Tajland..Maldivi..Singapur..Indija..Nepal

Moj tata bi trebalo da putuje na Tajland,najverovatnije sam i zeleo bi da ostane malo duze tamo,oko mesec,dva.Interesuje me ako je neko u skorije vreme isao,ima li preporuku za neko mesto,grad,kako je tamo,da li je potrebna viza,kako se krecu cene....U sustini,sve
P.S. Isao bi u septembru-oktobru
dodajem,turisticki
 
Mirjanadz:
Moj tata bi trebalo da putuje na Tajland,najverovatnije sam i zeleo bi da ostane malo duze tamo,oko mesec,dva.Interesuje me ako je neko u skorije vreme isao,ima li preporuku za neko mesto,grad,kako je tamo,da li je potrebna viza,kako se krecu cene....U sustini,sve
P.S. Isao bi u septembru-oktobru
Ja sam bila ceo januar tamo.Nisi napisala gde tacno ide i da li ide na odmor ili radno.Trebao bi da vidi Budin hram,najvece uzgajaliste krokodila-u blizini Bangkoka,ma puno toga treba da vidi.Naravno i ostalo:)))Ali to bi bilo lepse da mu preporuci neki friend:)))izlasci itd:)Ali ne brini..Bice mu super:)Pozdrav
 
M30:
Mirjanadz:
Moj tata bi trebalo da putuje na Tajland,najverovatnije sam i zeleo bi da ostane malo duze tamo,oko mesec,dva.Interesuje me ako je neko u skorije vreme isao,ima li preporuku za neko mesto,grad,kako je tamo,da li je potrebna viza,kako se krecu cene....U sustini,sve
P.S. Isao bi u septembru-oktobru
Ja sam bila ceo januar tamo.Nisi napisala gde tacno ide i da li ide na odmor ili radno.Trebao bi da vidi Budin hram,najvece uzgajaliste krokodila-u blizini Bangkoka,ma puno toga treba da vidi.Naravno i ostalo:)))Ali to bi bilo lepse da mu preporuci neki friend:)))izlasci itd:)Ali ne brini..Bice mu super:)Pozdrav

Pa da ima nekog ko je isao na Tajland,sigurno se ne bih ovde raspitivala...nisi mi nista pomogla...osim sto si nasla mane u mom pitanju.Znaci,turisticki,ne zna gde je najbolje,koji grad,ostrvo,zato i pitam a zelja mu je da ode tamo...Kapis?
 
Mirjanadz:
M30:
Mirjanadz:
Moj tata bi trebalo da putuje na Tajland,najverovatnije sam i zeleo bi da ostane malo duze tamo,oko mesec,dva.Interesuje me ako je neko u skorije vreme isao,ima li preporuku za neko mesto,grad,kako je tamo,da li je potrebna viza,kako se krecu cene....U sustini,sve
P.S. Isao bi u septembru-oktobru
Ja sam bila ceo januar tamo.Nisi napisala gde tacno ide i da li ide na odmor ili radno.Trebao bi da vidi Budin hram,najvece uzgajaliste krokodila-u blizini Bangkoka,ma puno toga treba da vidi.Naravno i ostalo:)))Ali to bi bilo lepse da mu preporuci neki friend:)))izlasci itd:)Ali ne brini..Bice mu super:)Pozdrav

Pa da ima nekog ko je isao na Tajland,sigurno se ne bih ovde raspitivala...nisi mi nista pomogla...osim sto si nasla mane u mom pitanju.Znaci,turisticki,ne zna gde je najbolje,koji grad,ostrvo,zato i pitam a zelja mu je da ode tamo...Kapis?
Kao prvo, nemoj da budes gruba prema nekome ko je pokusao da ti pomogne koliko je mogao na osnovu oskudnih informacija koje si dala.
Kao drugo, M30 je u pravu za farmu krokodila gde moze da se hoda na drvenim mosticima iznad 40 000 krokodila. Imas mnogo zanimljivih hramova, takozvanih pagoda. Na Tajlandu se nalazi i najveca statua Bude i to zlatna. Tajland je centar prostitucije i svetskih perverzija. Mislim da je period septembar/oktobar sezona kisa tamo. Najbolje vreme je januar. Najcesce posecivana mesta na Tajlandu su Bangkok, Pataja i Puket. Za sve ostale informacije neka se tvoj tata obrati nekoj turistickoj agenciji gde ce ga uputiti u program za svaku od ovih destinacija.
I kada vec hoces da koristis strane reci, koristi ih pravilno: ne kaze se KAPIS, vec CAPISCI. Cak se i ne cita isto.
 
