Turska

godinama već idem u grčku na more pa ove godine rešila da promenim i idem u tursku ali ne znam ništa o njoj. sve što sam pročitala je nemoj kušadasi i marmaris jer imaju lošu plažu i more, nemoj alanju i antaliju jer je visok procenat vlažnosti, o bodrumu nisam ništa posebno pročitala. i gde onda ići, šta preporučujete?

Pa naravno Grcku....salim se ali to sa Turskom nema pravila ti najbolje znas sta volis pa onda i odlucis ako ti nesmetaju talasi trava i kamenje u moru onda moze Kusadasi ili Marmaris a ako ti nesmeta velika vlaga onda sigurno izaberi Antaliju ili Alanju ali obavezno pogledaj i Fetije...pozzz
 
Meni je Turska prelepa... glasam za antalijsku regiju (bas grad Antaliju prvenstveno)... mada sam se bas lepo provela i u Marmarisu... Mislim da gde god odete necete pogresiti... a sad naravno svako ima neka svoja individualna ocekivanja... nekom se nesto super i sa 2-3 zvezdice a neko nije zadovoljan ni sa 5.....
 
MOLBA za vas iskusne koji ste bili po Turskoj da li znate da mi preporucite neki hotel u Antaliji da je blizu grada, da ima lepu plazu i da ima AL ponudu. Ja sve sto sam nasla su ili daleko od grada ili u gradu sa nekim nikakvim stenovitim i betoniranim plazama. Idem sa detetom , pa hocu i da budem relativno blizu aerodroma, ne mogu da se klackam jos 3 sata do Alanje.
I od kao tolike silne ponude hotela ja ne mogu da pronadjem 1 koji ispunjava 3 uslova: blizu grada, lepa plaza, AL.
Ako neko zna neka mi javi pls
 
MOLBA za vas iskusne koji ste bili po Turskoj da li znate da mi preporucite neki hotel u Antaliji da je blizu grada, da ima lepu plazu i da ima AL ponudu. Ja sve sto sam nasla su ili daleko od grada ili u gradu sa nekim nikakvim stenovitim i betoniranim plazama. Idem sa detetom , pa hocu i da budem relativno blizu aerodroma, ne mogu da se klackam jos 3 sata do Alanje.
I od kao tolike silne ponude hotela ja ne mogu da pronadjem 1 koji ispunjava 3 uslova: blizu grada, lepa plaza, AL.
Ako neko zna neka mi javi pls

Gledaj da je u oblasti Lara,Kundu,Belek...pa gledaj i Kemer iako je na suprotnu stranu i je malo dalje,ali je super!Samo,na ovim mestima su hoteli skuplji.A hotela imas mali milion...
 
Gledaj da je u oblasti Lara,Kundu,Belek...pa gledaj i Kemer iako je na suprotnu stranu i je malo dalje,ali je super!Samo,na ovim mestima su hoteli skuplji.A hotela imas mali milion...

Sve sam to gledala i gledam i ima ekstra lepih i ekstra skupih ali i prhvatljivih sto se cena tice ali su vecina u p.m. maltene nijedan nije u nekom mestu, koji cu djavo 10km 15km 50km od nekog grada. Oni koji su u gradu, nisu nikakvi, ili nemaju plazu, il nisu AL...bla bla.
Izem vam ja tu toliko hvaljenu Tursku.
 
Sve sam to gledala i gledam i ima ekstra lepih i ekstra skupih ali i prhvatljivih sto se cena tice ali su vecina u p.m. maltene nijedan nije u nekom mestu, koji cu djavo 10km 15km 50km od nekog grada. Oni koji su u gradu, nisu nikakvi, ili nemaju plazu, il nisu AL...bla bla.
Izem vam ja tu toliko hvaljenu Tursku.

Kao prvo, dobri, ili još bolje, extra hoteli, su uvek i na dobrim plažama, a to ne može biti u gradovima. Čast izuzetcima, ali takvih je realno malo. Znači, udaljenost od grada, koju si ti navela, je potpuno normalna stvar. U Turskoj se ta veza sa gradom rešava dolmušama, i to kod njih zaista dobro funkcioniše.
Kao drugo, pomenuti hoteli, (dobri i extra) koštaju 8oo-1ooo pa i više eura za 1o dana. Naravno, tu se podrazumeva avio prevoz i all usluga. Pa sad kada se to izračuna za jednu tročlanu ili još bolje četvoročlanu porodicu, dobije se cifra o kojoj prosečna srpska familija ne može ni da sanja. Hoću da kažem, da su troškovi za rent-a car ili taksi, koji bi se uzeli za premošćavanje kilometarskih prepreka, luk i voda u odnosu na aranžman od 3ooo eura. Ko ima para za ovakve aranžmane, taj će i prevoz lako rešiti.
 
