanom, upoznati su i oni koji su na samom vrhu Univerziteta u Novom Pazaru, na celu sa Rektorom g.Zukorlicem

Ako Vas bude interesovalo nesto vise o SVEMU napisanom u skorije vreme ce te me moci kontaktirati i na druge nacine!!!

PISITE Vasa iskustva kako dobra tako i losa, o kojima malo nas sme da pise i prica, jer ga odma proglase ne uracunljivom osobom i to bas u odelenju Subotica-za druge ne mogu da pisem, jer ne znam!!!
 
Ne znam sta se desava u Subotici. Ali istina je da mnogo toga zavisi od menadzmenta fakulteta.
Interesuje me kako je reagovao Rektor g-din. Zukorlic?

Ja sam u Pancevu ( Fakultet za informatiku i informacione tehnologije) i zadovoljan sam. Profesori i asistenti su odgovorni i mogu ti reci da na Pravnom i Kriminalistici studenti ne polazu bas tako lako ispite ( neki su mislil da je dovoljno samo dati pare za upis:-) ).
Uci se i radi i pada i polaze...
Prve godine su se upisivali ljudi koji su mislili da ce moci olako da " prodju " kroz fakultet. Menadzment je uspeo da postavi stvar na svoje mesto.
Nema korupcije , nema veza, tatinih i maminih sinova.
Zao mi je sto si se nasao u takvoj situaciji, a narocito mi je zao sto je to deo fakulteta koji ja pohadjam.
Znaci... nekolicina ljudi moze pokvariti sve stio se nekoliko stotina trudi da izgradi.
Pisi...jako me zanima sta ce se desiti sa tom porodicom koja " vlada" .
 
Rektor gdin Zukorlic nikako nije reagovao!Mislim da je on u svoj toj prici samo marketing, a da drugi ljudi kroje nam kapu-koji su naravno upoznati JAKO dobro sta se u Subotici desava.Zalosno je to sto jedno odelenje kakvo je u Subotici, blati sva ostala!!!

Aaaaaaaa sta ce da se desi-SIGURAN sam da nece NISTA, kada vec do sada nije!

Nema tu velike razlike izmedju suboticke "porodice" i novopazarske, cim pazarci nista ne rade po tom pitanju, a SIGURAN sam da znaju sta se desava i zajednicki ucestvuju u kriminalnim dellima!
 
Dalje-gde dalje!?
Planirao dalje, dok mi se nije zgadilo sve na nazovi"Internacionalnom univerzitetu".Treba da znaju da su ostali bez 2000eura, koliko su posdiplomske studije, za kojim je zinula guza svima u Odelenju u SU!
SAMO to i gledaju!!!!
Treba kupiti jos koji stan, a naravno i kola, o cemu vecina postenog srpskog naroda moze samo da masta, a ne jos i da kupuje kao carape ili ti porodica koja je na celu Subotickog odelenja.

.Zalosno je to sto velika vecina u Srbiji samo zna da okrene glavu od problema koji nas okruzuju.
Posao kojim se bavim me je naucio da pred takvim stvarim ane treba okretati glavu, jer je dosta kriminalaca u Srbiji.Gde god se okrenemo oko nas su.
Alo ljudi dokle ce mo bezati od problema.Kada nam se desi nesto strasno onda svi znamo da kukamo i molimo.

DOSTA JE LOPOVLUKA VISE - SRBIJO GLAVU GORE!!!!

Treba nas staviti na najcrnju listu, a ne na belu sengen listu, dokle god se tako ponasamo!
 
Ćao Narode!

Vidim da se ovde baš pošteno blati odeljenje UNINP u Subotici. Ja sam student III godine ovog departmana i ne sviđa mi se tvoje mišljenje i stav prema ovom odeljenju.

Kao redovan i odgovoran student mogu da kažem da do sada nisam imao većih neprijatnosti od strane rukovodstva i da imam sasvim korektan odnos sa svima. Istina je da ponekad nemaju vremena i živaca za sve nas, ali to treba prihvatiti kao normalnu pojavu; jer tolika odgovornost za tako mali broj ljudi i nije mala stvar.

Što se tiče njihovog srodstva-ja na to gledam pozitivno, jer ruku na srce, lakše sarađuju oni koji se bolje poznaju i imaju DOBRU VOLJU DA POMOGNU JEDNI DRUGIMA.

Što se tiče korupcije, o kojoj ti pričaš, ja nemam predstavu, niti sam čuo išta slično o tome; A VERUJ MI REDOVAN SAM NA SVIM ČASOVIMA I „SASTANCIMA“ U KANTINI. Vidim da si se ti prepisao sa drugog fakulteta, a po tvojim rečima imaš iskustva i sa drugim ustanovama, jel to znači da ti nije prvi put?? Đe ba zapelo? :confused:

Položiti ispit nije „kao dobar dan“ zaista treba sesti i naučiti. Ali zato smo tu! NE?!
Mislim da nije uredu da tako govoris-pišeš, jer na taj način blatiš i svoje obrazovanje!!!
Misliš da je to uredu??
 
Stvarno ne znam gde živimo ponekad kada pročitam nešto ovako da li u Srbiji 2007 god ili u Nacističkoj Nemačkoj 1939 god. Postavljam ovo pitanja -NEKO NEKIĆ-U. Ovakav tekst samo neko takav može da napiše ko ništa u životu nije postigao i potrebno je da on ili ona da se podvrgne ozbiljnoj psihijatrijskoj pomoći, jer znamo svi da je sam HITLER u početku patio od sličnih simptoma neuspešnosti koji su se kasnije pogoršali. Dragi -NEKO NEKIĆ-U zbog tvoje neuspešnosti nemoj nikoga ponižavati jer znači biti nečovek. Neuspešnost u životu nije sramota, biti nečovek jeste. Moraš se zamisliti gde si neuspeo/la u životu (već si se prebacio/la sa jednog fakulteta). Jer za razliku od tebe neki ljudi rade i stvaraju u svom životu i ne pričaju sa takvim neonacističkim tonom koji ko što možda znaš ali ja u to ne verujem (već si se pokazao/la na predhodnom fakultetu gde si pokupio/la prnje). Inače kolega/nice onaj koji radi (uči) ima rezultate i na državnim univerzitetima (što ti nisi okusio/la). Ovakvi tekstovi u opšte ne primere intelektualcima nego samo najvećim luzerima.
 
Za tebe NekoNekicu> Sto napadas tako ljude i menadzment fakulteta ?
Ako vec tako javno napadas reci nam pravo ime, ko si? Pa onda da razgovaramo kao normalni ljudi!
Menadzment fakulteta sigurno nije kao u Harvard University ili Cambridge University itd..ali sam siguran da rade dobar posao ako vec imaju tako veliki broj studen.!
A ta zgodna mlada menadzerica je bas HOT!!! Sorry, ali sam samo iskren. Takva lepa crnka je moj san ...Ali hvala Bogu sto ona ne cita ovo ( -bar se ja tako nadam!)
Pozdrav svimmmmma!
 

Back
Top