Mirjanadz:
M30:
Mirjanadz:
Moj tata bi trebalo da putuje na Tajland,najverovatnije sam i zeleo bi da ostane malo duze tamo,oko mesec,dva.Interesuje me ako je neko u skorije vreme isao,ima li preporuku za neko mesto,grad,kako je tamo,da li je potrebna viza,kako se krecu cene....U sustini,sve
P.S. Isao bi u septembru-oktobru
Ja sam bila ceo januar tamo.Nisi napisala gde tacno ide i da li ide na odmor ili radno.Trebao bi da vidi Budin hram,najvece uzgajaliste krokodila-u blizini Bangkoka,ma puno toga treba da vidi.Naravno i ostalo:)))Ali to bi bilo lepse da mu preporuci neki friend:)))izlasci itd:)Ali ne brini..Bice mu super:)Pozdrav

Pa da ima nekog ko je isao na Tajland,sigurno se ne bih ovde raspitivala...nisi mi nista pomogla...osim sto si nasla mane u mom pitanju.Znaci,turisticki,ne zna gde je najbolje,koji grad,ostrvo,zato i pitam a zelja mu je da ode tamo...Kapis?
Zao mi je sto ti nisam pomogla.A znaj...Svakom muskarcu je zelja da ode u tu zemlju perverzije.Hahahaha.Trazila si istinu,dobila si je!
 
Anonymous:
Mirjanadz:
M30:
Mirjanadz:
Moj tata bi trebalo da putuje na Tajland,najverovatnije sam i zeleo bi da ostane malo duze tamo,oko mesec,dva.Interesuje me ako je neko u skorije vreme isao,ima li preporuku za neko mesto,grad,kako je tamo,da li je potrebna viza,kako se krecu cene....U sustini,sve
P.S. Isao bi u septembru-oktobru
Ja sam bila ceo januar tamo.Nisi napisala gde tacno ide i da li ide na odmor ili radno.Trebao bi da vidi Budin hram,najvece uzgajaliste krokodila-u blizini Bangkoka,ma puno toga treba da vidi.Naravno i ostalo:)))Ali to bi bilo lepse da mu preporuci neki friend:)))izlasci itd:)Ali ne brini..Bice mu super:)Pozdrav

Pa da ima nekog ko je isao na Tajland,sigurno se ne bih ovde raspitivala...nisi mi nista pomogla...osim sto si nasla mane u mom pitanju.Znaci,turisticki,ne zna gde je najbolje,koji grad,ostrvo,zato i pitam a zelja mu je da ode tamo...Kapis?
Zao mi je sto ti nisam pomogla.A znaj...Svakom muskarcu je zelja da ode u tu zemlju perverzije.Hahahaha.Trazila si istinu,dobila si je!
 
alle:
Mirjanadz:
M30:
Mirjanadz:
Moj tata bi trebalo da putuje na Tajland,najverovatnije sam i zeleo bi da ostane malo duze tamo,oko mesec,dva.Interesuje me ako je neko u skorije vreme isao,ima li preporuku za neko mesto,grad,kako je tamo,da li je potrebna viza,kako se krecu cene....U sustini,sve
P.S. Isao bi u septembru-oktobru
Ja sam bila ceo januar tamo.Nisi napisala gde tacno ide i da li ide na odmor ili radno.Trebao bi da vidi Budin hram,najvece uzgajaliste krokodila-u blizini Bangkoka,ma puno toga treba da vidi.Naravno i ostalo:)))Ali to bi bilo lepse da mu preporuci neki friend:)))izlasci itd:)Ali ne brini..Bice mu super:)Pozdrav