Sve sam to gledala i gledam i ima ekstra lepih i ekstra skupih ali i prhvatljivih sto se cena tice ali su vecina u p.m. maltene nijedan nije u nekom mestu, koji cu djavo 10km 15km 50km od nekog grada. Oni koji su u gradu, nisu nikakvi, ili nemaju plazu, il nisu AL...bla bla.
Izem vam ja tu toliko hvaljenu Tursku.

Ne razumem.... Ako hoces da ti je hotel na plazi a pri tom u gradu onda idite lepo u neko manje mesto kao sto je npr. Marmaris.... gde skoro svaki hotel na plazi ima bas svoju privatnu plazu a stazom koja vodi pored svih tih hotela stize se pravo u centar Marmarisa.

Antalija je sasvim druga prica... Vecina hotela je u Lari, to su AL ili UAL, svi odreda imaju svoje plaze, i sve ostale pogodnosti tako da turista gotovo da nema ni potrebu da previse izlazi iz kruga hotela... Medjutim u Antaliji gde god da se nalazite dolmusi ili taksi, ili renta a car su neophodni zato sto ja Antalija ogroman grad, recimo kao dobra trecina ili cak polovina Beograda (i jos se gradi).
A ono sto ti trazis nazalost nase agencije ne nude... a takvih hotela inace u Antaliji ima... Medjutim uglavnom ih posecuju turski turusti. Sve ovo sa AL, UAL je namenjeno prvenstveno stranim turistima...
 
Antalija je jako veliki grad a cela regija ima vise hotela nego Jadransko more.
U blizini aerodroma ne mozes biti smestena ,ali ne vidim problem za hotele na plaža Lara i Konyaalti koje su udaljene od aerodroma 10-15 km..Vise ti treba vremena da dodjes iz grada do aerodroma u Beogradu nego od apt Antalya do hotela na Lari ili Konyaaltiju.
Svi hoteli na ovim plazama su savrseni sa ALL ponudom i uslugom koju neces naci nigde u Evropi a centar je jako blizu dolmusem.
Mada generalno mislim da za tebe nije Antalya jer ono sto trazis mozes naci samo u nekom jako malom mestu a Antalya je jedna od najvecih regija na Mediteranu.
 
Mislim da je za nju pre Bodrum, koji je i za Turke ekskluziva, jer njihove najpoznatije face tamo letuju i imaju svoje vile, malo je mesto, a skoro sve je al, ual, nisam bila ali posto je daleko manji nego Antalija sigurno mu je i vecina hotela na plazi a centar grada vrlo blizu...
 
Alanya!!!!i grad i plaza i sve u jednom mestu...i maaalo nize cene hotela nego u antaliskoj regiji-samo je (isto kao u antaliji doduse)45 stepeni u senci,pa vlaga...kad sam ja bio cak sam i oblake video!!! ne samo to nego je i cak 20sekundi kisilo!!!ako hoces i jos da skines neko kilo...ja preporucujem efes dijetu...samo efes...nista drugo!!!
alanya6.jpg
 
Pozdrav ljudi.Kao sto mozete videti nov sam na forumu.Planiram da idem na more u Kusadasi preko studentske pa me zanima da li je neko ostao u neka od ova 3 hotela: Sun,Yekta i Kotur(svi su hoteli **).Nasao sam neke info.na Internetu i kazu da Kotur i nije dobar.O Sun-u i Yekti nisam nista uspeo da nadjem.Ako neko ima info.o ovim hotelima bio bih zahvalan kad bi podelio samnom ;) Pozdrav!
 
Pozdrav ljudi.Kao sto mozete videti nov sam na forumu.Planiram da idem na more u Kusadasi preko studentske pa me zanima da li je neko ostao u neka od ova 3 hotela: Sun,Yekta i Kotur(svi su hoteli **).Nasao sam neke info.na Internetu i kazu da Kotur i nije dobar.O Sun-u i Yekti nisam nista uspeo da nadjem.Ako neko ima info.o ovim hotelima bio bih zahvalan kad bi podelio samnom ;) Pozdrav!

http://www.kusadasi.ie/
vidi da nije ovaj...ja mislio da sam video Sun Hotel na Ladies beach al nisam siguran...
 
Kusadasi-panorama-500.jpg


Po meni je Kusadasi je super destinacija u Turskoj, pored lepih plaza, u blizini je Artemidin hram (jedno od 7 cuda Antickog sveta), geografski fenomen Pamukale, drevni grad Efes, a takodje i sve ostalo sto cini Tursku: soping, odlicna kuhinja i td...
 
Poslednja izmena:
Sve sam to gledala i gledam i ima ekstra lepih i ekstra skupih ali i prhvatljivih sto se cena tice ali su vecina u p.m. maltene nijedan nije u nekom mestu, koji cu djavo 10km 15km 50km od nekog grada. Oni koji su u gradu, nisu nikakvi, ili nemaju plazu, il nisu AL...bla bla.
Izem vam ja tu toliko hvaljenu Tursku.