Pa da ima nekog ko je isao na Tajland,sigurno se ne bih ovde raspitivala...nisi mi nista pomogla...osim sto si nasla mane u mom pitanju.Znaci,turisticki,ne zna gde je najbolje,koji grad,ostrvo,zato i pitam a zelja mu je da ode tamo...Kapis?
Kao prvo, nemoj da budes gruba prema nekome ko je pokusao da ti pomogne koliko je mogao na osnovu oskudnih informacija koje si dala.
Kao drugo, M30 je u pravu za farmu krokodila gde moze da se hoda na drvenim mosticima iznad 40 000 krokodila. Imas mnogo zanimljivih hramova, takozvanih pagoda. Na Tajlandu se nalazi i najveca statua Bude i to zlatna. Tajland je centar prostitucije i svetskih perverzija. Mislim da je period septembar/oktobar sezona kisa tamo. Najbolje vreme je januar. Najcesce posecivana mesta na Tajlandu su Bangkok, Pataja i Puket. Za sve ostale informacije neka se tvoj tata obrati nekoj turistickoj agenciji gde ce ga uputiti u program za svaku od ovih destinacija.
I kada vec hoces da koristis strane reci, koristi ih pravilno: ne kaze se KAPIS, vec CAPISCI. Cak se i ne cita isto.
Bravo alle!Ja sam stvarno htela da joj pomognem a ujedno i da je postedim skakljivih informacija,ipak pita za tatu:)Ali ti si sve odlicno opisao,hvala ti:)Nadam se da si imao dobar provod,dnevni i nocni:)Ja Tajland obozavam i svima bih ga preporucila.Ono ne postoji nigde vise na ovozemaljskoj kugli:)Pozdrav
 
alle:
Mirjanadz:
M30:
Mirjanadz:
Moj tata bi trebalo da putuje na Tajland,najverovatnije sam i zeleo bi da ostane malo duze tamo,oko mesec,dva.Interesuje me ako je neko u skorije vreme isao,ima li preporuku za neko mesto,grad,kako je tamo,da li je potrebna viza,kako se krecu cene....U sustini,sve
P.S. Isao bi u septembru-oktobru
Ja sam bila ceo januar tamo.Nisi napisala gde tacno ide i da li ide na odmor ili radno.Trebao bi da vidi Budin hram,najvece uzgajaliste krokodila-u blizini Bangkoka,ma puno toga treba da vidi.Naravno i ostalo:)))Ali to bi bilo lepse da mu preporuci neki friend:)))izlasci itd:)Ali ne brini..Bice mu super:)Pozdrav

Pa da ima nekog ko je isao na Tajland,sigurno se ne bih ovde raspitivala...nisi mi nista pomogla...osim sto si nasla mane u mom pitanju.Znaci,turisticki,ne zna gde je najbolje,koji grad,ostrvo,zato i pitam a zelja mu je da ode tamo...Kapis?
Kao prvo, nemoj da budes gruba prema nekome ko je pokusao da ti pomogne koliko je mogao na osnovu oskudnih informacija koje si dala.
Kao drugo, M30 je u pravu za farmu krokodila gde moze da se hoda na drvenim mosticima iznad 40 000 krokodila. Imas mnogo zanimljivih hramova, takozvanih pagoda. Na Tajlandu se nalazi i najveca statua Bude i to zlatna. Tajland je centar prostitucije i svetskih perverzija. Mislim da je period septembar/oktobar sezona kisa tamo. Najbolje vreme je januar. Najcesce posecivana mesta na Tajlandu su Bangkok, Pataja i Puket. Za sve ostale informacije neka se tvoj tata obrati nekoj turistickoj agenciji gde ce ga uputiti u program za svaku od ovih destinacija.
I kada vec hoces da koristis strane reci, koristi ih pravilno: ne kaze se KAPIS, vec CAPISCI. Cak se i ne cita isto.
Ups,izvinjavam se.Tek na drugoj diskusiji sam shvatila da si zensko.Pozdrav
 
Zahvaljujem na odgovorima,dale ste mi korisne informacije.
A sto se tice KAPIS izgleda da ti bas i ne znas zargonski srpski ili toliko vodis racuna o pravopisu da ne znas za salu.
Drugo,nisam je napala nego nisam dobila odogovr koji mi je bio potreban.Zaista ne zelim da se raspravljam oko gluposti,jos jednom HVALAAAA :wink: :oops: :cry: :lol: :o :D :( :? :P
 
Mirjanadz:
A sto se tice KAPIS izgleda da ti bas i ne znas zargonski srpski ili toliko vodis racuna o pravopisu da ne znas za salu.
E pa vidis, taj izraz nije uopste srpski, pa ga izgovaraj u skladu sa pravilima jezika iz kog on potice. A cak i u zargonskom srpskom on se izgovara bas onako kako ga i italijani izgovaraju, "kapishi".
A sto se tice Tajlanda, drago mi je da smo ti na kraju ipak pomogle i definitivno mislim da bi tvoj tata trebalo da se predomisli sto se tice vremena odlaska, jer kad bude video kolike su tamo resetke na ulicama za odvod kise, shvatice kolike kolicine padavina su u pitanju.I da, neka se pripremi na ocajan saobracaj u Bangkoku, jer je grad ogroman, a tlo je peskovito, pa ne moze da se izgradi metro.
 
8 MLADIH BI SLEDECEG JANUARA (TAMAN ZAVRSAVAMO FAXOVE) KRENULO VOZOM PREKO BUGARSKE, TURSKE,IRANA,PAKISTANA DO INDIJE. SA ZADRZAVANJIMA PO KOJI DAN U ISTAMBULU ,TEHERANU,... SVI SMO VEC ISKUSNI PUTNICI,TOTALNO ZARAZENI PUTOVANJIMA, A DVOJE IZ EKIPE JE VEC PROVELO MESEC DANA U INDIJI..I TOLIKO SU ODUSEVLJENI DA SVI IDEMO TAMO :wink:
POSTOJAO JE CAK PLAN DA SE KUPI KOMBI ,PA DA SE UPUTIMO NA CETIRI TOCKA,ALI SMO IZGLASALI DA JE ISUVISE RIZICNO,PA OSTAJEMO PRI VOZU.
CEO PUT BI TRAJAO OKO 2 MESECA (MESEC U PUTU I MESEC OBILAZENJE INDIJE)
SKUPLJAMO NAREDNIH GOD. DANA SVE INFORMACIJE KOJE BI NAM KORISTILE UZ PUT I PO SAMOJ INDIJI..HVALA
 
Pregledao sam kao i obicno ove forume ali posle citanja ove vase zamisli, ne mogu da ostanem ravnodusan cak sta vise mnogo sam usplahiren pa i jedva pisem ovaj tekst od silnog uzbudjenja jer ovakva koncetracija mladalacke drskosti,hrabrosti,odvaznosti nije odavno vidjena na jednom mestu.Ljudi bi da idu vozom do Indije,ali vozom napominjem,to je stvarno stvar za respekt zato bi i da apelujem na javnost da podrzi ovu zamisao.
Predlozio bih svim ljudima dobre volje,ljudima koji znaju da cene prave vrednosti i onima sa viskom para, naravno da i finansijski podrze ovaj projekat.Jer oni ce tamo biti reprezenti nase kulture,naseg veselog duha,lepote...a verujem da to oni i jesu,tako da sa svoje strane sam spreman da izvinansiram jednog od putnika,i nadam se da ce ovaj moj gest biti podstrek i za ostale donatore da mi se pridruze.
Sa druge strane apelovao bih i na profesore da malo progledaju kroz prste buducim diplomcima,jer sa zavrsenim fakultetima mogucnost medjunacionalne razmene znanja je veca i po nasu zemlju korisnija
Na kraju obratio bi se vama dobro odabrana grupo hrabrih,neustrasivih ljudi da cemo biti u kontaktu i ne dajte se pokolebati jer ste vi u januaru u Indiji sigurno uz boziju i moju pomoc,ZIVEO SLOBODARSKI NAROD INDIJE
 
Kao i obicno sam pregledao sve ove teme,i ova vasa a me je totalno izbacila iz koloseka tako da sam sad toliko usplahiren da jedva pisem ovaj tekst,sav drhtim od uzbudjenja.Jer toliku koncentraciju mladalacke drskosti,hrabrosti i odvaznosti nisam video na jednom mestu.Putovati do Indije vozom,ali ponavljam vozom nije mala stvar,cak sta vise mislim da je to podvig vredan paznje i zato bi apelovao na javnost da podrzi ovaj projekat.
Kao prvo apelovao bih na ljude dobre volje,one koji cene prave vrednosti i naravno one sa viskom para da i finansijski podrze ovu akciju.Jer oni ce tamo biti reprezenti nase kulture,lepote,veselog duha a ubedjen sam da ce nas po tom pitanju predstaviti u pravom svetlu,tako da sam sa svoje strane spreman da ucinim prvi korak i da izfinansiram jednog od putnika,i nadam se da ce ovaj moj gest biti podstrek i za ostale donatore da mi se pridruze.
Kao drugo apelovao bih i na profesore da malo progledaju kroz prste buducim diplomcima jer tek sa zavrsenim fakultetima mogucnost medjunacionalne razmene znanja je potpuna i za nasu zemlju korisnija.
I na kraju obratio bih se vama,grupo odvaznih,hrabrih ljudi i porucio vam da cemo biti u kontaktu i da se ne date pokolebati i da ce te u januaru vi sigurno biti u Indiji uz boziju i moju pomoc,ZIVEO SLOBODARSKI NAROD INDIJE
 