A koji ces djavo u gradu od 2 miliona stanovnika na letovanju.
Kupaj se na adi isto ti je .


Osim toga nisu u pravu.
Plaza Lara je u gradu.
Pescana je i najskuplji hoteli se nalaze na njoj.
Do centra se ide prevozom oko 15 min .
A u centru nemas sta da radis ....grad ko grad bez nekog posebnog kulturnog momenta ....

Ako bi da setas uvece onda Antalija i ta regija nisu za tebe .
Tu su mahom resorti iz kojih nema poente izaci jer ces izaci u nigdinu.

Ili menjam destinaciju il biraj resort u kome ce ti biti zabavna ponuda.

A Tursku mi ne diraj.
Il bar joj prvo daj sansu pa je onda pljuj.
 
Kemer nema pescanu plazu , to je odlika Beleka.
Kemer je sljunkovit negde sitan negde malo krupniji al sljunak.

Za hotel nisam sigurna ....malo sam ispala iz te price jer oni grade ko sumanuti al mi se cini da svaki bolji hotel ima tobogane. Nisu uvek super al ih ima.
 
interesuje me SARIMSAKLI...
konkretno hotel Halic Park.

Kakvi su utisci?

a najbitnije DA LI IKO ZNA DA NEKA AGENCIJA IMA U PONUDI AVIONSKI PREVOZ UZ SARIMSAKLI, zaista ne znam kako cu toliko dugo u autobusu...

Hvala.
 
Prvi pozdrav svima!

Uplatili smo, devojka i ja, letovanje u Kušadasiju. Uzeli smo u obzir skoro sve agencije (sve lokalne i skoro sve beogradske), skoro sve ponude....odbili smo Hrvatsku i Grčku jer su preskupe zemlje ove godine, Crnu Goru zbog prljavštine na svakom koraku (izvor nam je preko 50 nezadovoljnih duša koji više ne letuju od prošle godine u CG) i tako smo se sveli na Tursku. Najjeftiniji a najbolji aranžman smo uspeli da nađemo upravo u Argusu, preko lokalne (Smederevo) turističke agencije Korona.

Letujemo od 7-18. avgusta, u hotelu Dias**.
Prema slikama i malobrojnim komentarima u vezi Kušadasija i hotela Dias, mogu da zaključim da tamo ima mnogo naših ljudi, da su Turci ljubazni (da su izmislili turizam maltene), da je Kušadasi pravo mesto za jeftine pare..
Zahvaljujem se MajiVA na opisu u kratkim crtama.

Nikad nismo bili u Turskoj a zanima nas još na šta bi smo trebali sve da obratimo pažnju.

Shvatili smo do sad da je kurs fixno-fiktivni odnosno uvek je 2 lire za 1€ tako da ne mogu da nas prevare u menjačnici.

Unapred zahvalni na još informacija.
Pozdrav iz Smedereva.
 
Kao maldi par mislim da ste odabrali dobro mesto ali imajte u vidu da je Kusadasi ipak najlosije od Turske. Bila sam 2001. godine vodjena istim sistemom kao i vi , nas je islo 4-oro mladih i to autobusom :dash: i proveli smo se mi korektno al sam ja posle toga ipak rekla da se tamo vise necu vracati. A evo i zasto :

Ne znam gde je hotel u kome ste smesteni , ja sam bila u nekom na S koji je bio u samom centru grada , tacno kod gradske plaze. Tu se naravno kupaju ljudi al ja nisam smela ni nogicu da spustim jer je to zapravo luka i tu na 50 m levlje pristaju oni ogromni turisticki brodovi tako da mi je bilo bzvz i delovalo mi je prljavo.

Da bi isla na plazu bilo je potrebno da se vozimo njihovim dolmusima , sto je svojevrsna avantura.
Kupali smo se na dve plaze jedna je Ladies beach ( ako se dobro secam ) drugoj se ne secam imena , znam samo da se ide u kontra pravcu od ove prve.

Plaze su bile korektne, suncobrani i lezaljke su se placali podnosljivo, kafici na plazi su bili ok.
More je popodne bilo puno talasa.
Cesto tolikih da se nije moglo kupati.

Vece smo provodili u centru setajuci kroz pesacku zonu gde ima 1001 radnja i kafic.
To je bilo "zabavno" nama plavusama.
Turci u Kusadasiju su vrlo slobodni da dobace nesto , to sam dozivela samo tamo i nigde drugo u Turskoj.

Sve u svemu , to je jedno mladalacko letovanje i za te pare je bilo stvarno dobro.
Ne znam kakve prohteve imate od letovanja al mislim da cete ako ne budete ocekivali bog zna sta - generalno biti zadovoljni.
 

Back
Top