Kako auto ide na benzin, avion na kerozin, stari voz na ugalj, smatram da se nikako ne treba izostaviti precizna racunica moguce utrosene energije (plus sigurnosna rezerva) na ovom hrabrom avanturistickom poduhvatu. To je neophodni uslov da se neko od ovih velikana pokrene (prvenstveno mislim na sebe, i jos neke neophodne iz brigade). Mislim da bi bilo demokratski da podelimo posao na jednake delove. Stoga, predlazem da svako pazljivo prouci potrosnju i kapacitete svog prevoznog sredstva, a ja cu vec sada izloziti svoje uslove:

Sa punim zelucem dosezem 0-10 koraka na sat, a efektivnost direktno zavisi od kvaliteta goriva. Iskustvom sam dosao do zakljucka da je gorivo na bazi destilirane tecine kajsije najkonkretnije za brz start, stoga ga koristim za kratke distance, dok je ovo drugo, na bazi jecma, ipak daleko vaznije za sigurnost dugog putovanja. No, ne bih se usudio da se odreknem bilo kog od ova dva, tako da bih jos jednom napomenuo svim clanovima akcije, da put propada ukoliko su zalihe skromne...

uz dobru snabdevenost, spreman sam da se uputim i pesaka...
 
sve sto imam da kazem da je ovo ludilo, sad na ucenje svi! Inace nemoj da vam pada napamet da zbog ne zavrsenog faxa odmor pomerite na leto jer cete onda videti drugo svetlo ove zemlje tj svih ovih zemalja! Ja sam parcialno obisao neke od ovih drzava, ali ovo je super ideja! Jupi! Znam i jednog coveka koji je peske isao iz Pariza za Srbiju, pa mozda da ubacite u grupu i ovog pesaka odozdo! Nek trci za vozom! Samo oprez sa Indijom jer ima one fore da nesme da se pije voda, da se jede na ulici i slicno! I harna je hooootttt! Tako da ako neko ne moze da svari, imaju hoteli gde se sluzi evropska hrana! Morate onda jos da pijete neke lekice kao preventivu da se ne razbolite, al drugarica sigurno zna! Pa drustvo, srecan Vam put, ja ovog puta necu!
 
Jednom nam je dunulo da pecamo kedere sa camca uz pivo, i u nedostatku pribora, otisli smo tamo ispod mosta da kupimo stap, udice i mamac. Kad smo se nasli u tom pecaroskom okruzenju, odjednom sam osetio jako emotivno ushicenje, shvatio svoju buducnost i odlucio da kupim ozbiljan pribor koji bi mi kasnije dao mogucnosti da predjem i na krupniju ribu. Video sam idilu svog zivota u miru ljuljuskanja na talasima, daleko od realnosti uz pivo, drugove, kedere, a ako krene, i dubinsku ribu. Pa onda rostilj, pivo, rakija...

Srecom, imao sam trezvene prijatelje pokraj sebe, koji su zdravim razumom sveli trosak na minimum, kupili najekonomicniji stap (eno ga, skuplja prasinu), par udica i crve. Otpecali smo svoje, smejali se i uzivali jos jedno popodne...

Nisam postao pecaros, niti mi je zivot idila, ali je bio tog trenutka dok je trajalo ushicenje...

Velim ovo, kao stari otvrdli hlebac od 23 godine, kako bih pokusao da podstaknem ova mlada srca da ne posustanu pred strogim uslovima realnog sveta, vec da nastave sa eksplozijom svoje maste i makar u sebi prozive deo ovog putovanja, jer lepotu penjanja na vrh planine ne cini pogled odozgo, vec put do gore uz neizbezne avanture, makar se prekinuo i na pola.
 

Back
Top